خرید سنگ پا سنتی قروه

توسط : پوکه معدنی در تاریخ سه‌شنبه 15, ژوئن 2021 دسته : سنگ پا - فواید سنگ پا- کاربرد و طرز استفاده از سنگ پا
برچسب :

سنگ پای قروه از بهترین انواع سنگ پای طبیعی در جهان است. امروزه انواع پلاستیکی سنگ پا نیز در بازار موجود است که از کیفیت و خواص سنگ پای طبیعی برخوردار نیستند. قیمت سنگ پای طبیعی قروه به خاطر وفور منابع معدنی طبیعی این سنگ پا در ناحیه قروه از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است.

شرکت پوکه سازه از شرکت¬های برتر در تولید و فروش پوکه و سنگ پای قروه می¬باشد. سنگ پای سنتی قروه طبیعی و اصل را می¬توانید از سایت pokehsazeh.net مشاهده و سفارش دهید.

 

با خرید عمده سنگ پای قروه از سایت pokehsazeh.net می¬توانید سنگ را با قیمت پایین¬تری خریداری نمایید.
از عوامل موثر بر قیمت سنگ پا سنتی قروه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1-معدن که سنگ از آن استخراج می¬شود.
2- روش تولید آن.
استخراج سنگ پا از جمله فرآیندهای دوستدار محیط زیست است. چرا که رسوبات آتشفشانی بر روی سطح زمین شکل گرفته است. استخراج سنگ پا به روش استخراج روباز انجام می¬گردد. از صفحاتی به نام صفحات اسکالپینگ برای فیلتر کردن ناخالصی¬های پوکه های سطحی استفاده می¬شود. نیازی به انفجار برای استخراج پوکه ها نیست. تنها تجهیزات مورد نیاز برای استخراج بولدزر و بیل برقی است. پس از استخراج پوکه در اندازه های دلخواه برش داده می¬شود.
در گذشته سنگ پا قروه به رنگ مشکی و به شکل مخروطی بود اما امروزه سنگ پا را در اشکال مختلف برش می¬دهند و در رنگ¬های مختلف به بازار عرضه می¬شود.

سنگ پای قروه

سنگ پای قروه از بهترین سنگ پا¬های طبیعی در ایران است که از معادن پوکه در منطقه قروه در استان کردستان استخراج می¬شود. در ناحیه قروه معادن آتشفشانی بسیاری وجود دارند که بهترین و با کیفیت-ترین انواع پوکه طبیعی و سنگ پا سنتی و طبیعی را دارا می¬باشند. اما پوکه چیست؟ گدازه¬های آتشفشانی توسط گاز¬هایی که از زمین منتشرمی¬شود سرد می¬گردند این گاز¬های هنگام عبور از میان سنگ سوراخ¬ها و منافذی را در سنگ ایجاد می¬کنند. ویژگی اصلی پوکه¬ها سبکی و در عین حال سخت بودن آنها است. به همین خاطر از برخی از انواع پوکه پس از فرآوری به عنوان مصالح ساختمانی نیز استفاده می¬شود که موضوع مقاله ما نیست. سنگ پای قروه نیز در واقع یکی از انواع پوکه محسوب می-شود.
سنگ پای طبیعی قروه از بهترین انواع سنگ پای طبیعی در جهان است که امروزه از جمله کالای صادراتی می¬باشد و به کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی صادر می¬گردد.
 سنگ پا چیست؟ سنگ پا از انواع سنگ آذرین است که از سخت شدن گداخته¬های آتشفشانی به وجود می¬آیند. سنگ پای سنتی که در گذشته به شکل بیضی و به رنگ مشکی بود از انواع سنگ پا¬های طبیعی است که از معادن قروه استخراج می¬گردد. این سنگ پا به دلیل وجود سوراخ¬ها و تخلخل زیاد دارای سطحی سخت و زبر است به همین خاطر از دیرباز از آن برای شستشوی کف پا استفاده می¬شود. سنگ پا¬ی قروه بسیار سبک و با تخلخل بالاست بنابراین از با کیفیت¬ترین سنگ پای طبیعی می¬باشد.
سطح زبر سنگ پای طبیعی باعث خاصیت سایندگی بالای آنها شده است. بنابراین از آن برای زدودن لایه مرده و ضخیم پوست کف پا استفاده می¬شود.

خواص سنگ پای قروه:

سنگ پای طبیعی قروه دارای خواص منحصر به فردی است که آن را از سایر انواع سنگ پا متمایز ساخته است. به دلیل کیفیت بسیار بالای سنگ پا قروه از جمله :
1-سبکی
2-تخلخل بسیار بالا و در نتیجه زبری حداکثری سطح سنگ پا
3-مقاومت بالا که می¬توان به مدت طولانی از آن استفاده کرد.
همچنان در بازار محبوبیت خود را نزد مشتریان حفظ کرده است.

فواید سنگ پا قروه:

استفاده از سنگ پا از دیرباز در مناطق مختلف جهان رایج بوده است. در قرون وسطی در رم و خاورمیانه استفاده از سنگ پا به خاطر فواید سلامتی که دارد رایج بوده است. این سنت از گذشته تا به امروز پایدار مانده است. اما چرا؟
می¬دانیم که اصلی¬ترین کاربرد سنگ پا سنتی برداشتن لایه¬های مرده از کف پا است. این امر علاوه بر تمیزکردن کف پا و کمک به سلامت پوست کف پا به تسکین درد های مختلف بدن از جمله درد کمر، درد سیاتیک و سردرد کمک می¬کند.
با ماساژ سنگ پای طبیعی به کف پا علاوه بر پاکیزگی کف پا و زیبایی آن، این عمل خستگی و کوفتگی را از بین می¬برد و باعث افزایش جریان خون در کف پا و کل بدن می¬گردد.
بر اساس طب سنتی استفاده از سنگ پا طبیعی کمک زیادی به بهبود بیماریهای مغزی و خصوصا سردرد می¬کند. بدین منظور هر چقدر سنگ پا زبرتر و متخلخل¬تر باشد مفید تر واقع می¬شود. بهتر است که به مدت طولانی کف پا را با سنگ پای قروه طبیعی ماساژ داد تا از منافع آن حداکثر استفاده را ببرید. در واقع کشیدن سنگ پا با کاهش غلظت خون در اندامهای بالایی بدن منجر به بهبود سردرد می¬شود.
استفاده مداوم از سنگ پای طبیعی می تواند در بهبود برخی بیماری¬های روانی مثل افسردگی نیزمفید باشد. توجه داشته باشید که سنگ پا یک وسیله بهداشتی شخصی است و همیشه از سنگ پای تمیز با زبری زیاد استفاده کنید. البته در صورتی که پوست کف پا نازک باشد بهتر است که از انواع با تخلخل کمتر سنگ پا استفاده کرد. از دیگر خواص سنگ پای قروه کمک به تنظیم قند خون و افزایش تناسب اندام می¬باشد.

نحوه استفاده از سنگ پا:

برای استفاده از سنگ پا لازم است که پا مرطوب باشد تا لایه¬های مرده راحت¬تر زدوده شوند. ابتدا پا خود را قبل از سنگ پا کشیدن به مدت ده دقیقه در آب گرم قرار دهید. می¬توانید برای اینکه پوست شما بیشتر نرم شود به آب صابون و یا روغن نیز اضافه کنید.
به منظور حرکت آسان¬تر سنگ بر روی پوست و همچنین جلوگیری از ایجاد خراش لازم است که سنگ به مدت ده دقیقه قبل از استفاده در آب گرم خیس بخورد. چرا که استفاده از سنگ خشک می¬تواند باعث ایجاد آسیب به پوست شود. بعد از استفاده سنگ پا را در حمام قرار ندهید چرا که ممکن محل رشد انواع میکروب و یا قارچ شود سنگ پا را خشک کنید و در محلی پاکیزه و خشک قرار دهید.
پس از ده دقیقه پا را از آب و صابون یا روغن خارج کنید خشک کرده و سنگ پای قروه را به آن بمالید.
سنگ پا را به صورت دایره ایی و با فشار ملایم بر روی کف پای خود بمالید. در صورتی احساس درد داشتید به خاطر فشار بیش از حد است. بنا براین فشار دست خود را کاهش دهید. عمل ساییدن کف پا با سنگ پا را تا زمانی که لایه مرده پوست از بین می¬رود ادامه دهید.


پوکه معدنی

قروه پوکه سازه تلفن : 09183776025

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code