عوامل تاثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی

5
(2)

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی

معمولاً، در سطح بازار عرضه هر ماده با کیفیت و با ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد باعث می‌شود که با استقبال مشتریان روبه‌رو شده و قیمت آن نیز افزایش یابد. از سوی دیگر، عدم دسترسی به برخی محصولات و نبود کیفیت لازم به معنی عدم استقبال مشتریان و توجه کمتر به آن است. این موضوع را می‌توان به صورت کلی در نظر گرفت و در مورد پوکه معدنی نیز از آن استفاده کرد.

زمانی که در مورد پوکه معدنی صحبت می‌شود، به برخی ویژگی‌های بارز پوکه مانند تخلخل زیاد، وزن پایین، خصوصیات تراکم پذیری پایین و حتی جنس آنها توجه می‌شود و این عوامل به طور مستقیم بر قیمت پوکه معدنی مؤثر هستند.

در مطالب قبلی به کاربرد پوکه معدنی در حوزه‌های مختلف پرداختیم، حال اگر همین افراد برای خرید پوکه به فروشگاه‌ها یا حتی وب سایت‌های اینترنتی مراجعه کنند، چه معیاری برای قیمت‌گذاری خود در نظر بگیرند؟ از کجا می‌توانند بفهمند که قیمت تعیین شده مناسب است؟ تأثیر فاکتورهای مختلف بر قیمت پوکه معدنی به چه شکلی است؟ در این مطلب ما قصد داریم ضمن پاسخگویی به این سؤالات، برخی از عوامل مهم تأثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی را ذکر کنیم و دلیل اهمیت آنها را شرح دهیم. پس با ما در پوکه سازه همراه باشید!

تاثیر نوع پوکه و اندازه آن بر قیمت پوکه معدنی

مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی و انتخاب آن را می‌توان نوع پوکه و اندازه آن در نظر گرفت. اگر با جستجوی اینترنتی آشنا باشید یا به بازار خرید و فروش پوکه دسترسی داشته باشید، به احتمال زیاد، با واژه‌هایی مانند پوکه معدنی قروه، پوکه معدنی تبریز، پوکه معدنی دماوند، پوکه معدنی کرمان و مواردی از این قبیل برخورد داشته‌اید که هر کدام از آنها دارای نوع خاصی از پوکه هستند. از سوی دیگر، این شرکت‌ها برای مصارف مختلف، اقدام به تولید پوکه در اندازه‌های مختلف می‌کنند که بطور مستقیم قیمت آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

باید پذیرفت که پوکه معدنی از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و همین موضوع می تواند در تعیین قیمت نهایی آن موثر باشد. در حال حاضر، اندازه های پوکه معدنی به صورت پودری، عدسی، نخودی، فندقی، بادامی، گردویی، سنگ پا، سنگ پوکه آتشفشانی و حتی سنگ آبنما به بازار عرضه می شوند که قیمت هر کدام از آنها متفاوت است. اما نکته اصلی در مورد قیمت پوکه معدنی و وابستگی آن به اندازه پوکه معدنی وجود دارد، این است که پوکه های با اندازه بزرگتر، قیمت پایین تری دارند.

کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی یکی از مقالات جالب سایت پوکه سازه می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی
عوامل موثر بر قیمت پوکه معدنی

دسترسی به پوکه معدنی در شهرهای مختلف

در حال حاضر تنها برخی از شهرهای ایران توانایی تولید و عرضه پوکه را دارند که شاید معروف‌ترین آن‌ها پوکه معدنی قروه باشد. این موضوع باعث می‌شود که برخی از شهرها دسترسی کمتری به پوکه داشته باشند و پایین بودن عرضه در آن را باعث افزایش قیمت پوکه معدنی شود.

طبیعی است که قیمت یک محصول در محل تولید یا در نزدیک آن ارزان‌تر باشد. البته در حال حاضر برخی از شرکت‌ها، مانند شرکت پوکه سازه، زمینه دسترسی بیشتر شهرهای ایران را به پوکه معدنی فراهم آورده‌اند و از تأثیر عرضه و تقاضا بر روی قیمت این محصول کم کرده‌اند. پوکه سازه به عنوان یکی از شرکت های برتر و فعال در حوزه تولید و فرآوری انواع پوکه معدنی قروه و صنعتی پوکه قروه یکی از بر ترین توزیع کننده های پوکه لیکا در سطح کشور است.

برای اطلاع از قیمت سنگ پا با مجموعه پوکه سازه مرجع فروش سنگ پا با ما در تماس باشید.

عوامل موثر بر قیمت پوکه معدنی

میزان تخلخل پوکه معدنی

زمانی که اسم پوکه آورده می‌شود، ناخودآگاه ذهن به سمت یک ماده متخلخل با وزن سبک و خلل و فرج فراوان می‌رود. بنابراین طبیعی است که از پوکه انتظار داشته باشیم که تخلخل زیادی داشته باشد. با توجه به این توضیحات می‌توان نتیجه گرفت که میزان تخلخل به عنوان یک امتیاز برای پوکه معدنی شناخته می‌شود و تأثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد. هرچه یک پوکه تخلخل بیشتری داشته باشد، وزن مخصوص آن پایین‌تر بوده و در نهایت کیفیت بالاتر از خود نشان می‌دهد.

وزن پایین پوکه معدنی

اگر از یک پیمانکار یا یک مهندس سازه در مورد پوکه معدنی ایده آل برای ساخت و ساز یا سایر مصارف پرسیده شود، بدون شک به وزن پایین آن اشاره می‌کند و این فاکتور را به عنوان یک معیار مهم در تعیین کیفیت پوکه در نظر می‌گیرند. طبیعتاً هر چه وزن پوکه معدنی پایین‌تر باشد، نشان دهنده کیفیت بالاتر از آن است و به همین دلیل شاهد هستیم که قیمت پوکه معدنی در آنها افزایش بیشتری دارد. یکی از بهترین پوکه‌های معدنی ایران از لحاظ وزن پایین، پوکه معدنی قروه است که به شکلها و اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شود و در بخش‌های مختلف ساخت و ساز به کار گرفته می‌شود.

برای اطلاع از مشخصات فنی پوکه معدنی پیشنهاد می کنیم مقاله مشخصات فنی پوکه معدنی را حتما مطالعه کنید.

استحکام مکانیکی پوکه معدنی

یکی دیگر از انتظاراتی که مهندسین سازه و پیمانکاران از پوکه معدنی دارند این است که در کنار تخلخل زیاد و وزن پایین، از استحکام مکانیکی بالایی برخوردار باشند که از آن برای پر کردن فضاهای خالی و شیب بندی در قسمت های مختلف ساختمان استفاده کنند. طبیعی است که هر چه استحکام مکانیکی بالاتر باشد، تمایل بازار به خرید نیز بیشتر بوده و همگام با آن قیمت پوکه معدنی نیز افزایش می‌یابد. در بررسی پوکه‌های مختلف، می‌توان ادعا کرد که پوکه معدنی قروه از استحکام مکانیکی بالاتری برخوردار است.

میزان جذب آب توسط پوکه معدنی

در مطلب قبل، به بررسی ویژگیها و مشخصات فنی معدنی قروه پرداختیم و دیدیم که میزان جذب آب توسط آنها بسیار پایین است. در حقیقت انتظار می‌رود که پوکه معدنی نقشی همانند یک لایه عایق در برابر رطوبت اعمال کند و میزان جذب آب کمتری داشته باشد. این قابلیت در مورد سازه‌هایی مانند زیرزمین‌ها و فونداسیون ساختمان بسیار مهم است و باعث کاهش وزن کلی سازه می‌شود. با این وجود طبیعی است که قیمت و فروش پوکه معدنی به میزان جذب آب توسط آن بستگی داشته باشد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی
قیمت پوکه معدنی

ساختار شیمیایی رنگ پوکه معدنی

تولید پوکه معدنی را می‌توان به عنوان فعالیت آتشفشان در نظر گرفت که سنگ‌های آذرین از دهانه آتشفشان خارج شده و پس از قرار گرفتن در معرض هوای آزاد به آرامی سرد شده و یک ساختار متخلخل به وجود می‌آورد. در کنار تمامی این واکنش‌ها، ساختار پوکه و هوای آزاد واکنش‌هایی صورت می‌گیرد که ساختار شیمیایی و رنگ پوکه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به همین دلیل شاهد هستیم که در شهرهای مختلف با توجه به شرایط سرد شدن پوکه، رنگ‌های مختلفی از این محصول ساختمانی مشاهده می‌شود. هر کدام از این عوامل نیز می‌تواند بر قیمت پوکه معدنی تأثیر گذار باشد. ممنوعه پوکه سازه توزیع کننده و مرکز فروش پوکه معدنی، پوکه معدنی قروه، پوکه قروه و فروش سنگ پا و ارسال آن به سراسر ایران می باشد.

پوکه معدنی قروه

با توجه به عوامل ذکر شده فوق، می‌توان ادعا کرد که پوکه قروه به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی مطرح می‌شود. در آزمایشات و بررسی‌های صورت گرفته بر روی این محصول، می‌توان به ویژگی‌هایی مانند تخلخل زیاد، وزن سبک، استحکام مکانیکی بالا، جذب آب پایین، تراکم پذیری پایین، و ساختار شیمیایی و رنگ پوکه متنوع اشاره کرد.

بنابرین شاهد هستیم که در فروشگاه‌های مختلف پوکه معدنی قروه جهت و در معادن آنها تنوع قیمتی بسیار بالایی وجود دارد. اگر هنوز هم در مورد قیمت پوکه معدنی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، باما در پوکه سازه در تماس باشید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی چیست؟

در این مقاله از سایت پوکه سازه به برسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

تاثیر نوع پوکه و اندازه آن بر قیمت پوکه معدنی به چه صورت می باشد؟

مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر قیمت پوکه معدنی و انتخاب آن را می‌توان نوع پوکه و اندازه آن در نظر گرفت. برای خواندن اطلاعات بیشتر با پوکه سازه همراه باشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا