سنگ پوکه معدنی آتشفشانی

سنگ پوکه معدنی آتشفشانی

0
(0)

سنگ پوکه آتشفشانی به سنگ پوکه معدنی که در ابعاد بزرگ با اشکال متفاوت، وزن سبک و تخلخل زیاد که در اثر سرد شدن گدازه های آتشفشانی تشکیل شده گفته می شود. سنگ پوکه ی آتشفشانی که مصارف و کاربرد های بسیار زیادی دارد اغلب بیضی شکل هستند و با قطر ده سانتی متر تا یک متر پافت می شوند. اینجا به بررسی کاربرد سنگ پوکه ی معدنی در ابعاد بزرگ می پردازیم بخشی از فعالیتهای شرکت پوکه سازه درزمینه های: پوکه معدنی قروه ، سنگ پا ، پوکه قروه را به شما معرفی میکنیم

کاربرد های سنگ پوکه آتشفشانی

عکس های گالری سایت نمونه ای ازکار آبشارهای مصنوعی و… شرکت پوکه سازه می باشد. مهم ترین پروژه های آبنما ها و آبشار های مصنوعی که شرکت پوکه سازه تا به حال انجام داده است. آبنمای سنگی ساخته شده با سنگ پوکه آتشفشانی قروه به وسیله سیستم نورپردازی برای دیزاین دکوراسیون خارجی خانه و همپنین فضا هایی مثل حیاط خانه ویلایی و یا مشاعات مجتمع های مسکونی می توانید از آبنما های سنگی استفاده کنید. و با این تزیینات سنگی (پوکه معدنی قروه) دکوراسیون های خارجی منزل و محوطه های ویلایی خود را زیبا و جذاب جلوه دهید. ساخت بزرگ ترین آبشار مصنوعی سنگی در بویین زهرا (سنگ پوکه معدنی قروه) توجه داشته باشید که هر چه فضای اجرای پروژه طبیعی تر باشد حضور بیشتری در آن خواهید داشت و لذت بیشتری خواهید برد بنابراین سعی کنید تنوع بیشتری به لحاظ زوایای دید در اطراف محیط خود ایجاد کنید. یکی از دلایل استفاده از سنگ پوکه ی معدنی آتشفشانی در ساخت آبنما های سنگی، آبشار ها و صخر های مصنوعی شباهت بسیار زیاد سنگ پوکه ی معدنی آتشفشانی از نظر شکل ظاهری تنالیته رنگ است که بسیار شبیه به صخره های طبیعی می باشند. در چند سال اخیر سنگ های پوکه آتشفشانی با تخلخل بالا جایگزین آبنما های سیمانی دست ساز و صخره های سنگی لاشه شده است. سنگ پوکه ی معدنی آتشفشانی قابلیت های فراوانی در ساخت یک آبنما دارد از جمله وزن بسیار کم نسبت به حجم آن، سهولت در جابجایی، اشکال و ابعاد متفاوت، مقاومت بالا و هزینه نصب کمتر نسبت به سایر متریال مورد استفاده در ساخت آبنما است.

مقاومت در برابر آتش

آتش نظیر حرارت می تواند از طریق همرفتی، رسانایی و تابش گسترش یابد. مقاومت اجزای سازه ای در برابر آتش سوزی بر اساس مدت زمانی سنجیده می شود که این اجزا می توانند آتش را بدون سوختن و فرو ریختن تحمل کنند درجه حرارت نیز در سمت غیر نمایان از 140 درجه سانتی گراد و در سایر نقاط از 180 درجه سانتی گراد بالاتر نرود. بنابراین ویژگی های مناسب حرارتی مصالح نقش موثری در مقاومت آن ها برابر آتش دارد. دانه های لیکا در دمای نزدیک به 1200 درجه سانتی گراد تولید می گردند. در واقع این دانه ها می تواند شوک حرارتی تا دمای 1100 درجه سانتی گراد را تحمل نمایند. همچنین قرآورده های لیکا به ویژه اجزای بتنی ساخته شده با این دانه ها مقاومت خوبی در برابر آتش دارند. میزان مقاومت به مقدار جرم دیوار بستگی دارد.

آبندی

استفاده از محصولات قیری برای آبندی بام بسیار متداوم است. خواض قیر با اکسید شدن و تجزیه آن در اثر حرارت زیاد و یا اشعه و یا اشعه ماورای بنفش خورشید از بین میرود. دانه های گرد گوشه لیکا، به دلیل وزن کم، فشار ناچیز و یکنواختی را بر سطح این لایه ها وارد می کنند و با گرمابندی سبب تعادل دمای قیر می شوند.

حفاظت در برابر تشعشع

بلوک های لیکا نسبت به سایر مصالح ساختمانی حفاظتی بهتری در مقابل تشعشات رادیو اکتیو ایجاد می کنند. برای اندازه گیری ایمنی در برابر تشعشع هسته ای یک رابطه متداول وجود دارد. این مقادیر بر حسب تمرکز رادیم در سانتی متر مکعب مصالح بیان می شوند نفوذ این تشعشات به مصالح ساختمانی، جنس زمین، هوابند، دما و فشار هوا بستگی دارد.

سنگ پوکه معدنی آتشفشانی
سنگ پوکه معدنی آتشفشانی
سنگ پوکه معدنی آتشفشانی
سنگ پوکه معدنی آتشفشانی

ساخت باربیکیوهای مدرن در فضاهای باز

کاربرد لیکا در جداسازی لزه ای

یکی از دستاورد های نوین مهندسی زمین لزره توان کاهش نیروی وارد ساختمان از زمین لزه جدا سازی ساختمان از پایه ایت که تحت عنوان کلی جداسازی لرزه ای شناخته میشود. مبنای نظریه جداسازی از حرکات زلزله عبارت اساز: جلوگیری از انتقال شتاب زمین لرزه به سازه از طریق ایجاد انعطالف پذیری در پایه سازه در صفحه افقی یا همزمان با آن ایجاد عناصر مستهلک کننده جهت جذب کامل و یا بخش عمداه ای از انرژی ناشی از زمین لرزه، یک فرم ساده سامانه های جدا کننده، سامانه اصطحکاکی است. این روش برای خانه سازی ارزان مناسب است زیرا به تکنولوژی پیشرفته یا مهارت ویژه برای یک ساختمان معمولی نیز ندارد ایجاد این سامانه نیاز به تامین یک لایه جداساز در زیر کف سازه دارد این لایه در چین با استفاده از ماسه تجزیه شده است. با توجه به تنش کم وارد بر پی ساختمان های کوچک بنایی می توان مقاومت لازم را با لیکا تامین کرد. لازم به ذکر است که جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش و خرید سنگ پوکه معدنی آتشفشانی و سایر محصولات شرکت پوکه سازه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پوکه معدنی یا سنگ آتشفشانی

پوکه معدنی یک سنگ آتشفشانی با رنگ روشن و بسیار متخلخل است و ظاهری کف آلود دارد. خرد کردن سنگ پا به پودر ماده ای به نام پومزیت یا خاکستر آتشفشانی تولید می کند.

پوکه سنگی آذرین است که با کاهش ناگهانی دمای ماگما و سرد شدن آن به وجود می آید.
اساساً پوکه یک کف جامد است. به قدری سبک است که روی آب شناور باشد تا زمانی که در آب فرو برود.
پوکه در سرتاسر جهان هر جا که فوران های آتشفشانی انفجاری رخ داده باشد، به وجو می آید. کشورهای تولیدکننده اصلی ایتالیا، ترکیه، روسیه، ایالات متحده و یونان هستند.

کاربردهای پوکه معدنی :


از کاربردهای پوکه می توان به ساخت شلوار جین، به عنوان ساینده، حفظ رطوبت در باغات، تصفیه آب و ساخت سیمان اشاره کرد.
پوکه و اسکوریا دو نوع سنگ آذرین هستند که شبیه هم هستند و معمولاً با هم اشتباه می شوند. اسکوریا یا “سنگ گدازه” زمانی تشکیل می شود که گازهای محلول در ماگما از محلول خارج می شوند و حباب هایی تولید می کنند که با سرد شدن سنگ مذاب شکل منجمد می کنند. اسکوریا نیز مانند پوکه حاوی وزیکول های متخلخل است. با این حال، دیواره های وزیکول آن ضخیم تر هستند. بنابراین، رنگ اسکوریا تیره تر (سیاه، قرمز مایل به بنفش، قهوه ای تیره) است.


پوکه چگونه تشکیل می شود؟

پوکه زمانی تشکیل می‌شود که سنگ مذاب بسیار داغ و فشرده از یک آتشفشان فوران کند. گازهای حل شده در ماگما (عمدتاً آب و دی اکسید کربن) هنگامی که فشار ناگهانی کاهش می یابد، حباب ایجاد می کند، به همان روشی که حباب های دی اکسید کربن هنگام باز کردن یک نوشابه تشکیل می شود. ماگما به سرعت سرد می شود و کف جامد تولید می کند.

پومزیت را می توان با خرد کردن پوکه تولید کرد، به طور طبیعی نیز وجود دارد. هنگامی که ماگمای حاوی غلظت بالایی از گازهای محلول به طور ناگهانی فشار را کاهش داده و سرد می شود، پومیسیت ریزدانه تشکیل می شود.

مجموعه پوکه سازه توزیع کننده و مرکز فروش پوکه معدنی، پوکه معدنی قروه، پوکه قروه و فروش سنگ پا و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی، خرید پوکه معدنی، قیمت پوکه معدنی ۱۴۰۱، قیمت سنگ پا و خرید سنگ پا با ما در تماس باشید.

ترکیب پوکه


پوکه آنقدر سریع تشکیل می‌شود که اتم‌های آن فرصتی برای سازماندهی به کریستال ندارند. گاهی اوقات کریستال ها در سنگ پا وجود دارند، اما بیشتر ساختار بی شکل است و در نتیجه یک شیشه آتشفشانی به نام کانی ایجاد می شود.
پوکه از سیلیکات ها و آلومینات ها تشکیل شده است. مواد سیلیکات و فلسیک ممکن است شامل ریولیت، داکتیت، آندزیت، فونولیت، پانتلیت، تراشه و (به طور معمول) بازالت باشد.

پوکه معدنی یا سنگ آتشفشانی

خواص پوکه معدنی یا سنگ آتشفشانی


پوکه در رنگ های متنوعی وجود دارد، تقریبا همیشه رنگ پریده تر است. پوکه در رنگ هایی شامل سفید، خاکستری، آبی، کرم، سبز و قهوه ای وجود دارد. منافذ یا وزیکول در سنگ به دو شکل است. برخی از وزیکول ها تقریبا کروی هستند، برخی دیگر لوله ای هستند.
شاید مهمترین ویژگی پوکه، چگالی کم آن باشد. پوکه به قدری سبک است که روی آب شناور می شود تا زمانی که وزیکول های آن پر شود و در نهایت غرق می‌شود. قبل از غرق شدن، پوکه می تواند سال ها شناور باشد و به طور بالقوه جزایر شناور بزرگی را تشکیل دهد. قایق های پوکه حاصل از فوران آتشفشان کراکاتوآ در سال 1883 حدود 20 سال است که بر روی آب شناور بودند. وجود پوکه بر روی آب حمل و نقل را مختل می کند و در گسترش موجودات دریایی به مکان های جدید مهم است.

استفاده از پوکه


پوکه در محصولات روزمره یافت می شود و کاربردهای تجاری زیادی دارد. سنگ پا به عنوان لایه بردار شخصی پوست استفاده می شود. شلوار جین استون شسته شده با سنگ پا درست می شود. یونانی ها و رومی ها برای از بین بردن موهای زائد، سنگ ها را روی پوست خود می مالیدند. از آنجایی که سنگ ها آب را حفظ می کنند، در باغبانی برای پرورش کاکتوس ها و ساکولنت ها ارزش زیادی دارند.
پوکه آسیاب شده به عنوان یک ماده ساینده در خمیر دندان، پولیش های دندانی و پاک کن های مدادی استفاده می شود. برخی از انواع پودر حمام غبار چینچیلا از پودر پوکه تشکیل شده است. این پودر همچنین برای تولید سیمان، فیلتر کردن آب و حاوی نشت مواد شیمیایی استفاده می شود.


پوکه را از کجا پیدا کرد

هر فوران آتشفشانی شدید می تواند پوکه تولید کند، بنابراین در سراسر جهان یافت می شود. در ایتالیا، ترکیه، یونان، ایران، شیلی، سوریه، روسیه و ایالات متحده استخراج می شود. ایتالیا و ترکیه در سال 2011 به ترتیب 4 میلیون تن و 3 میلیون تن استخراج کردند.

بیشترین کاربرد سنگ پوکه آتشفشانی در کجا می باشد؟

به دلیل داشتن ابعاد بزرگ این سنگ ها اغلب در ساخت آبنما های سنگی، آبشار ها و صخر های مصنوعی و… مورداستفاده قرارمیگیرد.

سنگ پوکه آتشفشانی چیست ؟  

سنگ پوکه آتشفشانی در اثر سرد شدن گدازه های آتشفشانی تشکیل می شود که در ابعاد بزرگ و وزن سبک ارائه می شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا