مشخصات فنی پوکه معدنی

مشخصات فنی پوکه معدنی

5
(2)

مشخصات فنی پوکه معدنی

ما در شرکت‌ پوکه سازه با توجه به اهمیت این موضوع و وجود خلأ در مشخصات فنی پوکه معدنی در اقدامی ابتکارانه به بررسی این ویژگی‌ها پرداختیم و آن‌ها را از دیدگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار دادیم.

با وجود اینکه اطلاعات بسیاری در مورد مشخصات فنی پوکه معدنی منتشر شده است، اما هنوز هم برای بسیاری از افراد جامعه دلیل استفاده از این ماده معدنی به عنوان یکی از ماده‌های اصلی ساختمانی روشن نشده است و می‌توان دلیل آن را به نبود اطلاعات تجربی و آزمایش شده کافی ربط داد.

اگر به منابع منتشر شده و وبسایت های مرتبط با پوکه مراجعه کنیم، ممکن است با اصطلاحات بسیاری مانند تخلخل زیاد، وزن مخصوص پایین، جذب رطوبت پایین، استحکام مکانیکی بالا و مواردی از این قبیل مواجه باشیم که در مورد هیچ کدام از آنها داده تجربی و آزمایشگاهی کافی در مورد مشخصات فنی پوکه معدنی ارائه نشده است.

ما در شرکت‌ پوکه سازه با توجه به اهمیت این موضوع و وجود خلأ در مشخصات فنی پوکه معدنی در اقدامی ابتکارانه به بررسی این ویژگی‌ها پرداختیم و آن‌ها را از دیدگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار دادیم طبیعتاً تمامی موارد فوق و ویژگی‌های تئوری عنوان شده در مورد پوکه صحیح هستند و تنها داده‌های تجربی تایید کننده واقعی برای آنها وجود ندارد.

بنابراین ما در یک آزمایش برنامه ریزی شده سعی کردیم وضعیت سه نوع از پوکه معدنی را از جهات مختلف و از لحاظ مشخصات فنی مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه این مطلب ما هر کدام از مشخصات فنی پوکه معدنی را با ذکر نتایج بدست آمده در آزمایش‌ها عنوان می‌کنیم و آنها را به مقایسه می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

وزن پایین در مشخصات فنی پوکه معدنی

اولین مورد از مشخصات فنی پوکه معدنی که در این آزمایش مورد بررسی قرار دادیم، میانگین وزن مخصوص  آن بود که بر اساس واحد کیلوگرم بر مترمکعب بررسی کردیم. در این آزمایش از سه نمونه پوکه معدنی با توجه به استانداردهای جهانی استفاده کردیم و تمامی مراحل آزمایش بر روی هر سه نمونه انجام دادیم نکته جالب در مورد این آزمایش‌ها این است که تمامی آنها روند تقریباً یکسانی را دنبال می‌کنند و می‌توان نتیجه گرفت که نتایج به دست آمده برای مشخصات فنی پوکه معدنی قابل بسط در مورد همه آنهاست.

در نمونه آزمایش اول، نتایج بدست آمده نشان داد که وزن مخصوص پوکه معدنی قروه براساس معیار ۰۲/۱ بر متر مکعب ۳۱ کیلوگرم می باشد. حال اگر این عدد را با ماسه معمولی یا سایر مواد پرکننده مورد استفاده در ساختمان بررسی کنیم، قابل درک است که وزن مخصوص پایین آن باعث می‌شود که قابلیت استفاده در بسیاری از صنایع را داشته باشد و با وجود این که وزن پایینی دارند، می‌تواند حجم نسبتاً بیشتری را اشغال کند و این در مورد شیب بندی و پر کردن فضاهای خالی ایده آل است.

مجموعه پوکه سازه مرکز فروش سنگ پا با مناسب ترین قیمت می باشد. برای استعلام قیمت سنگ پا با مجموعه پوکه سازه تماس بگیرید.

مشخصات فنی پوکه معدنی
مشخصات فنی پوکه معدنی

بررسی میانگین وزن واحد حجم خشک در مشخصات فنی پوکه معدنی

معیار دیگری که وضعیت و مشخصات فنی پوکه معدنی را می‌تواند نشان دهد، وزن مخصوص آن در حالت خشک است که نشان می‌دهد، در فضاهای خالی از رطوبت وضعیت آن به چه شکلی تغییر می‌کند. طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده است که در نمونه اول وزن مخصوص حدود ۲ کیلوگرم بر هر متر مکعب بوده است که به نظر بسیار ایده آل می‌رسد چیزی که در مورد پوکه معدنی انتظار می‌رود این است که وزن آن در حالت‌های مختلف پایین باشد و امکان استفاده از آن را در حوزه‌های مختلف فراهم کند.

نکته جالب در مورد بررسی مشخصات فنی پوکه معدنی از لحاظ میانگین وزن واحد حجم خشک این است که در دو نمونه دیگر نیز از روند آزمایشات همین نتایج را نشان می‌دهند. بنابراین، با توجه به وزن پایین پوکه باید پذیرفت که بیشترین و مهمترین دلیل انتخاب آن، سبک بودن آن است که امکان استفاده و کاربرد آن در واحدهای چند طبقه و متراکم را فراهم می‌کند.

برای خرید پوکه معدنی عدسی با مجموعه پوکه سازه تماس بگیرید. پوکه معدنی بادامی در پوکه سازه موجود و قابل ثبت سفارش می باشد.

بررسی میانگین وزن واحد حجم اشباع در مشخصات فنی پوکه معدنی

در مورد مشخصات فنی پوکه معدنی همیشه عنوان می‌شود که دارای ویژگی‌هایی است که امکان استفاده از آن را در مصالح ساختمانی مانند بتن سبک و بلوک پونی فراهم می‌کند. اما چه دلیلی برای استفاده از این محصول معدنی وجود دارد؟ یکی از روشهایی که بتوان کیفیت پوکه در این وضعیت را بررسی کرد، بررسی میانگین وزن واحد حجم اشباع آن است که نشان دهنده رفتار پوکه معدنی به هنگام قرار گرفتن آن در معرض رطوبت بالا است.

طبق بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد که در نمونه اول، میانگین وزن واحد حجم اشباع معادل با ۱۷۶۰ کیلوگرم بر متر مکعب است که مجموعه وزن پوکه و رطوبت جذب شده توسط آن را نشان می‌دهد. با توجه به وزن بتن خالص و سایر بتن‌های سبک، می‌توان گفت که پوکه معدنی در حالت اشباع رطوبت چندان به خود جذب نکرده است و بیشتر رطوبت در خلل و فرج آن قرار دارد که در جریان خشک شدن مصالح، آن را از دست می‌دهد.

با این وجود می‌توان انتظار داشت که بتن سبک و بلوک پومیس، پس از خشک شدن تمامی رطوبت خود را از دست داده و به یک وزن سبک و ایده‌آل می‌رسد این مورد از مشخصات فنی پوکه معدنی نشان می‌دهد که وزن پایین آن در مورد ساخت مصالح ساختمانی صبا کاربرد وسیعی دارد. در صورت نیاز به استعلام قیمت پوکه معدنی با مجموعه پوکه سازه در تماس باشید. برای خرید پوکه معدنی قروه با مناسب ترین قیمت با پوکه سازه مرکز فروش پوکه قروه تماس بگیرید.

بررسی درصد تخلخل در مشخصات فنی پوکه معدنی

مبنای اصلی نامگذاری پوکه به این دلیل بوده است که ساختار آن پوک و متخلخل بوده و به همین دلیل چنین اسمی برای آن انتخاب شده است. بنابراین طبیعی است که انتظار داشته باشیم درصد تخلخل آن نسبت به مواد دیگر در سطح بالاتری قرار داشته باشد.

در بررسی مشخصات فنی پوکه معدنی مشخص شد که  درصد تخفیف در نمونه اول ۷۰۰، نمونه دوم ۷۵۰ و در نمونه سوم ۹۵۰ درصد بوده است. با این وضعیت هیچ شکی وجود نخواهد داشت که اکثر مواد ساختمانی از لحاظ تخلخل بالا، قابلیت رقابت با پوکه معدنی را نخواهند داشت. بنابراین اگر پیمانکار بخواهد در ساخت و ساز خود از یک ماده با درصد تخلخل بالا و وزن پایین استفاده کند، می‌تواند به مشخصات فنی پوکه معدنی اعتماد کرده و از آن در بخش‌های مختلف بهره گیرد.

بررسی درصد جذب آب در مشخصات فنی پوکه معدنی

آخرین موردی که برای بررسی مشخصات فنی پوکه معدنی مورد استفاده قرار گرفت، فاکتور درصد جذب آب در نمونه‌های مختلف آن است. در سایت‌های مختلف عنوان می‌شود که درصد جذب آب و رطوبت در پوکه پایین است، اما نمونه خاصی برای تعیین آن ذکر نشده است مشخصات فنی پوکه معدنی مورد آزمایش ما مشخص شد که در نوع اول میزان جذب آب و رطوبت حدود ۱۵ درصد برآورد شده است که رقم چشمگیر و قابل قبول است این وضعیت نشان می‌دهد که پوکه قابلیت استفاده در فونداسیون ساختمان و در مناطق مرطوب را دارد.

در صورت نیاز به خرید انواع پوکه معدنی نخودی با مجموعه پوکه سازه تماس بگیرید. پوکه معدنی فندقی از دیگر محصولات مجموعه پوکه سازه می باشد.

مشخصات فنی پوکه معدنی
پوکه معدنی

لازم به ذکر است که کلیه آزمایش‌ها بر روی پوکه معدنی قروه انجام گرفته است و می‌توان از آن به عنوان مشخصات فنی پوکه معدنی قروه یاد کرد. این در حالی است که ممکن است برای سایر شهرها این اعداد متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایر مطالب به وب سایت ما مراجعه کنید و برای سفارش خرید پوکه معدنی با ما در تماس باشید. عوامل تاثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی یکی از مقاله های مفید در سایت پوکه سازه می باشد که توصیه می کنیم مطالعه کنید.

ریشه کلمه پوکه در مشخصات فنی پوکه معدنی

واژه pumice از واژه لاتین pumex گرفته شده است،  و به معنی فوم می باشد. پوکه به سنگ هایی گفته می شود که از فوران های آتشفشانی تشکیل شده باشد سنگ های زیرزمینی شامل مقداری آب و گازهای دیگر هستند و زمانی که ماگما شروع به فوران از دهانه اتشفشان می کند، گازهای موجود در سنگ ها خنثی می شوند و در نتیجه ساختاری فوم مانند ایجاد می کنند که خیلی سریع شروع به خنک شدن می کند و ساختاری سخت تر را تشکیل می دهد.

پوکه ها در اثر جریان های پریکلاستی (رسوبات آتشفشان ها) یا به دلیل وزش باد و حرکت موج و در رسوبات موجود در معادن یافت می شوند. اگر پوکه هایی که در اثر انفجارها تازه تشکیل شده باشند در زیر آب ها مدفون شوند و یا آب آنها را به صورت یک جرم شناور به ساحل بیندازد، طی یک فرایند چند ساله به پوکه های خالص تبدیل می شوند. پوکه های این چنینی در جنوب شرقی آیداهو ایجاد شده است پوکه های خالصی نیز در ساحل دریاچه ای قدیمی  با نام دریاچه Bonneville انباشته شده اند پوکه ها در سراسر جهان یافت می شوند.

سنگ ها و پوکه ها حتی اگر به طور کامل در تصفیه و استفاده برای صنعت مناسب نباشند باز هم از بزرگ ترین سنگ های سراسر سیاره زمین هستند. یونانیان و رومی ها به طور گسترده ای بر روی استفاده از پوکه ها برای ساخت امپراتوری، جاده ها، آبراهه ها، معابد، مخازن و دیگر سازه ها تلاش کرده اند. پوکه های استفاده شده توسط رومیان بر اساس نام یک شهر در نزدیکی روم،pozzolan  نامیده شده است.

زمانی توجه شما جلب می شود که بدانید پوکه ها تنها یک محصول محلی و داخلی نیستند، این مطلب به این معنی است که ویژگی های منحصر به فرد پوکه ها باعث شده تا آنها با مقیاس های مختلف و میزان خالص بودن  در شرکت ها و معادن صنعتی و حتی بازار ها مورد استفاده قرار بگیرند. به عنوان مثال از هر گوشه ای از جهان پوکه ها از انبار های تجاری جنوب شرقی آیداهو تصفیه شده و به 27 کشور در هر قاره سراسر جهان به جز قطب جنوب حمل می شود در واقع، بیش از 70 درصد از پوکه ها و محصولات صنعتی آن به آسیا و اروپا حمل می شوند.

تاثیر سنگ پا بر بیماری ها یکی از مقالات جالب و مهمی است که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

ریشه کلمه پوکه در مشخصات فنی پوکه معدنی به چه معناست؟

واژه pumice از واژه لاتین pumex گرفته شده است،  و به معنی فوم می باشد. پوکه به سنگ هایی گفته می شود که از فوران های آتشفشانی تشکیل شده باشد. برای خواندن بقیه توضیحات ادامه مقاله پوکه سازه را دنبال کنید.

درصد جذب آب در مشخصات فنی پوکه معدنی چه معنایی دارد؟

در سایت‌های مختلف عنوان می‌شود که درصد جذب آب و رطوبت در پوکه پایین است، اما نمونه خاصی برای تعیین آن ذکر نشده است. برای خواندن مابقی توضیحات با پوکه سازه مرکز فروش پوکه معدنی در کشور همراه باشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا