پوکه معدنی

پوکه معدنی

پوکه معدنی چیست و چگونه ساخته می شود؟

پوکه معدنی
پوکه معدنی

به عبارت ساده پوکه معدنی یک سنگی آتشفشانی است که از ماگما خنک شده ساخته شده است. با این حال، در اینجا اطلاعات بیشتری وجود دارد که می توانید در مورد ترکیب این سنگ خاص بدانید. اول از همه، تفاوت جزیی بین ماگما و گدازه وجود دارد. در حالی که این دو کلمه بسیار شبیه به هم هستند ، تفاوت این دو سنگ در این است که ماگما در زیر زمین به دام می افتد و گدازه آن بر روی زمین جریان می یابد. گاهی گدازه ها پس از انفجار بر روی زمین میفتند. در بعضی اوقات ، ماگما قبل از اینکه فرصتی برای رسیدن به سطح زمین داشته باشد از بین میرود. در هر صورت، امکان تشکیل پوکه معدنی وجود دارد. با این حال، سنگ ماگمایی که به سرعت در زیر زمین تشکیل شده باشد برای مصارف صنعتی رایج تر است.
با این حال، این سنگها فقط از هیچ ماگمایی ساخته نشده اند. پوکه معدنی از ماگما پر از گاز ساخته شده و به سرعت خنک می شوند. گازها سوراخهای کوچکی را که در سنگ مشاهده می کنید را تشکیل می دهند.
پوکه معدنی سازه به عنوان یکی از شرکت های برتر و فعال در حوزه تولید و فرآوری انواع پوکه معدنی و صنعتی قروه یکی از برترین توزیع کننده های پوکه لیکا در سطح کشور است که در استان های مختلف مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، همدان، کرمانشاه، شمال کشور و حتی استان های جنوبی کشور فعالیت دارد. فروش و توزیع انواع پوکه معدنی و صنعتی به صورت عمده و جزیی در تمام نقاط کشور در انواع دانه بندی بخشی از فعالیت های این شرکت است که در سال ها تجربه نصیب این شرکت شده است.

مزایای درمانی سنگ پا ناشی از پوکه معدنی

نرم کردن کف پاها
ابتدا سنگ را خیس کنید تا کار با آن برای شما راحت شود. آن را به آرامی در اطراف ناحیه کالوس بصورت مدور بکشید. شما باید درست شروع کنید آن را مالش دهید تا پوست مرده از بین برود و به دنبال پوستی جدید و نرم باشید. به یاد داشته باشید بیش از حد سخت روی پوست خود فشار نیاورد. سطح سنگ بقیه کار را برای پوست شما انجام می دهد.
لوسیون های بسیار حامی استفاده از روغن زیتون وجود دارد ، اما اکنون بهترین جایگزین برای این مواد آرایشی پیدا کرده ایم. سنگ دایره ای مرطوب درست شده از پوکه معدنی که یک مرطوب کننده پوست است از این نوع سنگ برای نرم کردن پوست خشن و از بین بردن پوست خشن اطراف ناخن ها استفاده کنید. فشار را به آرامی اعمال کنید. به یاد داشته باشید که دست و سنگ خود را مرطوب نگه دارید و از مرطوب بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

شما پوستی صاف دارید
بارها اتفاق افتاده است که کرم های آرایشی خریداری کرده اید و نتیجه نگرفته اید ، اما از مبلغی که خرج کرده اید ناامید شده اید. اکنون یک راه حل برای شما وجود دارد. از سنگ پا برای لایه برداری سطوح سخت پوست استفاده کنید ، اما از آنجا که سطح آن متخلخل است ، برای لایه برداری پوست صورت خود نیز مفید است. با لایه برداری صورت خود با سنگ، پوست کسل کننده خود را صاف کنید. اطمینان حاصل کنید که آن مرطوب است ، و سپس آن را به آرامی روی صورت خود مالش دهید ، به خصوص با حرکات دایره ای کوچک. هفته ای یک بار از آن استفاده کنید ، که می تواند یک درمان برای از بین بردن پوسته پوسته های صورت شما و همچنین ترویج گردش خون باشد.

تن پوست خود را بهبود بخشید
اگر پوست شما نفیس باشد، احساس رضایت شما را به همراه خواهد داشت، بنابراین مراقبت از پوست مهمترین بخش زندگی روزمره ما است. پوست صورت ما برای همه قابل رویت است و اگر پوست صورت شما بد باشد براحتی سرخ میشود و شما احساس راحتی نمیکنید. با استفاده از این سنگ پا اعتماد به نفس خود را بهتر کنید. سلامتی پوست بسیار مهم است به این معنی که وضعیت پوست خوب و سالم باشد. اگر می خواهید پوست سالم و صافی داشته باشید و می توانید پوست خود را با سنگ معدنی بهبود بخشید. ماساژ بدن با این سنگهای معدنی باعث میشود تا گردش خون بدن شما تقویت شود و این باعث می شود ظاهر پوست شما طبیعی، تمیز و روشن شود.

سنگ های مخرب برای موهای زائد
با استفاده از سنگ پاها میتوانید موهای زائد دردناک را از بین ببرید. با فشار ملایم ، پایه مو را با حرکت دایره ای مالش دهید تا موها از بین بروند. سپس چند روز تکرار کنید تا تمام موها پاک شود. این روش بدون درد و طولانی است.

از بین بردن ترک های پاشنه پا
پاشنه ترک خورده مانند کابوس هستند، اگرچه دردناک نیستند، اما بسیار آزار دهنده به نظر می رسد و به پاهای شما جلوه ای زشت می بخشد. اگر از مخفی کردن پاشنه های خود خسته شده اید ! زمان آن از بین رفته است. برای صاف کردن پاشنه پا، ابتدا پاهای خود را با صابون و آب خیس کنید. بعد از گذشت حدود 10 تا 15 دقیقه با استفاده از سنگ پا، پاشنه پای خود را به آرامی ماساژ دهید تا پاشنه پا بهبود یابد. ترک خوردگی در بین قایقرانهای مخصوصا در بین هندی ها بسیار متداول است. ترک خوردگی پاشنه پا می تواند در تابستان زیاد رخ دهد. این ترک ها در ابتدا باعث ایجاد درد نمی شوند ، اما در پایان ، اگر شکاف گسترده شود ، می تواند باعث درد شدید شود. در صورت عدم درمان ، ممکن است شما نیز آلوده شده و باعث عفونت شوند. بهترین راه برای درمان طبیعی و مؤثر آن استفاده از سنگ پا است.

سنگ پا برای منافذ پوستی
منافذ یک مشکل اساسی برای پوست است. زیرا این مواردی است که چربی را حفظ کرده و بعد از آن آکنه می چرخد. تمیز کردن منافذ با کمک سنگ بسیار مفید است. اگر منافذ بزرگی دارید ، هفته ای یکبار پوست خود را با سنگ طبیعی پا تمیز کنید ، این به حفظ سلامت ، سالم و تمیز بودن پوست کمک می کند.
از این نوع سنگ آتشفشانی زمینی می توان برای ایجاد انواع مالشهای بدنی حمام استفاده کرد. البته می توانید از سنگ پا استفاده کنید تا برخی از خاصیت برنزه کننده را به پوست بدن خود اضافه کنید. علاوه بر این، در صنعت فعلی و همچنین در گذشته باستان کاربردهای مختلفی برای این سنگ وجود دارد.

آنچه که باید در مورد پوکه معدنی بدانید

پوکه یک سنگ آذرین اکستروژنی است که در اثر سرد شدن گدازه های ناشی از فوران آتشفشانها به وجود میآید و بسیار سخت میشود. زمانی که گدازه به داخل آب میفتد گاز و مقدار زیاد آب از درون گدازه به سرعت آزاد می شود و به دلیل سرد شدن سریع آن ، منافذ بی شماری در آن ایجاد می شود و به پوکه بافت متخلخل اسفنجی مانند می بخشد.
چگالی آن در مقایسه با سنگ های معدنی دیگر بسیار کم است و حتی تا زمانی که همه منافذ آن با آب پر نشوند روی آب شناور خواهد بود. رنگ خاکستری و سفید روشن پوکه به دلیل محتوای سیلیس آن است. هرچه سیلیس بالاتر باشد، سنگ سفیدتر خواهد بود. به دلیل ظرفیت بالای نگهداری آب و ماهیت غیر سمی، به عنوان مثال عاری از فلزات سنگین، از پوکه در بخشهای باغبانی و محوطه سازی استفاده می شود. شما می توانید با خیال راحت از پوکه استفاده کنید. از جمله کاربردهای پوکه میتوان از آن برای ساخت خانه و باغ برای پرورش گلهای زیبا یا برای اهداف آرایشی استفاده کرد.
کارخانه ما سنگ پوکه را به سه سایز مختلف تقسیم می کند : سایز 0.5-4 میلی متر “خوب” سایز 2-8 میلی متر “متوسط” سایز 16-40 میلی متر “درشت” . پوکه به مرور زمان یا سوختن تجزیه و کوچک نمی شود. بدلیل
سازگار با محیط زیست و به راحتی می توانید شسته شود و قابل استفاده مجدد است. علاوه بر این منافذ موجود در آن باعث آزاد شدن مواد مغذی موجود در محیط نمیشود و از آلودگی آب های زیرزمینی جلوگیری می کند . پوکه یک ماده 100٪ خالص طبیعی و غیر آلی است که میزبان خوبی قارچ ها ، نماتدها ، حشرات یا عوامل بیماری زای خطرناک که برای گیاهان و سلامت انسان مفید نیستند نمیباشد.

سایر مزیت های پوکه معدنی

با مخلوط کردن پوکه معدنی با خاک میتوان از مقداری آبیاری کاست. پوکه معدنی یک سنگ 100٪ طبیعی، غیرآلی، دارای قدرت احتباس زیاد آب و کود، دارای زهکشی کامل ، هوارسانی عالی به ریشه، مقرون به صرفه است. پوکه همچنین به عنوان نرم کننده خاک و محیط در حال رشد، خاک سنگین حاوی رس برای چمن ها و رشد ریشه در گیاهان نامطلوب است.
همچنین پوکه تعادل رطوبت لازم در خاک را فراهم می کند، با هوادهی عالی و تبادل گاز در منطقه ریشه، یک محیط ایده آل برای ریشه زایی و جوانه زنی ایجاد می کند. هنگامی که پوکه در نسبت های مشخص در خاک مخلوط می شود، یک محیط رشد ایده آل برای ریشه گیاهان و
در نتیجه گیاهان سالم فراهم می کند .
پوکه برای کشت بدون خاک بسیار مفید میباشد: سیستم رشد هیدروپونیک روشی است که از پوکه به عنوان یک روش استفاده می کند. زمانی که پوکه در محیطی که با خاک مخلوط شود یک بستر مناسب با مواد مغذی مختلف، مانند : پتاسیم ، نیتروژن ، فسفر و منیزیم برای ریشه فراهم میکند. مواد معدنی مستقیماً به ریشه ها زده می شوند. پوکه به دلیل ساختار متخلخل این مواد مغذی را به اندازه کافی جذب و تحویل می دهد. این یک ماده خام مناسب برای کشت بدون خاک است، به لطف ظرفیت نگهداری استثنایی آب، همراه با مقدار اکسیژن بالا.
پوکه معدنی برای محوطه سازی بسیار مناسب میباشد. پوکه با داشتن ویژگی های خوبی مانند سبک بودن ، پردازش آسان، مقرون به صرفه بودن و مقاوم بودن در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، به طور گسترده ای مورد استفاده قرار میگیرد.
پوکه معدنی مواد مغذی آب و کود را در منافذ خود نگه می دارد، در نتیجه آن انتقال آب تثبیت شده و نگهداری گیاه راحت تر می شود. درصورت استفاده نیازی به کانالهای تخلیه ندارد .

در چه مکانهایی میتوان از پوکه معدنی استفاده کرد

• در پشت بام ها و دیوارهایی که دارای باغچه های کوچک یا بزرگ هستند
• مناطق چشم انداز / چمن
• پارک های دارای چمن زیاد و باغ
• زمین های گلف، زمین فوتبال، زمین تنیس، و غیره
استفاده موثر از پوکه در این مناطق با کلا از پوکه استفاده کنیم و یا با بسترهای مختلف ترکیب کنیم نتایج بهینه ای در بهره وری خاک و سلامت گیاه فراهم می کند.
پوکه معدنی یکی از مواد اولیه ضروری به ویژه برای سقف های سبز و دیوارهای سبز مناسب است.
این وزن اضافی زیادی به ساختمان ها اضافه نمی کند و حداقل نیازهای استاتیک ساخت را افزایش نمی دهد . پوکه همچنین عایق حرارتی و صوتی کارآمدی را برای ساختمان فراهم می کند، به کاهش هزینه های انرژی ساختمان و محافظت از محیط زیست کمک می کند. پوکه با خواص عایق حرارت از گیاهان در برابر تغییرات روزانه دما محافظت می کند .
مناطق چمندار برای مدت طولانی تری با پوکه سبزتر و سالمتر می مانند. پوکه برای بهینه سازی زهکشی و داشتن خاصیت نگهداری آب، باعث صرفه جویی در هزینه های آبیاری و کوددهی می شود. با نگه داشتن آب و مواد مغذی کود در منافذ خود و رساندن آنها به آهستگی به ریشه ، باعث رشد قوی ریشه در صورت استفاده می شود.

در کدام شهرهای ایران پوکه معدنی استخراج و به مرحله فروش میرسد

پوکه امروزه کاربرد فراوانی دارد میتوان از آن در بسیاری از صنعت ها استفاده کرد. در ایران شهرهای زیادی هستند دارای کارخانه های تولید پوکه هستند. تمام پوکه های تولید شده در ایران از معادن روباز
• اراک، محلات، گلپایگان، خمین
• عسلویه ( کنگان )
• زاهدان، چابهار
• درود، ازنا ، الیگودرز، پلدختر
• رامسر، رشت، شمال
• قائم شهر، ساری،
• ایلام
• اهواز، مسجد سلیمان
• دزفول، ایذه، آبادان، سربندر
• یاسوج، فارس
• گرمسار، دامغان
• گرگان، زنجان، قزوین استخراج میشوند
در کشور ما شهرهایی زیادی هستند که دارای معادن پوکه هستند. شما میتوانید برای سفارش پوکه مورد نیاز با کارشناسان بخش فروش کارخانه تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا