دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان

دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان

5
(2)

دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان

آب، خاک و نور مناسب اصلی ترین عوامل در رشد گیاهان می باشند و گیاه با بهره مندی از این موارد ذکر شده رشد معمولی و آرامی خواهد داشت اما اگر می خواهید رشد و شکوفایی گیاهان بیشتر از حالت معمول شود می توانید به ترکیب خاک آن پوکه معدنی را اضافه کنید و از این طریق علاوه بر تقویت خاک گلدان سرعت رشد گیاه را نیز تا حد زیادی افزایش خواهید داد. در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان بپرداریم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم با ما همراه باشید.

کاربرد پوکه معدنی در گلدان

خاک به تنهایی به دلیل املاح و نمک کمی که دارد نمی تواند برای رشد گیاه در گلدان کافی باشد زیرا همانگونه که می دانید گیاهان برای فتنوسنتز به میزان لازم اکسیژن نیاز دارند که خاک معمولی بعه دلیل کمبود اکسیژنی که دارد قادر به فتوسنتز نخواهد بود و این امر موجب می شود تا به مرور برگ های گیاه خشک و پلاسیده گردد.

اما با استفاده از پوکه معدنی می توانید املاح معدنی مورد نیاز گیاه راتامین کرده و از مشکلاتی مانند خشک شدن و یا رشد کم آن جلوگیری کنید. پوکه معدنی آبی که برای آبیاری گیاه در گلدان می ریزند را به خود جذب می کند و از این طریق خاک گلدان همیشه مرطوب خواهد بود و اکسیژن مورد نیاز گیاه برای فتوسنتز تامین می شود.

مجموعه پوکه سازه مرکز فروش پوکه معدنی با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت می باشد. در صورت نیاز به پوکه معدنی با ما در تماس باشید.

دلیل استفاده از پوکه معدنی در گلدان چیست

اگر قبلا از پوکه معدنی در ترکیب خاک گلدن استفاده کرده باشید به طور قطع متوجه رشد شگفت انگیزگیاه نیز شده اید اما ممکن است این سوال برایتان پیش آماده باشد که مزیت و دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان چیست؟ که در ادامه به برخی از مهم ترین دلایل استفاده از این ماده معدنی می پردازیم:

 • گیاهانی که در پوکه معدنی کاشت می شوند از ماده معدنی نیتروژن بهره مند خواهند شد. لازم است که بدانید که کمبود این ماده معدنی موجب ایجاد اختلال در رشد گیاه می شود.
 • فسفر ماده معدنی دیگری است که برای گیاه لازم بوده و از طریق پوکه معدنی می توان آن را تامین کرد  بدین ترتیب نه تنها فتوسنتز گیاه به درستی انجام می شود بلکه سرعت ذخیره انرژی در گیاه نیز بیشتر خواهد شد.
 • رشد و تقویت متابولیسم گیاه از طریق ماده معدنی پتاسیم امکان پذیر خواهد بود که این املاح تنها از طریق پوکه معدنی برای گیاه تامین می شود.
 • کیفیت و طراوات گیاهان تنها از طریق تامین کلسیم امکان پذیر خواهد بود که این مورد نیز می تواند یکی دیگر از دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان باشد.
 • یکی دیگر از املاحی که برای رشد گیاه الزامی بوده و کمبود آن موجب زردی و خشکی گیاه می شود ماده معدنی منیزیم است که با ترکیب پوکه معدنی در خاک گلدان تولید چربی افزایش پیدا کرده و آنزیم ها نیز فعال می شوند و بدین ترتیب گیاه شادابی و جوانی خود را حفظ می کند.
 • از دیگر دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان رساندن دیگر مواد معدنی نظیر بور، منگنز، روی، آهن است که تاثیر بسزایی در رشد گیاه دارد و موجب سلامت خاک می شود.
 • حفره های توخالی که در پوکه های معدنی وجود دارد ضمن جذب آب موجب اکسیژن رسانی در بخش های انتهایی گلدان شده و از سوی دیگر از متراکم شدن خاک نیز ممانعت می کند.

در صورت نیاز به استعلام قیمت پوکه معدنی با مجموعه پوکه سازه تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان
دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان

بهترین نوع پوکه معدنی برای گلدان

پوکه های معدنی که نوعی سنگ آتشفشانی هستند دارای انواع مختلفی می باشند که لازم است که حتما بهترین نوع آن را برای گلدان انتخاب کنید که در ادامه به دو مورد از بهترین پوکه برای رشد گیاه اشاره می کنیم:

 • اندازه پوکه معدنی

پوکه های معدنی در اندازه ی مختلفی از چند سانتی متر تا چند میلی متر موجود می باشند که برای این که املاح معدنی به ریشه گیاه نفوذکند بهتر است پوکه های ریز دانه را انتخاب کنید البته ذکر این نکته نیز لازم است که در زمین های کشاورزی می توان از پوکه های درشت تر نیز استفاده کرد.

 • کیفیت پوکه معدنی

برای خاک گلدان باید حتما از پوکه های معدنی مرغوب استفاده کنید زیرا نوع نامرغوب آن به دلیل وجودناخالصی هایی مانند آهک و دیگر مواد مضر در آن نه تنها برای رشد گیاه مفید نبوده بلکه موجب پوسیدگی گیاه نیز می شود.

پوکه معدنی قروه را از مجموعه پوکه سازه با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه کنید. در صورت نیاز به خرید پوکه معدنی با ما در تماس باشید.

نحوه استفاده از پوکه معدنی برای گلدان

برای استفاده از پوکه معدنی در گلدان لازم است که مطابق مراحل ذیل عمل کنید:

در مرحله اول نهال را به صورت عمودی داخل گلدان قرار دهید سپس مخلوط پوکه معدنی و خاک را که از قبل آمده کرده اید دور تا دور نهال به گلدن اضافه نمایید توجه داشته باشید که نباید گلدان را کامل پر کنید و در پایان باید گیاه آبیاری شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ماده معدنی و همچنین نحوه استفاده آن برای انواع گیاهان مختلف می توانید به سایت پوکه سازه مراجعه کنید.

پوکه قروه در مجموعه پوکه سازه با کیفیت بالا موجود و قابل سفارش می باشد. در صورت نیاز به پوکه قروه با ما در تماس باشید.

دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان
پوکه معدنی در گلدان

اثرات پوکه معدنی برای گلدان

پیشتر به دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان اشاره کردیم در ادامه می خواهیم به مزایا و اثرات این ماده معدنی برای گیاهان بپردازیم:

 • پوکه معدنی موجب افزایش ضریب جذب گیاه خواهد شد.
 • پوکه معدنی گیاه را در برابر هر گونه آفت و بیماری حفظ می کند.
 • این ماده معدنی موجب افزایش رشد شاخ و برگ های گیاه می شود.
 • پوکه معدنی از سوختگی ریشه گیاهان ممانعت می کند و مقاومت آن ها را در برابر فاسد شدن افزایش می دهد.

مجموعه پوکه سازه قابلیت فروش سنگ پا را با مناسب ترین قیمت در تهران دارد. در صورت نیاز به خرید سنگ پا با ما در تماس باشید. برای استعلام قیمت سنگ پا با کارشناسان مجموعه پوکه سازه تماس بگیرید.

برخی افراد تصور می کنند که استفاده از خاک های باغبانی و کشاورزی می تواند بهترین گزینه برای گلدان باشد در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است زیرا در اغلب موارد این خاک ها به صورت ماسه ای و یا رسی هستند و به دلیل جدا بودن دانه های این خاک ها لذا قادر به نگهداری رطوبت نخواهند بود. خاک های رسی در مقایسه با خاک های ماسه ای تا حدودی گزینه بهتری می تواند باشد.

ترکیب پوکه های معدنی با خاک گلدان می تواند به راحتی مشکل جذب رطوبت را حل کرده و فاصله ذرات را نیز تا حد زیادی کاهش دهد و بدین ترتیب خاک گلدان برای رشد گیاه سالم خواهد بود. کاهش ترک خوردگی خاک و ممانعت از تراکم خاک را نیز می توان به عنوان مزایای این ماده معدنی و یکی دیگر از دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان اعلام کرد.

پوکه معدنی فندقی در مجموعه پوکه سازه موجود و قابل ثبت سفارش می باشد. برای خرید پوکه معدنی فندقی با ما تماس بگیرید.

دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان چیست؟

برای آشنایی با دلایل استفاده از پوکه معدنی در گلدان پیشنهاد می کنیم این مقاله از پوکه سازه را تا انتها مطالعه کنید.

بهترین نوع پوکه معدنی برای گلدان چیست؟

پوکه های معدنی که نوعی سنگ آتشفشانی هستند بهترین نوع پوکه معدنی برای گلدان می باشند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا