کاربرد پوکه معدنی در ساخت بتن های سبک سازه ای

انواع پوکه + کاربرد انواع پوکه

5
(1)

انواع پوکه​

در این مقاله از پوکه سازه همراه ما باشید تا با انواع پوکه بیشتر آشنا شویم.

پوکه ماسه ای یا نرم

قطر پوکه ماسه ای بین ۳ تا ۷ میلیمتر است که سایزی بسیار کوچک می باشد. از این پوکه ها می توان در بلوک زنی، کارگاه های ساخت بتن، پوشاندن سطح لوله های ساختمان و … استفاده می شود.

پوکه عدسی یا نخودی

سایز پوکه معدنی عدسی یا پوکه معدنی نخودی از پوکه ماسه ای بزرگ تر بوده ولی در سایز کوچک موجود می باشد و در سایزهای ۵ تا ۲۰ میلیمتر موجود است. از این پوکه در ساخت و ساز ساختمان ها برای مواردی از جمله کاهش فشار خاک و شیب بندی ساختمان استفاده می کنند.

سنگ پوکه معدنی

این سنگ قطری بین ۷ تا ۲۵ میلیمتر داشته و در صنعت سدسازی، تصفیه خانه های آب و ساخت آبنما استفاده می شود.

پوکه معدنی بادامی و فندقی

این پوکه ها سایزی متوسط داشته و قطری بین ۱۸ تا ۳۰ میلیمتر دارد. در دادن شیب به کف ساختمان،‌ شیب سقف و … از پوکه معدنی بادامی (فندقی) استفاده می شود.

کاربرد پوکه معدنی

پوکه سنگی طبیعی است که کاربردهای عملی زیادی دارد. می توان آن را در قطعات بزرگ یا پودرهای ریز به دست آورد. امروزه از پوکه بیشتر بعنوان مصالح ساختمانی استفاده میکنند. همچنین به طور گسترده ای به عنوان یک ماده ساینده در تمیز کردن مواد برای استفاده شخصی و برای استفاده در اطراف خانه استفاده می شود. برای اینکه بدانید کاربرد پوکه چیست با ما همراه باشید.
پوکه سنگی آتشفشانی است که هنگام بیرون ریختن گدازه های با محتوای آب و گاز زیاد از یک آتشفشان تولید می شود. پوکه سنگی سبک است که در نتیجه سرد شدن و انجماد گدازه به وجود می آید. سنگ های پوکه با حباب های ریز گاز پر شده اند. گدازه ای که به جای پوکه، سریعتر به شکل شیشه ای آتشفشانی سخت می شود.
پوکه معمولاً رنگ روشنی دارد و حاوی سیلیس زیاد و آهن و منیزیم کم است. پوکه به اندازه‌ای سبک است که روی آب شناور شود. و بعد از چند روز که آب جذب کند در آب غرق می‌شود. اصطلاح پوکه معمولاً به سنگ های سنگ پا اطلاق می شود. پومیسیت یک نوع سنگ ریز دانه است که در حضور سطوح بالاتر گاز تشکیل می شود.

کاربرد های پوکه


تقریباً سه چهارم کل پوکه استخراج شده در جهان در مصالح ساختمانی سبک وزن مانند بلوک بتنی و بتن استفاده می شود. باقیمانده پوکه تولید شده در باغبانی، محوطه سازی و ساخت ساینده ها استفاده می شود. علاوه بر استفاده پوکه بر روی بدن برای از بین بردن پوست های زائد، برای سنگ زنی و صیقل دادن شیشه تلویزیون ها و همچنین برای تمیز کردن و آماده سازی فلزات روی بردهای مدار استفاده می شود. خمیردندان ها اغلب حاوی مقداری پوکه هستند.

پوکه چیست؟


پوکه به طور گسترده ای به عنوان یک ماده ساینده در صابون ها و مواد شوینده استفاده می شود. یکی از نرم ترین مواد ساینده روی زمین در نظر گرفته می شود. استفاده از پوکه برای بدن بی خطر است زیرا یک ماده معدنی طبیعی و غیر سمی است. می توان از آن برای از بین بردن کثیفی و آلودگی و همچنین لایه برداری پوست استفاده کرد. پوکه همچنین به شکل سنگی طبیعی خود برای از بین بردن بافت زیرین و از بین بردن پوست مرده پا و دست استفاده می شود.
پوکه بیشتر در مناطقی با میدان های آتشفشانی یافت می شود، زیرا نوعی سنگ آذرین است. در حال حاضر پنجاه کشور در سراسر جهان به تولید پوکه می پردازند. ایتالیا بزرگترین تولید کننده پوکه در جهان است و پس از آن شیلی، یونان، ترکیه، ایالات متحده و اسپانیا قرار دارند. در آمریکا، بخش عمده ای از پوکه مورد استفاده در تولید از آریزونا، کالیفرنیا، اورگان و نیومکزیکو می آید.

مجموعه پوکه سازه توزیع کننده و مرکز فروش پوکه معدنی، پوکه معدنی قروه، پوکه قروه و فروش سنگ پا و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی، خرید پوکه معدنی، قیمت سنگ پا و خرید سنگ پا با ما در تماس باشید.

سایر کاربردهای پوکه


پوکه سنگی منحصر به فرد است که با وزن سبک و چگالی کم آن متمایز می شود (پوکه خشک می تواند در آب شناور باشد). معمولاً در بلوک‌های سیمانی و بتنی، نسیم‌ها و به‌عنوان ساینده در پولیش‌ها، مداد پاک‌کن‌ها و صدف‌ها و برای تولید شلوار جین استفاده می‌شود. از پوکه برای رفع خشکی پوست کف پا نیز استفاده می شود..
پوکه در محصولات روزمره یافت می شود و کاربردهای تجاری زیادی دارد. سنگ پا به عنوان لایه بردار شخصی پوست استفاده می شود. شلوار جین با سنگ پا درست می شود. یونانی ها و رومی ها برای از بین بردن موهای زائد، سنگ ها را روی پوست خود می مالیدند. از آنجایی که سنگ ها آب را حفظ می کنند، در باغبانی برای پرورش کاکتوس ها و ساکولنت ها ارزش زیادی دارند.
پوکه آسیاب شده به عنوان یک ماده ساینده در خمیر دندان، پولیش های دندان و پاک کن های مدادی استفاده می شود. برخی از انواع پودر حمام تمیز کننده پوست از پودر پوکه تشکیل شده اند. این پودر همچنین برای ساخت سیمان، فیلتر کردن آب و برای جلوگیری از نشت مواد شیمیایی استفاده می شود.

تفاوت بین پوکه و اسکوریا


سنگ‌های آذرین که از خنک شدن گدازه مذاب ایجاد می‌شوند، بسته به نحوه انتشار گدازه می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند. پوکه و اسکوریا دو نوع از شناخته شده ترین سنگ های آذرین هستند و در حالی که با یکدیگر مخلوط می شوند، با انواع فوران هایی که آنها را تشکیل می دهند متمایز می شوند.

انواع کاربرد پوکه معدنی

_ از این پوکه ها در صنعت کشاورزی استفاده می شود.
_ از عمده ترین کابردهای پوکه قروه در صنعت ساختمان سازی و عمرانی می باشد.
_ در مکان هایی که سر و صدای زیادی وجود دارد، از این پوکه ها برای کاهش صدا استفاده می شود.
_ استفاده از پوکه های قروه در ساختمان سازی به دلیل عایق حرارتی بودن باعث صرفه جویی در مصرف انرژی ی شود.
_ در صنعت بتن سازی از پوکه های قروه استفاده می شود.
_ از پوکه قروه ها در ساخت آبنما استفاه می گردد.
_ در سد سازی این پوکه ها به کار برده می شود.
_ در آکواریوم ها این پوکه ها به کار برده می شود.
_ پوکه معدنی ها برای ساخت دارو کاربرد دارد.
_ پوکه معدنی ها باعث مقاوم سازی ساختمان می گردد.
_ از این محصول در شیب بندی سقف و همسطح کردن کف ساختمان استفاده می شود.
_ پوکه معدنی ها در شیب بندی ساختمان ها به کار برده می شود.
_ برای ساخت سازه های سبک پوکه های معدنی مورد استفاده قرار می گیرد.
_ به دلیل استحکام و مقاومت بالای این پوکه ها، از آن برای مقاوم سازی سازه ها استفاده می شود.
_ پوکه معدنی ها در تصویه های آب به کار برده می شود.
_ از این پوکه ها برای ساخت نمای ساختمان استفاده می شود.
_ این پوکه ها برای ساخت آب نماها استفاده می گردد.
_ پوکه معدنی ها در صنعت کشاورزی کاربرد دارد.
_ از این پوکه ها به عنوان عایق حرارت استفاده می شود.
_ بسیاری از بلوک های ساختمانی را با استفاده از پوکه های معدنی می سازند.
_ برخی از دکوراسیون های داخلی با استفاده از این پوکه ها ساخته می شود.
_جهت سبک سازی دیوارهای ساختمان این پوکه ها به کار برده می شود.
_ همچنین از این پوکه ها برای ساخت پنل های پیش ساخته مورد استفاده قرار می گیرد.
_ پوکه معدنی ها در صنعت موزائیک سازی کاربرد دارد.
_ برای ساخت بتن از این پوکه ها استفاده می شود.
_ پوشش های لوله ها و کف آشپزخانه با استفاده از پوکه قروه ساخته می شود.

کاربرد پوکه قروه در بتن سازی

استفاده از پوکه قروه در ساخت بتن تاثیر زیادی بر روی وزن این محصول می گذارد. معمولا در ساخت بتن های سبک از پوکه معدنی عدسی استفاده می گردد. از جمله کاربردهای بتن های تولید شده به پوکه قروه می توان به ساخت نمای درونی و بیرونی ساختمان و چیدن دیوارها اشاره کرد.

کاربرد پوکه قروه در شیب بندی

پوکه های قروه به دلیل تخلخل بالا و وزن کم باعث می شود که وزن ساختمان کم شده و همچنین عایق صوت و حرارت باشد.
از جمله این کاربردها می توان به ساخت شیب حیاط، شیب پشت بام، شیب بین طبقات، کف ساختمان و … اشاره کرد.

انواع پوکه معدنی و صنعتی ، پوکه سازه به عنوان یکی از شرکت های برتر و فعال در حوزه تولید و فرآوری انواع پوکه معدنی و صنعتی پوکه قروه یکی از بر ترین توزیع کننده های پوکه لیکا در سطح کشور است. که در استان های مختلف مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، همدان، کرمانشاه، شمال کشور، و حتی استان های جنوبی کشور فعالیت دارد. فروش و توزیع انواع پوکه معدنی و صنعتی به صورت عمده و جزیی در تمام نقاط کشور در انواع دانه بندی بخشی از فعالیت های این شرکت است. که در سال ها تجربه نصیب این شرکت شده است. با ما در پوکه سازه همراه باشید تا برخی از محصولات شرکت را به شما معرفی کنیم.

برخی از انواع پوکه معدنی و صنعتی و مصارف آنها

  • پوکه معدنی قروه: سایز 10 – 5، 8 – 3 عدسی. قیمت متر مکعب درجه یک 22000 ت و 25000 ت و درجه دو 20000 تومان می باشد. مصارف: تولید بلوک پوکه ای لیکا، قطعات پیش ساخته، تولید بتن سبک، دیوار پیش ساخته، کشاورزی، بستر گلخانه.
  • پوکه معدنی قروه: سایز 20 – 10 نخودی (فندوقی).
  • قیمت هر متر مکعب پوکه فندقی درجه یک 17000 تومان، قیمت پوکه ممتاز هر متر 19000 تومان و درجه دو 15000 تومان می باشد.

پوکه سازه به عنوان یکی از شرکت های برتر و فعال در حوزه تولید و فرآوری انواع پوکه معدنی قروه و صنعتی پوکه قروه یکی از بر ترین توزیع کننده های پوکه لیکا در سطح کشور است.

پوکه معدنی

تولید کنندگان صنعتی از پوکه های معدنی مختلف در فرایند های صنعتی استفاده و آن را انبار می کنند. اما عموما بهترین انبار برای پوکه های معدنی سطح معدن است، به این معنی که سطوح خاکی که به عنوان پوشش پوکه های ذخیره شده عمل می کند . برای احیا و تولید مجدد پوکه ذخیره می شود، سپس پوکه ها را با استفاده از بولدوزر ها استخراج می کنند . و برای پردازش اولیه از طریق حمل و نقل به کارخانه های سنگ شکن می فرستند. زمانی که شرایط آب و هوایی مساعد باشد، از طریق معادن، در طول سال مقدار کافی از پوکه ها را برای پالایش در ماه های زمستان ذخیره و انبارمی کنند. سپس پوکه ها برای رسیدن به ساختار مناسب خشک می شوند . و از طریق دستگاه های سنگ شکن پردازش می شوند تا در ماشین های ظرفشویی یا در معرض تریلر ها و یا اتومبیل های رول پنوماتیک قرار بگیرند.

مجموعه پوکه سازه توزیع کننده و مرکز فروش پوکه معدنی، پوکه معدنی قروه، پوکه قروه و فروش سنگ پا و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی، خرید پوکه معدنی، قیمت سنگ پا و خرید سنگ پا با ما در تماس باشید.

حمل پوکه ها در سراسر جهان

روش حمل و نقل واقعی به کاربرد هایی آن محصول بستگی دارد. به عنوان مثال، یک دندانپزشک پماد مورد نیاز کار خود را در یک شیشه کوچک 2 اونس خریداری می کند. تولید کننده صابون دست یا یک تولیدکننده مدار الکترونیکی کامپیوتر، با روش های متفاوت حمل محصولشان را دریافت می کنند. استفاده از pumice برای تصفیه آب ممکن است باعث شود تا پوکه ها از طریق ماشین های حمل و نقل جا به جا و منقل شوند. بتون های متشکل از پوکه (به عنوان پوزولان طبیعی استفاده می شود) در یک کامیون پنوماتیک حمل می شود. شرکت ها با تقاضای پوکه در سراسر جهان مواجه می شوند سپس مقدار پوکه هایی را که نیاز مشتری است را بسته بندی و به به هر نقطه از جهان ارسال می کنند.

انواع پوکه معدنی و صنعتی
انواع پوکه معدنی و صنعتی

پوکه ها چند منظوره و انواع پوکه معدنی و صنعتی

پوکه ها در بسیاری از محصولات مصرف شده یافت می شود . برای صنایع مختلف در انواع کاربرد ها به عنوان پرکننده،ساینده، فیلتراسیون و ساخت بتن استفاده می شود.  

پوکه معدنی چند نوع دارد؟

کاربرد پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی کاربرد های فراوانی دارد که در این مقاله به طور کامل به بررسی تمام آنها پرداخته ایم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا