پوکه معدنی فندقی

پوکه معدنی فندقی

3
(2)

پوکه معدنی فندقی

انواع پوکه معدنی فندقی

 • پوکه های معدنی عدسی
 • پوکه های معدنی گردویی یا بادامی
 • پوکه های معدنی نخودی
 • پوکه های معدنی ماسه ای

بهبود خاک گلدان با استفاده از پوکه فندقی:

خاک هر گلدان نسبت به کاربرد آن متفاوت است. هر نوع خاک گلدان به طور خاص با ترکیبات مختلف فرموله می شود خواه خاک نیاز به هوادهی بیشتر داشته باشد و یا احتباس آب برای مرطوب نگه داشتن گیاه. پوکه فندقی یکی از موادی است که به عنوان اصلاح کننده خاک استفاده می شود.در پاسخ به این سوال که پوکه معدنی چیست؟ و یا پوکه فندقی چیست؟ استفاده از پوکه فندقی در خاک چه کاربردی برای گیاهان دارد؟ برای آگاهی از رشد گیاهان بوسیله پوکه، ادامه مطلب را بخوانید.

کاربردی ساختمانی پوکه معدنی فندقی

اولین، مهم‌ترین و پر مصرف‌ترین کاربرد پوکه معدنی فندقی استفاده از آن در حوزه ساختمانی است که می‌تواند در بخش‌های مختلفی به کار گرفته شود. ویژگی‌های ذاتی پوکه معدنی باعث شده است که پیمانکاران و سازندگان واحدهای ساختمانی به استفاده از آنها تمایل زیادی نشان دهند و به همین دلیل شاهد هستیم که از آن در ساخت بخش‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود. برخی از این بخش‌ها در روند ساخت و ساز بوده و برخی نیز به عنوان مصالح ساختمانی مصرف می‌شوند.</box3>

پر کردن فضاهای خالی و شیب بندی از کاربردهای پوکه معدنی فندقی در ساختمان است که به دلیل وزن سبک آن به انتخاب اول همه پیمانکاران انتخاب شده است. در واقع برخی از این سازندگان برای ایجاد شیب در سازه‌های خود ممکن است به یک ماده سبک نیاز داشته باشند که استحکام مکانیکی بالایی نیز داشته باشد. همین دلیل پوکه معدنی می‌تواند بهترین گزینه ممکن برای آنها باشد.

تولید بتن سبک و بلوک پومیس با پوکه معدنی فندقی

اما کاربرد پوکه معدنی فندقی فقط به موارد بالا ختم نمی‌شود و می‌توان از آن به عنوان ماده اولیه در مصالح ساختمانی استفاده کرد. نمونه بارز این کاربردها تولید بتن سبک و بلوک پومیس است که ضمن حفظ خصوصیات فیزیکی اولیه خود، وزن مصالح را به شکل چشمگیری کاهش داده و به کیفیت کار کمک می‌کند.

 استفاده در ایجاد سطوح شیبدار و جاده سازی

یکی دیگر از کاربردهای پوکه معدنی فندقی این است که از آن برای ایجاد سطوح شیبدار و جاده سازی در ابعاد مختلف استفاده می‌شود. پوکه معدنی از درصد تخلخل بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل وزن آن پایین است. در ضمن استحکام مکانیکی آن به صورتی است که می‌تواند فشارهای مختلفی را تحمل کند و از به هم ریختگی تخلخل خود نهایت استفاده را ببرد. پوکه معدنی در جریان سرد شدن جریان گدازه آتشفشانی به وجود می‌آیند و به همین دلیل حباب‌های آن نامنظم هستند که باعث می‌شود استحکام مکانیکی آن بالاتر باشد.
بنابراین پوکه معدنی فندقی علاوه بر اینکه می‌تواند سطوح شیبدار را به بهترین شکل ممکن ایجاد کند، وزن چندان بالایی ایجاد نخواهد کرد و مشکلی برای سازه به وجود نمی‌آورد. در ضمن این نوع پوکه تراکم پذیری پایین دارند و احتمال نشست کردن آن در شرایط مختلف بسیار کم است.

مصارف پزشکی

یکی دیگر از مواردی که می‌توان از پوکه معدنی فندقی استفاده کرد، مصارف پزشکی آن است که حجم مصرف نسبتاً پایینی دارند اما معمولاً اهمیت آن برای شرکت‌ها بسیار بالاست. مهم‌ترین مصرف پزشکی پوکه معدنی، استفاده از آن به عنوان یک لایه بردار برای پوست است که به عنوان افزودنی به مواد آرایشی اضافه می‌شود. در این حالت پوکه معدنی فندقی به حالت پودری نسبتاً زبر به یک کرم یا هر محصول دیگری اضافه شده و در صورت استفاده مکرر، منجر به از بین رفتن سلولهای مرده پوست و جایگزین شدن آنها با سلولهای جدید است.

سنگ پا

سنگ پا آخرین موردی که می‌توان از پوکه معدنی فندقی برای مصارف پزشکی و خانگی استفاده کرد. از دیرباز که سنگ پا به عنوان یک وسیله برای از بین بردن ترک پا استفاده می‌شود؛ امروزه که از لحاظ پزشکی نیز استفاده از سنگ پا مناسب تشخیص داده شده است، پوکه معدنی به عنوان بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای این کاربرد شناخته شده است. پوکه معدنی فندقی به دلیل استحکام مکانیکی بالا و تخلخل زیاد می‌تواند این هدف را به خوبی میسر کند.

مجموعه پوکه سازه توزیع کننده و مرکز فروش پوکه معدنی، پوکه معدنی قروه، پوکه قروه و فروش سنگ پا و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی، خرید پوکه معدنی، قیمت پوکه معدنی ۱۴۰۱، قیمت سنگ پا و خرید سنگ پا با ما در تماس باشید.

کاربرد پوکه معدنی فندقی در گلخانه‌ها و حوزه کشاورزی

یکی دیگر از مواردی که می‌توان پوکه معدنی فندقی را به کار برد، حوزه کشاورزی و استفاده از آن در گلخانه‌هاست. طبیعتاً خاک در مناطق مختلف ویژگی‌های متفاوتی دارد و میزان چسبندگی و نگه داشتن آب در آنها متفاوت است. همچنین ریشه گیاهان مختلف متفاوت بوده و میزان نفوذ هر کدام از آنها متفاوت است. بنابراین مهندسین کشاورزی و فعالان این حوزه به ماده‌ای نیاز دارند که بتوانند از تراکم خاک کم کرده و شرایط مناسبی برای نفوذ ریشه فراهم کنند. پوکه معدنی فندقی به دلیل دارا بودن تخلخل زیاد علاوه بر این که می‌تواند تراکم خاک را پایین بیاورد، در خلل و فرج خود نیز به نگهداری آب کمک می‌کند و از این طریق رطوبت بیشتری برای رشد گیاهان فراهم می‌کند.

کاربرد تزیینی به عنوان سنگ آبنما

به احتمال زیاد در بسیاری از تالارهای عروسی، رستوران‌ها و غذاخوری‌ها و همچنین پارک‌های شهرهای مختلف با سنگ آبنما یا مواردی از این قبیل با حجم‌های بسیار بزرگ مواجه شده‌اید که خلل و فرج بسیاری دارند و از آن‌ها برای نورپردازی و زیباسازی استفاده شده است. این آب نماها از پوکه معدنی فندقی با اندازه‌های بزرگتر تولید می‌شود به اندازه آنها نسبت به حالت‌های معمولی بزرگتر است. پوکه معدنی فندقی به چند دلیل برای استفاده به عنوان سنگ نما مناسب است. تخلخل زیاد، استحکام مکانیکی بالا، و تولید سنگهای با اندازه بزرگتر باعث می‌شود که این گزینه مناسبی محسوب شود.
البته شاید کاربردهای دیگری نیز از پوکه معدنی فندقی وجود داشته باشد که در این مطلب به آنها اشاره نشده باشد، اما می‌توان نتیجه گرفت که کاربردهای آن ممکن است از پروژه‌های کلان تا پروژه‌های کوچک و شخصی را شامل شود. برای اطلاع از وضعیت قیمت پوکه معدنی و سفارش پوکه معدنی فندقی با ما در تماس باشید.

پوکه معدنی فندقی
پوکه معدنی فندقی

کیفیت پوکه معدنی فندقی

پوکه معدنی فندقی یکی از باکیفیت ترین پوکه های معدنی ایران است و معمولا بسیاری از شرکت های ساختمانی از پوکه فندقی به عنوان جایگزین فوم برای عایق بدنی دیوار ها و تیغه کشی ساختمان استفاده می کنند.میزان زیاد این پوکه در ایران باعث شده که در بین پوکه های دیگر راحت تر خریداری شود. البته میزان تخلخل بالایی که در پوکه فندقی وجود دارد باعث شده از آن بیشتر به عنوان عایق بدنی صدای دیوارهای غیر باربر استفاده می شود این پوکه معدنی در کنار قیمت مناسب آن یکی از بهترین مواد به عنوان عایق حرارت است و در دیوارهای نازک و تیغه های منازل و هتل ها نقش عایق را بازی می کند.

پوکه معدنی فندقی بزرگترین تولید کننده و فروشنده پوکه های معدنی غرب ایران است، فندقی یکی از استان های توابع کردستان است که بیش از 15 معدن پوکه معدنی دارد. این پوکه زمانی تولید می شود که مواد مذاب آتس فشانی به سطح زمین جاری شوند و در مجاورت هوا شروع به سرد شدن ناگهانی می کنند در نتیجه فرآیند تولید پوکه معدنی و سنگ پا یک فرایند طبیعی است و نیاز به استفاده از تکنولوژی های بشر ندارد استفاده اساسی از پوکه معدنی در صنعت، ساختمان سازی و کشاورزی است کیفیت پوکه معدنی ارتباط مستقیم با استفاده از این ماده به خصوص در صنایع و کف سابی ها یا ساختمان سازی دارد به دلیل کیفیت بالای پوکه معدنی فندقی معمولا از این ماده در صنایع و ساختمان سازی استفاده می شود تنوع پوکه های معدنی باعث شده که گاها به دلیل ترکیب مواد مذاب درحین تولید پوکه ها با موادی مانند گوگرد پوکه های رنگی بسیار زیبا با رنگ های متفاوت تولید شود.

بیشترین استفاده از پوکه های رنگی در تزئینات داخلی و معماری است این پوکه ها دارای بافتی متخلل و ظاهری زبر هستند اما به دلیل مقاومت بالای آنها معمولا در تزئینات رویی دیوارهای خارجی استفاده می شوند.

 پوکه معدنی فندقی به دلیل وزن پایینی که دارد بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است وزن این پوکه به طور میانگین در حدود 0.6 گرم می باشد این وزن پایین باعث می شود که به راحتی از لایه های این پوکه ها در سقف ها و عایق بندی صدا استفاده شود. همچنین به عنوان یکی از مواد در سبک سازی ساختمان از آن استفاده می شود به دلیل کیفیت بالای این پوکه ها از اندازه های متفاوت آنها استفاده های مختلفی می شود. پوکه های معدنی از اندازه های دانه های غبار تا قطر بیش از 100 میلیمتر موجود هستند اندازه های متفاوت آنها باعث شده که به راحتی از این پوکه ها در صنایع استفاده شود.

موارد استفاده پوکه معدنی فندقی

در قدیم بیشترین خرید پوکه معدنی فندقی برای کاربرد های کشاورزی بود زیرا معماری داخلی و خارجی ساختمان به حد امروزی پیشرفت نکرده بود استفاده از پوکه معدنی فندقی توسط بشر به سال 1964 میلادی برمی گردد با گسترش کم و بیش صنایع در ایران از این پوکه ها معمولا در کف سابی استفاده شده است. استفاده دیرینه از از پوکه به عنوان سنگ پا نمونه بارزی از استفاده دیرینه بشر از این ماده معدنی است تهیه پوکه معدنی فندقی هنوز توسط بعضی از شرکت ها برای تولید سنگ پا می باشد این ماده با اینکه بسیار سبک و پر تخلخل به نظر می رسد توانایی سایندگی بسیار بالایی دارد.

از پوکه معدنی سبک در تولید ملات و ترکیب آن در خاک کشاورزی استفاده می شود این ماده باعث گردش هوا در خاک می شود در نتیجه به راحتی بعد از شخم زدن زمین می توان بذر پاشی کرد. پوکه معدنی دارای املاحی مانند فسفر است که می تواند مواد مورد نیاز برای تغذیه گیاه و ریشه را فراهم کند همچین استفاده از این ماده مانع تجمع آب در خاک و اطراف ریشه گیاهان می شود.

قیمت روز پوکه معدنی فندقی سنندج

معمولا قیمت پوکه فندقی براساس اندازه ذرات و کیفیت آن ها مشخص می شود. بیشتر اوقات قیمت پوکه معدنی ساختمان نسبت به نمونه هایی که در صنعت و کشاورزی استفاده می شود بالاتر است همچنین ماندگاری و کیفیت این پوکه بیشتر است. پوکه های با ذرات ریز که در ملات سازی و کشاورزی استفاده می شوند قیمت پایین تری دارند. پوکه معدنی تبریز و اصفهان در رده های بعدی از نظر کیفیت پوکه معدنی فندقی قرار می گیرند اما تفاوت قیمت آنها با پوکه معدنی فندقی چندان چشم گیر نیست و درموارد تهیه پوکه های رنگی گاها قیمت پوکه های این شهرها نسبت به پوکه معدنی فندقی بالاتر است. امکان خرید آنلاین این پوکه ها در اندازه های متفاوت در مدت زمان کم از طریق سایت های اینترنتی فروش این محصولات فراهم شده است.

کاربرد پوکه معدنی فندقی و قیمت پوکه معدنی فندقی و خاصیت پوکه معدنی

به صورت ماده ای با حباب های درشت در می آید از مهم ترین ویژگی های این ماده استحکام زیاد در کنار سبکی است در قدیم از این ماده بیشتر به عنوان سنگ پا استفاده می شد اما امروزه در برخی عمور دیگر از جمله معماری دیوار های غیر باربر به صورت لایه نازک استفاده می شود این ماده زمانی تولید می شود که گدازه های آتش فشانی به سرعت در حال خارج شدن و سرد شدن هستند محل استخراج این ماده در مکان های کوهستانی و نزدیک به دهانه آتش فشان ها است یکی از معروف ترین محل های تولید این سنگ در کمربند کوه های زاگرس در فندقی است پوکه معدنی فندقی سنندج به دلیل عمومت و کیفیت بالای آن بسیار معروف است.

بهترین پوکه معدنی زمانی تولید می شود که این ماده استحکام بیشتری داشته باشد در عین حال وزن آن کمتر باشد این پوکه بیشتر در ساخت بتن های سبک در ساختمان های ضد زلزله و مقاوم سازی شده استفاده می شود برخی از این پوکه ها به دلیل ظاهر زیبایی که دارند در معماری داخلی ساختمان ها استفاده می شوند پوکه معدنی در ساخت انواع بلوک ساختمانی و برای شیب بندی کف ساختمان ها استفاده می شود مهم ترین دلیل استفاده از پوکه معدنی در ساختمان سازی اجرای عملکرد سبک سازی است تهیه پوکه معدنی به صورت طبیعی انجام می شود و نیازی به استفاده از دستگاه های خاص و مواد شیمیایی برای تهیه این ماده نمی باشد.

کاربرد پوکه معدنی قوه

 • یکی از مهم ترین کاربرد پوکه معدنی دماوند به دلیل خلوص بالای آن در صنعت تصفیه آب و حذف مواد درشت آب در مراحل اولیه است.
 • پوکه معدنی گلدان برای غنی سازی خاک و افزایش املاح خاک در طولانی مدت استفاده می شود که باعث افزایش گردش هوا در خاک گلدان در کنار تقویت گیاه می باشد.
 • در ساخت آبنما و طراحی بدنه این نوع لوازم سفالی از پوکه معدنی استفاده می شود.
 • از پوکه معدنی گیاه برای تقویت زمین های کشاورزی و افزایش املاح به خاک های کشاورزی در زمان شخم زدن زمین استفاده می شود.
 • در کشاورزی از پوکه برای بستر سازی استفاده می شود.
 • اصلی ترین خاصیت پوکه معدنی در مقاوم سازی سازه های ساختمانی است. همچنین برای حفظ عناصر از خوردگی و عایق بندی از پوکه معدنی استفاده می شود.
 • در مکان هایی مانند هتل ها و استدیو ها به عنوان عایق صدا از پوکه معدنی استفاده می شود.
 • در دیوار های پیش ساخته به منظور حفظ سبک سازی دیوار ها پیش از نصب از پوکه معدنی استفاده می شود.

مزایای پوکه معدنی فندقی

 • حمل و نقل آسان پوکه معدنی فندقی به دلیل وزن پایین آن یکی از مزایای این محصول به حساب می آید.
 • پوکه معدنی فندقی عایق خوبی بوده و صوت و حرارت را از خود عبور نخواهد داد.
 • این پوکه ها از استحکام بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل در صنایع ساختمان سازی مورد استفاده قرار می کیرد.
 • قیمت مناسب پوکه معدنی فندقی و قابلیت های بالای آن باعث فروش بالای این محصول در بازار شده است.
 • ماندگاری بالا و کیفیت بالای این پوکه ها باعث پرکاربرد شدن این محصول شده است.

مصارف پوکه معدنی فندقی

با توجه به مصارف مختلف پوکه های معدنی فندقی و کیفیت های مختلف این پوکه ها، نوع کاربردی آن نیز متفاوت می باشد. برخی از مکان ها نیاز به پوکه های بسیار باکیفیتی می باشد مانند صنایع ساختمان سازی و برخی دیگر نیز کیفیت آن اهمیت زیادی نداشته مانند تزیین آکواریوم. در نتیجه پیش از خرید این محصول ابتدا هدف خود را از خرید مشخص کنید.

ویژگی های پوکه معدنی فندقی

 • پوکه های معدنی فندقی دارای خاصیت آنتی باکتریال بوده که یکی از مزایای این محصول محسوب می شود.
 • یکی از کاربردهای این پوکه ها در صنعت نساجی می باشد.
 • در ساخت مصالح ساختمانی از پوکه های معدنی به دلیل مقاومت بالای آن استفاده می شود.
 • پوکه های معدنی در شیب بندی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.
 • در تصفیه های خانگی از این پوکه ها استفاده می کنند.
 • در زیباسازی و نماهای ساختمان از این محصول استفاده می شود.
 • پوکه های معدنی فندقی عمری طولانی دارد.
 • تخلخل بالای پوکه های معدنی فندقی باعث پرکاربرد شدن این محصول شده است.
 • پوکه های معدنی فندقی مواد معدنی بالایی دارند.
 • در صنعت کشاورزی از این پوکه ها می توان برای افزایش بهره وری خاک و آبیاری استفاده کرد.
 • برای تزیین و زیباسازی آکواریوم ها از این پوکه ها استفاده می کنند.
 • برای سبک سازی و ساخت مصالح ساختمان از این پوکه ها استفاده می کنند.
 • پوکه های معدنی فندقی مقاومت زیادی در برابر ضربه دارد.

قیمت پوکه معدنی فندقی

پوکه معدنی معمولا در دامنه کوه هایی مانند سبلان و رشته کوه های زاگرس و البرز یافت می شود. یکی از بهترین پوکه های معدنی برای استفاده در صنعت ساختمان سازی پوکه معدنی فندقی است. این پوکه بسیار سبک و پرتخلخل است در نتیجه به راحتی در بین دیوار های پیش ساخته قرار می گیرد. همچنین نسبت به  سایر پوکه های استفاده شده در ایران از عمومیت بالاتری برخوردار است و میزان بیشتری از این پوکه را می توان در بازار تهیه کرد. برای به دست آرودن قیمت روز این پوکه باید به شرکت های فروش مواد معدنی و سیمان های سبک مراجعه کنید. در اکثر سایت های این شرکت ها قیمت روز پوکه معدنی تبریز و پوکه معدنی اصفهان در رده های بعدی پوکه فندقی به عنوان پوکه های ساختمانی درج شده است. این پوکه به دلیل تهیه شدن آن به صورت طبیعی و عدم نیاز به استفاده از دستگاه ها و لوازم خاص در صنعت تولید قیمت خوبی نسبت به سایر مواد ساختمانی سبک سازی دارد.

استفاده از پوکه معدنی فندقی در صنعت

از پوکه معدنی در سه بخش کشاورزی و باغداری، صنعت و ساختمان سازی استفاده می شود در کنار استفاده از این ماده در ساختمان سازی به عنوان اولین کاربرد پوکه معدنی درصنعت هم از این ماده به وفور استفاده می شود یکی از مهم ترین استفاده های پوکه معدنی در صنعت ساخت فیلرها می باشد این ماده یک ساینده صنعتی محسوب می شود و حتی به عنوان یک ماده ساینده شیمیایی در نیروگاه ها و صنایع فلزات از این پوکه ها استفاده می کنید از پوکه معدنی در صنایع پارچه بافی و تولید پارچه به عنوان نرم کننده پارچه و نسوج پشمی استفاده می شود همچنین از این پوکه ها به عنوان مواد حامل و جاذب در صنعت برای دور ریخت مواد زائد صنعتی استفاده می شود.

کاربردهای مختلف پوکه معدنی فندقی و قیمت پوکه معدنی فندقی

پوکه فندقی یکی از بهترین نمونه سنگ های آذرین می باشد که در دمای زمین پس از سرد شدن ناگهانی گدازه های آتش فشانی تولید می شود این پوکه با اینکه بسیار سبک هستند و تخلخل زیادی دارد اما یکی از بهترین نمونه های سنگ های آتش فشانی هستند به دلیل مرغوبیت بالای پوکه فندقی معمولا از این پوکه ها در ساختمان سازی و معماری استفاده می شود در گذشته استفاده اصلی از این پوکه ها به عنوان سنگ پا بود اما امروزه بیشتر به عنوان مصالح معماری خارجی استفاده می شود رنگارنگ بودن این سنگ ها باعث می شود جذابیت ظاهری آنها چند برابر شود.

در نتیجه یکی از بهترین نمونه های سنگ ها برای استفاده در معماری و دکوراسیون داخلی هستند تهیه پوکه فندقی عمدتا در کوه های این شهر انجام می شود بعضی از این کوه ها همچنان نیمه فعال هستند و گدازه های آتش فشانی اندکی دارند عمر اکثر این پوکه ها به میلیارد ها سال پیش می رسد و از این نظر برای بیننده جذابیت بیشتری ایجاد می کنند عمده تولیدات سنگ پا از پوکه معدنی فندقی می باشد.

تولید پوکه فندقی کاملا با فرایند های طبیعی و بدون دخالت انسان است عمر بیشتر این پوکه و معادن آن به میلیارد ها سال پیش می رسد اکثر زمین شناسان در مناطق سنندج از این سنگ ها برای یافتن عمر کوه های آتش فشانی فعال و دریاها استفاده می کنند اکثر پوکه معدنی فندقی به حدی با کیفیت هستند که از آنها در صنایع داروسازی استفاده می شود به دلیل میزان بسیار کم ناخاصی خرید پوکه فندقی برای صنایع بهداشتی و دارویی بیشتر از سایر نمونه های پوکه های معدنی است این پوکه ها از پایین ترین حد ناخالصی ذرات خاک برخوردار هستند هر چند که پوکه معدنی ظاهر بسیار خشنی دارد اما با ایجاد طرح های زیبا در آن می توانید از آن به صورت ترکیبی در ساختمان سازی و معماری استفاده شوند رنگ آمیزی های هفت رنگ در پوکه های معدنی عمدتا در پوکه معدنی فندقی دیده می شود.

کاربرد پوکه معدنی فندقی

پوکه معدنی در اندازه های مختلف قابل استفاده است این پوکه ها از اندازه های ریز و در حد گرد و غبار موجود هستند تا دانه های درشت آنها که عمدتا در اندازه سنگ پا دیده می شوند دانه های کوچک پوکه های معندی را می توان به تنهایی برای پر کردن مکان های خالی به منظور کاهش وزن و عایق کاری استفاده کرد استفاده از این پوکه ها در صنایع ساختمان سازی بیشتر برای عایق حرارت و برودت می باشد در ساخت فراورده های سبک مانند قیر، ماسه، خاک کشاورزی و اندود ها از این پوکه ها در اندازه های کوچک استفاده می شود. باید بدانید که برخی دیاتومه ها که به شکل رسوبی دیده می شوند جزو دسته پوکه های معدنی هستند در بعضی سواحل تعداد زیادی از این نوع پوکه های معدنی یافت می شود.

کاربرد پوکه معدنی فندقی

استفاده دیگر از پوکه معدنی در صنایع پتروشیمی و نفت و گاز است. بیشتر این نوع سنگ ها در کف روبی و لایه روبی استفاده می شود با اینکه پوکه های معدنی عمدتا سبک هستند اما خاصیت سایندگی بسیار بالایی دارند همچنین به دلیل مقاومت در برابر آتش سوزی از این پوکه ها به عنوان عایق دیوار ها در مراکز صنعتی استفاده می شود در گذشته رومیان برای احداث بنا های خود از این پوکه ها استفاده می کردند از جمله مکان هایی که با استفاده از این پوکه ها ساخته شده است معبد پانتئون و ورزشگاه کلوزیوم است همچنین برای شیب بندی ساختمان ها از پوکه بادامی فندقی استفاده می شود.

قیمت پوکه معدنی فندقی

قیمت پوکه معدنی ساختمانی فندقی با قیمت پایین تر از سایر پوکه های معدنی به فروش می رسد این پوکه فراوان ترین نوع پوکه های معدنی ایران است در نتیجه خرید و فروش آن راحت تر انجام می شود. مزایای استفاده از پوکه معدنی فندقی بیشتر به نوع دانه های این پوکه ها برمی گردد اکثر شهر های ایران پوکه های معدنی را با قیمت های بالاتر می فروشند در حالی که تنوع و ترکیب بدنی دانه های آنها از پوکه فندقی پایین تر است کیفیت  و قیمت این پوکه ها آن را در بین سایر نمونه های پومیس برجسته کرده است.

فروش پوکه معدنی فندقی

فروش پوکه معدنی فندقی بیشتر به منظور استفاده از این ماده در معماری، عمران و صنایع می باشد این پوکه به دلیل خلوص بالای آن در صنعت کشاورزی کمتر استفاده می شود و به جای کشاورزی از دانه های ریزتر این پوکه درصنایع دارو سازی، آرایشی و بهداشتی استفاده می کنند انواع پوکه های معدنی فندقی در رنگ های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها کاربرد دارند این ماده بسیار پر تخلخل است و وزن پایینی دارد و می توان از آن درعمران ساختمان به عنوان عایق صدا و حرارت استفاده کرد یکی از مهم تربن موارد استفاده از این پوکه ها در سبک سازی ساختمان ها است. امروزه تمامی پوکه های معدنی در کشاورزی، معماری و صنعت استفاده می شوند تهیه پوکه معدنی کاملا طبیعی و بدون دخالت تکنولوژی است و بیشترین منابع آن در کوه های آتش فشانی و سواحل دریاها می باشد از پوکه معدنی فندقی بلوک سیمانی سبک و بلوک های ساختمانی سقفی و دیواری تهیه می شود. این نوع پوکه از کمترین درصد ناخالصی خاک و مواد آلی برخوردار است.

پوکه سازه به عنوان یکی از شرکت های برتر و فعال در حوزه تولید و فرآوری انواع پوکه معدنی فندقی و صنعتی پوکه فندقی یکی از بر ترین توزیع کننده های پوکه لیکا در سطح کشور است.

فروش پوکه معدنی فندقی با کیفیت بیشتر برای مصارف صنعتی و ساختمانی است از آنجا که این ماده مقاومت خوبی دارد می تواند ترکیب زیبایی در معماری خارجی ساختمان ها ایجاد کند همچنین از آن در شیب بندی سقف ها و سبک سازی سازه استفاده می شود امروزه فروش پوکه معدنی حتی به کشور های مجاور ایران انجام می شود این پوکه ها در صنایع دارویی و آرایشی بیشترین استفاده را دارند به دلیل استحکام بالای پوکه معدنی فندقی و کاهش درصد ناخالصی در مقاوم سازی سازه ها استفاده می شود این ماده معمولا در تصفیه آب و کف روبی استفاده زیادی ندارد اما می توان از دانه های ریز ان در این راستا استفاده کرد.

موارد استفاده از پوکه مدنی فندقی

بیشتر پوکه معدن فندقی به رنگ سفید، خاکستری و زرد دیده می شود این سنگ ها در زمان خنک شدن به موادی مانند گوگرد آغشته شده اند و تغییر رنگ داده اند سابقه استفاده از پوکه معدنی در صنعت عمران و معماری طولانی است مهندسین رومی در سال 1969 از این ماده در ساختمان سازی مدرن استفاده می کردند در حال حاضر پوکه معدنی فندقی نه تنها در ایران استفاده می شود بلکه به کشور های دیگر از جمله عراق، عربستان و کویت نیز صادر می شود.
از آنجا که این ماده به شدت پر تخلخل است و دارای محور مقاومی بالا می باشد هوا و گرما را به خوبی در خود حفظ می کند به همین منظور یکی از مهم ترین استفاده های پوکه معدنی فندقی برای عایق بندی ساختمان ها است همچنین در مکان هایی مانند استدیو ها از این ماده در راستای عایق بندی صدا استفاده می شود.
در کارخانه هایی که امکان آتش سوزی وجود دارد به منظورعایق بندی بر روی دیوارها از پوکه معدنی با درصد خلوص بالا استفاده می شود این ماده تا دمای 760 درجه پایداری دارد و می تواند بدون تغییر شکل باقی بماند همچنین دوام بالای پوکه ها باعث شده به یکی از مواد اصلی در معماری مکان های پرحرارت تبدیل شود.

فروش اینترنتی پوکه معدنی فندقی

یکی از مهم ترین راه های تهیه پوکه معدنی فندقی به صورت اینترنتی است به دلیل کیفیت بالای این ماده معمولا خریداران شهرهای دیگر ترجیح می دهند آن را به صورت عمده تهیه کنند و بهترین راه تهیه خرید اینترنتی می باشد تمامی مدل های پوکه معدنی فندقی به همراه کاربرد های آن در سایت های فروش این ماده ذکر شده است و خریداران حتی در کشورهای دیگر می توانند آن را به صورت آنلاین تهیه کنند.

فروش انواع پوکه معدنی فندقی

پوکه معدنی فندقی تنها به صورت خالص به مصرف نمی رسد بلکه محصولات دیگر از این ماده از جمله بلوک های سبک سیمانی، بلوک های سقفی نسوز، موزایک سبک و قطعات باربر سبک از این ماده تهیه می شود و به صورت عمده به بازار عرضه می شوند از پوکه معدنی در صنایع دیگر از جمله  پارچه بافی و رنگرزی پارچه ها استفاده می شود. این پوکه در مقیاس پایین در کشاورزی یا به منظور ترکیب در شن و ماسه استفاده می شود.

بهترین نوع پوکه معدنی فندقی کدام است؟

پوکه معدنی فندقی یکی از بهترین پوکه ها می باشد و نسبت به نوع مصرف آن باید یکی از نواع آن را انتخاب کرد. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

قیمت پوکه معدنی فندقی چقدر است؟

قیمت هر نوع از پوکه معدنی فندقی متفاوت است برای اطلاع از قیمت دقیق پوکه معدنی فندقی می توانید از لیست قیمت پوکه معدنی وبسایت پوکه سازه کمک بگیرید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا