تعیین وزن مخصوص پوکه معدنی قروه

تعیین وزن مخصوص پوکه معدنی قروه

3
(2)

وزن مخصوص پوکه معدنی قروه

در این مقاله قصد داریم درمورد تعیین وزن مخصوص پوکه معدنی قروه صحبت کنیم. اما در ابتدا باید بدانیم پوکه چیست و چگونه تشکیل میشود.

پوکه معدنی قروه چیست؟

پوکه یک سنگ آذرین با رنگ روشن و بسیار متخلخل است که در طول فوران های آتشفشانی انفجاری تشکیل می شود. به عنوان سنگدانه در بتن سبک، به عنوان سنگدانه محوطه سازی و به عنوان ساینده در انواع محصولات صنعتی و مصرفی استفاده می شود. بسیاری از نمونه ها دارای تخلخل کافی هستند که می توانند روی آب شناور شوند تا زمانی که به آرامی غرقاب شوند.

پوکه معدنی قروه چگونه تشکیل می‌شود؟

فضاهای منافذ (معروف به وزیکول) در پوکه سرنخی از نحوه تشکیل آن است. وزیکول‌ها در واقع حباب‌های گازی هستند که در طی سرد شدن سریع یک ماگمای کف آلود غنی از گاز در سنگ به دام افتاده‌اند. این ماده آنقدر سریع سرد می‌شود که اتم‌های موجود در مذاب نمی‌توانند خود را در یک ساختار کریستالی مرتب کنند. بنابراین، پوکه یک شیشه آتشفشانی آمورف است که به عنوان ” مینرالوئید ” شناخته می‌شود. برخی از ماگماها در حالی که تحت فشار هستند حاوی چند درصد گاز محلول وزنی هستند. نکته قابل تامل این است که وزن گاز در سطح زمین بسیار کم است، اما این ماگماها تحت فشار می‌توانند حاوی چند درصد گاز محلول باشند.

ماگما در حال افزایش، که با گاز محلول تحت فشار پر شده است. همانطور که ماگما از سطح زمین می‌شکند، افت فشار ناگهانی باعث می‌شود گاز از محلول خارج شود. این همان چیزی است که هجوم عظیم گاز پرفشار را از دریچه ایجاد می‌کند. این هجوم گاز از دریچه، ماگما را خرد کرده و آن را به صورت کف مذاب خارج می‌کند. کف به سرعت در حال حرکت در هوا جامد می‌شود و به عنوان تکه‌های پوکه معدنی به زمین می‌افتد. بزرگترین فوران‌های آتشفشانی می‌توانند بسیاری از مواد را به بیرون پرتاب کند. اندازه این ماده می‌تواند از ذرات ریز گرد و غبار گرفته تا بلوک‌های بزرگ سنگ پا به اندازه یک خانه متغیر باشد. مجموعه پوکه سازه مرکز فروش پوکه معدنی در کشور می باشد. در صورت نیاز به خرید انواع پوکه معدنی با مجموعه پوکه سازه در تماس باشید.

پوکه معدنی قروه
تعیین وزن مخصوص پوکه معدنی قروه

ترکیب پوکه معدنی قروه

بیشتر پوکه‌ها از ماگماهایی فوران می‌کنند که دارای بار زیادی از گاز هستند و دارای ترکیب ریولیتی هستند. به ندرت، پوکه می‌تواند از ماگماهای باردار گاز با ترکیب بازالتی یا آندزیتی فوران کند. وزیکول‌های فراوان در پوکه و دیواره‌های نازک بین آن‌ها، وزن مخصوص بسیار پایینی به سنگ می‌دهد. پوکه معدنی قروه معمولاً دارای وزن مخصوص کمتر از یک است که به سنگ توانایی شناور شدن روی آب را می‌دهد.

مقدار زیادی پوکه تولید شده توسط فوران‌های جزایر و زیر دریا، روی سطح شناور می‌شود و بادها آن‌ها را به اطراف هل‌ می‌دهند. پوکه می‌تواند برای مدت‌های طولانی – گاهی سال‌ها – شناور باشد تا اینکه سرانجام غرقاب شود و غرق شود. توده‌های زیادی از پوکه‌های شناور به عنوان «قایق پوکه» شناخته می‌شوند. آن‌ها به اندازه کافی بزرگ هستند و توسط ماهواره ها ردیابی می‌شوند و خطری برای کشتی‌هایی هستند که از مسیر آن‌ها تردد می‌کنند. برای استعلام قیمت پوکه معدنی با مجموعه پوکه سازه در ارتباط باشید. مجموعه پوکه سازه ارائه دهنده انواع پوکه معدنی با مناسب ترین قیمت می باشد.

روش‌های تعیین وزن مخصوص پوکه معدنی قروه

تعدادی روش تجربی برای تعیین وزن مخصوص جامدات، مایعات و گازها ابداع شده است. یک جامد ابتدا در هوا وزن می‌شود، سپس در آب غوطه‌ور می‌شود. تفاوت این دو وزن طبق اصل ارشمیدس ، وزن آب جابجا شده با حجم جامد است. اگر چگالی ماده جامد کمتر از آب باشد، باید از وسایلی برای غوطه ور شدن کامل آن استفاده کرد، مثلاً سیستمی از قرقره ها یا سینکری با جرم و حجم مشخص. وزن مخصوص جامد نسبت وزن آن در هوا به اختلاف وزن آن در هوا و وزن غوطه ور در آب است.

معمولاً دو روش برای تعیین وزن مخصوص مایعات استفاده می‌شود. یک، از روش‌های تعیین وزن مخصوص پوکه معدنی قروه از هیدرومتر است. این یعنی ابزاری که وزن مخصوص را مستقیماً نشان می‌دهد. روش دوم، به نام روش (بطری، از یک بطری با وزن مخصوص) استفاده می‌کنند، یعنی فلاسکی ساخته شده برای نگهداری حجم مشخصی از مایع در دمای مشخص (معمولاً 20 درجه سانتیگراد). بطری وزن می‌شود، با مایعی که وزن مخصوص آن مشخص شده پر می‌شود و دوباره وزن می‌شود. اختلاف وزن‌ها بر وزن حجم مساوی آب تقسیم می‌شود تا وزن مخصوص مایع به دست آید. در صورت نیاز به خرید انواع پوکه معدنی قروه با مجموعه پوکه سازه در تماس باشید. مجموعه پوکه سازه ارائه دهنده انواع پوکه معدنی قروه با قیمت مناسب می باشد.

وزن مخصوص پودر پوکه معدنی قروه

سنگ‌های پوکه با وزن 0.92 گرم بر سانتی متر مکعب استفاده می‌شوند و وزن مخصوص آن‌ها 0.95 گرم است.

چه عواملی وزن مخصوص پوکه معدنی قروه را تعیین می‌کنند؟

  • وزن / جرم جسم.
  • حجم آب.
  • نیروی شناور.
  • چگالی آب و ماده‌ای که در آن قرار می‌گیرد.

خواص شناسایی پوکه معدنی قروه

پوکه دارای تخلخل متوسط 90 درصد است و در ابتدا روی آب شناور است . چگالی پوکه با توجه به ضخامت ماده جامد بین حباب‌ها متفاوت است. بسیاری از نمونه‌ها در آب شناور هستند. در اثر فوران‌های آتشفشانی زمانی که گدازه‌های مذاب با حباب‌های گاز زیاد در هوا پرتاب می‌شوند، پوکه معدنی قروه تشکیل می‌شود. برای خرید انواع پوکه قروه با مجموعه پوکه سازه تماس بگیرید. مجموعه پوکه سازه مرکز فروش انواع پوکه معدنی و پوکه قروه با قیمت مناسب می باشد.

واحد وزن سنگدانه پوکه چقدر است؟

توسعه بتن سبک با استفاده از پوکه با چگالی خشک 1200 کیلوگرم بر متر مکعب تا 1450 کیلوگرم بر متر مکعب امکان پذیر است.

وزن مخصوص پوکه معدنی قروه
وزن مخصوص پوکه معدنی قروه

رابطه بین وزن مخصوص و چگالی پوکه معدنی قروه

وزن مخصوص پوکه معدنی قروه، نسبت چگالی (جرم واحد حجم) یک ماده به چگالی یک ماده مرجع معین است که معمولا ماده مرجع یک مایع است . اگر چگالی نسبی یک ماده کمتر از یک باشد، چگالی پوکه معدنی قروه از آب کمتر است و به طور مشابه، اگر بیشتر از 1 باشد، چگالی آن از آب نیز بیشتر است. نحوه استفاده از پوکه معدنی در ساخت مترو را در مقاله ای دیگر از سایت پوکه سازه بررسی کرده ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

کاربرد سنگ پوکه معدنی قروه

معمولاً در بلوک‌های سیمانی، بتنی و به‌عنوان ساینده در پولیش‌ها، پاک‌کن‌های مداد، لایه‌بردارها و تولید شلوار جین سنگ‌شسته استفاده می‌شود. همچنین برای از بین بردن پوست خشک از پایین پا در طول فرآیند پدیکور در برخی از سالن‌های زیبایی استفاده می‌شود.

در حالی که پوکه سنگی آذرین است، در واقع نوعی شیشه غیر کریستالی است و مخلوطی از مواد معدنی نیست. خواص شیمیایی پوکه از رسوبی به رسوب دیگر متفاوت است، اما پوکه عمدتاً تشکیل شده از دی اکسید سیلیکون (سیلیکات آلومینیوم آمورف)، مقداری اکسید آلومینیوم و مقادیر کمی از اکسیدهای دیگر است. از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

وزن مخصوص پوکه معدنی قروه چقدر است؟

برای اطلاع از وزن مخصوص پوکه معدنی قروه پیشنهاد می کنیم این مقاله از سایت پوکه سازه را تا انتها مطالعه کنید.

روش‌های تعیین وزن مخصوص پوکه معدنی قروه چیست؟

از روش‌های تعیین وزن مخصوص پوکه معدنی قروه هیدرومتر است که در این مقاله از سایت پوکه سازه به طور کامل آن را بررسی می کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا