سنگ پا ،سنگ متخلخل،زبر،اسفنجی شکل است که در اثر سرد شدن سنگ های آذرین شکل می گیرد و خاصیت لایه برداری و سایش را دارد.در ادامه قصد داریم خواص سنگ پا برای سلامتی بدن را توضیح دهیم با پوکه سازه همراه باشید.

آیا سنگ پا پوکه معدنی است؟

برخی از افراد این سوال را در ذهن دارند که پوکه معدنی همان سنگ پا است ؟ برای پاسخ به این پرسش باید اشاره کنیم که پوکه سنگ آتشفشانی سبک و متخلخل است و با توجه به شباهت های بسیاری که از لحاظ ظاهری و نحوه تشکیل آن و سنگ پا وجود دارد می توان گفت سنگ پا نوعی پوکه معدنی دارای تخلخل است.

 خواص شگفت انگیز سنگ پا در سلامتی بدن

پوست ضخیم کف پا به مرور زمان ترک می خورد و در این ناحیه درد وعفونت ایجاد می شود . یکی از خواص سنگ پا این است که برای جلوگیری از ترک خوردن پا و بهبود آن استفاده می شود.بعد از دوش گرفتن بهتر است برای جلوگیری از ایجاد خشکی و ترک کف پا از کرم های مخصوص در این ناحیه استفاده شود.بسیاری از افراد خواص سنگ پا را در درمان و رفع کوفتگی و خستگی پا می دانند و هم چنین از سنگ پا می توانیم برای تسکین سردردهای مزمن و انواع بیماری های مربوط به مغز اشاره کنیم.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع پوکه معدنی قروه و سنگ پا با مشاورین و کارشناسان مجموعه پوکه سازه در ارتباط باشید.

رفع پینه و میخچه با سنگ پا

فشار و اصطکاک بر پوست کف پا باعث ایجاد پینه یا همان میخچه می شود که به طور معمول در کنار یا بالای انگشت مچ پا به وجود می آید و از دلایل مهم و شایع بروز این عارضه استفاده نامناسب از کفش ورزشی همراه با انجام فعالیت های طولانی می باشد. برای رفع میخچه بهتر است به مدت ده دقیقه در آب گرم قرار داده تا پوست این ناحیه نرم شود.با استفاده از سنگ پا به آرامی روی آن را با حرکات دایره ای بکشید تا پوست آن ناحیه کاملا برداشته شود .البته این نکته را به یاد داشته باشید که پوست ناحیه میخچه نباید به طور کامل برداشته شود زیرا ایجاد خونریزی و عفونت خواهد کرد.
آن دسته از افرادی که مبتلا به بیماری قند خون هستند،خون رسانی صحیح در پاها به درستی انجام نمی شود و همین مسئله موجب می شود در ناحیه کف مشکلاتی از جمله ترک ایجاد شود.برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است از خواص سنگ پا استفاده کنید و با انجام مداوم آن ،خون رسانی را در این ناحیه بهبود ببخشید .آن دسته از افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند بهتر است برای تنظیم خون رسانی در بدن خود از سنگ پا استفاده کنند .از دیگر خواص سنگ پا می توان به تناسب اندام و چربی سوزی بدن اشاره کرد. به توصیه کارشناسان طب سنتی ،افرادی که می خواند در طول شب با آرامش کامل بخوابند بهتر است قبل از خواب پاهای خود را سنگ پا بکشند و بعد از آن با خشک کردن پاهای خود استراحت کنند.