سنگ پا سیاه چیست؟

توسط : پوکه معدنی در تاریخ سه‌شنبه 15, ژوئن 2021 دسته : سنگ پا - فواید سنگ پا- کاربرد و طرز استفاده از سنگ پا
برچسب :

امروز در این مقاله قصد داریم به بررسی مقاله سنگ پا سیاه بپردازیم و اطلاعات اندکی در این مورد بدست بیاوریم که اصلا سنگ پا سیاه چیست و چه کاربردی دارد؟ مزیت ها و معایب آن را از هر جهت بررسی کنیم

 

امروز در این مقاله قصد داریم به بررسی مقاله سنگ پا سیاه بپردازیم و اطلاعات اندکی در این مورد بدست بیاوریم که اصلا سنگ پا سیاه چیست و چه کاربردی دارد؟ مزیت ها و معایب آن را از هر جهت بررسی کنیم .سنگ پا سیاه قرن¬هاست که یکی از وسایل بهداشتی و سلامتی بشر در تمام دنیا است . سنگ پا به صورت طبیعی مخروطی شکل وبه رنگ سیاه است و از جمله پوکه¬های معدنی می¬باشد . پوکه¬های معدنی در واقع همان گدازه¬های آتشفشانی ناشی از فوران آتشفشان¬ها هستند که بعد از آمدن بر روی سطح زمین سخت و سرد می¬شوند این گداخته¬ها در طول فرآیند سرد شدن با عبور گازهای ساطع شده از زمین دارای سوراخ¬هایی بر روی سطح خود می¬شوند .
وجود این تخلخل¬ها بر روی پوکه معدنی باعث وجود برجستگی و همینطور زبر شدن سطح آنها می¬شود . به همین خاطر پوکه ها بعد از استخراج برش داده می¬شوند به صورت سنگ پای سیاه به بازار عرضه می-گردند . چرا که سطح خشن و زبر سنگ پا یک لایه بردار طبیعی بسیار عالی است.

ویژگی¬های پوکه¬های معدنی:

1-پوکه های معدنی بسیار سبک هستند به همین خاطر بر روی آب شناور می¬شوند.
2-پوکه¬های معدنی بسیار سخت اند و مقاومت بسیار زیادی دارند.
از پوکه¬های معدنی در ساختمان سازی نیز استفاده می¬شود .
3- پوکه های معدنی عایق گرمایی و سرمایی هستند هنگام استفاده در دیواره های ساختمان باعث کاهش اتلاف انرژی می¬شود.
4-از پوکه¬های معدنی برای تقویت خاک در کشاورزی نیز استفاده می¬شود.
5- سنگ پا سیاه یکی دیگر از کاربردهای پوکه های معدنی قروه است . که دارای منافع بهداشتی و سلامتی می¬باشد.

انواع سنگ پا:

سنگ پا انواع مختلفی دارند . سنگ پای طبیعی به رنگ سیاه است که به سنگ پای سیاه معروف است . سنگ پای سیاه قروه از بهترین سنگ پاهای طبیعی ایران است . امروزه سنگ پا انواع متعددی دارند از جمله:
1- سنگ پای مصنوعی
2-سنگ پای طبیعی
3 سنگ پای برقی
4-سنگ پای طبیعی که با پیشرفت تکنولوژی امروزه در اشکال مختلف مربع، دایره، مستطیل و غیره تولید می¬شوند . همچنین سنگ پای طبیعی در رنگ¬های مختلف نیز تولید می¬شود که بسیار زیبا هستند.
5-سنگ پای دسته¬دار

کاربرد سنگ پای سیاه:

سنگ پای سیاه درواقع یک لایه بردار طبیعی است که برای برداشتن لایه های پوستی مرده و ضخیم شده مخصوصا لایه پوستی کف پا که ترک نیز برداشته اند به کار می¬رود . افرادی که مدت طولانی کفش یا خصوصا صندل می¬¬پوشند پای آنها در معرض آسیب قرار می¬گیرد . پوست کف پا ضخیم و تیره شده و در موارد حادتر ترک بر می¬دارد . وجود این ترک¬های از دو نظر زیبایی و سلامتی اصلا خوشایند نیست . به همین خاطر بشر از گذشته تا به امروز از سنگ پا به عنوان یک وسیله شستشوی ضروری و مفید استفاده کرده است.
سنگ پای سیاه از معادن سنگ پای قروه در کردستان استخراج می¬شود . استخراج این نوع ماده معدنی نسبت به سایر مواد معدنی ساده¬تر است . چرا که رسوبات سنگ آذرین فوران کرده از آتشفشان¬های به صورت غیرانباشتی بر روی سطح زمین وجود دارند . در استخراج کوپه¬های معدنی از روش¬های دوستدار طبیعت استفاده می¬شود .

نحوه استفاده از سنگ پای سیاه:

برای استفاده از سنگ پای سیاه باید هر دوی پا و یا سایر قسمت¬های بدن مثل آرنج یا سر زانو که احتیاج به لایه برداری دارند را ابتدا مرطوب کرد بدین منظور سنگ پا را به مدت ده تا پانزده دقیقه درآب گرم قرار دهید . همچنین پای خود را به مدت ده دقیقه در آب گرم که به آن صابون و روغن اضافه کرده اید قرار دهید بعد از نرم شدن پوست و خیس خوردن سنگ پا زمان لایه برداری فرا می¬رسد . سنگ پا را به صورت دایره ایی و با فشار ملایم بر کف پا بمالید.
برای خرید بهترین نوع سنگ پای سیاه طبیعی قروه به وب سایت پوکه سازه مراجعه نمایید .
سنگ پای سیاه عرضه شده از سوی شرکت پوکه سازه به طور مستقیم از معادن پوکه قروه استخراج می شود و بعد از فرآوری و برش در سرتاسر کشور توزیع می¬شود . به دلیل داخلی بودن این محصول قیمت بسیار مناسبی برخوردار است که با خرید مستقیم از پوکه سازه و بدون واسطه می¬توانید سنگ پا را بسیار ارزان تهیه کنید.
سنگ پای سیاه طبیعی علاوه بر خواص بهداشتی و زیبایی از خواص سلامتی نیز برخوردار است . که از مزایای سلامتی این محصول می¬توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ماساژ کف پا باعث تقویت سیستم خونرسانی می شود . به همین خاطر زمانی که کف پا را با سنگ پای سیاه ماساژ می¬دهید باعث افزایش جریان خون در قسمت بالایی بدن شده و در نتیجه با کاهش غلظت خون به تسکین درد و بهبود بیماری¬های مغزی کمک می¬کند.
 از دیگر مزایای سنگ پا کشیدن رفع میخچه و پینه پا است . میخچه معمولا به خاطر پوشیدن کفش نامناسب ایجاد می¬شود . برای رفع میخچه و پینه پا ابتدا پا را در آب گرم و روغن به مدت ده تا پانزده دقیقه قرار دهید سپس به آرامی قسمت مورد نظر را به سنگ پای سیاه طبیعی بمالید . البته هنگام انجام این کار احتیاط کنید که محل میخچه را زخمی نکنید زیرا ممکن است منجر به عفونت شود.
 یکی از اصلی¬ترین مزیت¬های سنگ پا کشیدن رفع خستگی و کوفتگی پا ها است مخصوصا در افرادی که به واسطه شغل خود مدت زیادی راه می¬روند و یا سر پا می¬ایستند . ماساژ کف پا باعث افزایش گردش خون و رفع خستگی می¬شود.

 یکی از نکاتی که هنگام استفاده از سنگ پای سیاه باید توجه داشته باشید محل نگهداری سنگ پا است . سنگ پای طبیعی قروه دارای سوراخ¬های بر روی سطح خود است این سوراخ ها به راحتی مکان مناسبی برای رشد میکروب¬ها و قارچ¬ها فراهم می¬کند . بنا براین هرگز سنگ پا را در محیط مرطوب حمام رها نکنید . بعد از استفاده سنگ پا را با فرچه تمیز و سپس خشک کنید و در محیطی خشک بیرون از حمام قرار دهید.
از همراهی شما دوستان عزیز کمال تشکر و قدر دانی را داریم امید واریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.


پوکه معدنی

قروه پوکه سازه تلفن : 09183776025

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code