کاربرد پوکه معدنی و قیمت پوکه معدنی قروه و خاصیت پوکه معدنی

توسط : پوکه معدنی در تاریخ شنبه 19, ژوئن 2021 دسته : مطالب
برچسب : , , ,

به صورت ماده ای با حباب های درشت در می آید از مهم ترین ویژگی های این ماده استحکام زیاد در کنار سبکی است در قدیم از این ماده بیشتر به عنوان سنگ پا استفاده می شد اما امروزه در برخی عمور دیگر از جمله معماری دیوار های غیر باربر به صورت لایه نازک استفاده می شود این ماده زمانی تولید می شود که گدازه های آتش فشانی به سرعت در حال خارج شدن و سرد شدن هستند محل استخراج این ماده در مکان های کوهستانی و نزدیک به دهانه آتش فشان ها است یکی از معروف ترین محل های تولید این سنگ در کمربند کوه های زاگرس در قروه است پوکه معدنی قروه سنندج به دلیل عمومت و کیفیت بالای آن بسیار معروف است.
بهترین پوکه معدنی زمانی تولید می شود که این ماده استحکام بیشتری داشته باشد در عین حال وزن آن کمتر باشد این پوکه بیشتر در ساخت بتن های سبک در ساختمان های ضد زلزله و مقاوم سازی شده استفاده می شود برخی از این پوکه ها به دلیل ظاهر زیبایی که دارند در معماری داخلی ساختمان ها استفاده می شوند پوکه معدنی در ساخت انواع بلوک ساختمانی و برای شیب بندی کف ساختمان ها استفاده می شود مهم ترین دلیل استفاده از پوکه معدنی در ساختمان سازی اجرای عملکرد سبک سازی است تهیه پوکه معدنی به صورت طبیعی انجام می شود و نیازی به استفاده از دستگاه های خاص و مواد شیمیایی برای تهیه این ماده نمی باشد.

کاربرد پوکه معدنی:

یکی از مهم ترین کاربرد پوکه معدنی دماوند به دلیل خلوص بالای آن در صنعت تصفیه آب و حذف مواد درشت آب در مراحل اولیه است.
پوکه معدنی گلدان برای غنی سازی خاک و افزایش املاح خاک در طولانی مدت استفاده می شود که باعث افزایش گردش هوا در خاک گلدان در کنار تقویت گیاه می باشد.
در ساخت آبنما و طراحی بدنه این نوع لوازم سفالی از پوکه معدنی استفاده می شود.
از پوکه معدنی گیاه برای تقویت زمین های کشاورزی و افزایش املاح به خاک های کشاورزی در زمان شخم زدن زمین استفاده می شود.
در کشاورزی از پوکه برای بستر سازی استفاده می شود.
اصلی ترین خاصیت پوکه معدنی در مقاوم سازی سازه های ساختمانی است. همچنین برای حفظ عناصر از خوردگی و عایق بندی از پوکه معدنی استفاده می شود.
در مکان هایی مانند هتل ها و استدیو ها به عنوان عایق صدا از پوکه معدنی استفاده می شود.
در دیوار های پیش ساخته به منظور حفظ سبک سازی دیوار ها پیش از نصب از پوکه معدنی استفاده می شود.

قیمت روز پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی معمولا در دامنه کوه هایی مانند سبلان و رشته کوه های زاگرس و البرز یافت می شود. یکی از بهترین پوکه های معدنی برای استفاده در صنعت ساختمان سازی پوکه معدنی قروه است. این پوکه بسیار سبک و پرتخلخل است در نتیجه به راحتی در بین دیوار های پیش ساخته قرار می گیرد. همچنین نسبت به  سایر پوکه های استفاده شده در ایران از عمومیت بالاتری برخوردار است و میزان بیشتری از این پوکه را می توان در بازار تهیه کرد. برای به دست آرودن قیمت روز این پوکه باید به شرکت های فروش مواد معدنی و سیمان های سبک مراجعه کنید. در اکثر سایت های این شرکت ها قیمت روز پوکه معدنی تبریز و پوکه معدنی اصفهان در رده های بعدی پوکه قروه به عنوان پوکه های ساختمانی درج شده است. این پوکه به دلیل تهیه شدن آن به صورت طبیعی و عدم نیاز به استفاده از دستگاه ها و لوازم خاص در صنعت تولید قیمت خوبی نسبت به سایر مواد ساختمانی سبک سازی دارد.

کاربرد پوکه معدنی و قیمت پوکه معدنی
کاربرد پوکه معدنی و قیمت پوکه معدنی

خاصیت پوکه معدنی در صنعت

از پوکه معدنی در سه بخش کشاورزی و باغداری، صنعت و ساختمان سازی استفاده می شود در کنار استفاده از این ماده در ساختمان سازی به عنوان اولین کاربرد پوکه معدنی درصنعت هم از این ماده به وفور استفاده می شود یکی از مهم ترین استفاده های پوکه معدنی در صنعت ساخت فیلرها می باشد این ماده یک ساینده صنعتی محسوب می شود و حتی به عنوان یک ماده ساینده شیمیایی در نیروگاه ها و صنایع فلزات از این پوکه ها استفاده می کنید از پوکه معدنی در صنایع پارچه بافی و تولید پارچه به عنوان نرم کننده پارچه و نسوج پشمی استفاده می شود همچنین از این پوکه ها به عنوان مواد حامل و جاذب در صنعت برای دور ریخت مواد زائد صنعتی استفاده می شود.


پوکه معدنی

قروه پوکه سازه تلفن : 09183776025

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code