کاربرد پوکه معدنی قروه

توسط : پوکه معدنی در تاریخ جمعه 18, ژوئن 2021 دسته : مطالب
برچسب : , , ,

این پوکه در سطح کشور یکی از شناخته‌ترین و پرکاربردترین محصولات ساختمانی است که در حوزه‌های مختلفی از آن استفاده می‌شود. در حقیقت، پوکه معدنی با توجه به ویژگی‌ها و خصوصیات آن می‌تواند در نقش‌های مختلفی ظاهر شود و معمولاً نقش خود را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. پوکه معدنی قروه نیز به دلیل خصوصیات منحصر به فرد خود، بسیاری از این کاربردها را انجام می‌دهد و طرفداران خاص خود را دارد.
اگرچه پوکه معدنی قروه در این شهر مهم و استراتژیک تولید می‌شود، اما شرکت‌های مختلفی در سطح ایران و در استان‌های مهم کشور مانند تهران، اصفهان، شیراز، کرمان، همدان، شمال کشور، مشهد و سایر نقاط اقدام به عرضه این محصول می‌کنند و عموم مردم به آن دسترسی دارند. همانطور که از پوکه معدنی انتظار می‌رود، تخلخل بالا و وزن بسیار پایین یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود که از آن برای موارد مختلف صنعتی و غیرصنعتی استفاده می‌شود. اما نکته‌ای که پوکه معدنی قروه را نسبت به سایر محصولات موجود در بازار برتر می‌کند این است که خصوصیات ذاتی یک پوکه را در حالت ایده‌آل از خود نشان می‌دهد.
کاربرد پوکه معدنی قروه در حوزه‌های مختلفی تعریف می‌شود و همین موضوع ما را بر آن داشت که به هر کدام از این حوزه‌ها سرکی بکشیم. پس شما نیز با ما در پوکه سازه همراه باشید تا برخی از آنها را ذکر کنیم!

کاربردی ساختمانی پوکه معدنی قروه

اولین، مهم‌ترین و پر مصرف‌ترین کاربرد پوکه معدنی قروه استفاده از آن در حوزه ساختمانی است که می‌تواند در بخش‌های مختلفی به کار گرفته شود. ویژگی‌های ذاتی پوکه معدنی باعث شده است که پیمانکاران و سازندگان واحدهای ساختمانی به استفاده از آنها تمایل زیادی نشان دهند و به همین دلیل شاهد هستیم که از آن در ساخت بخش‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود. برخی از این بخش‌ها در روند ساخت و ساز بوده و برخی نیز به عنوان مصالح ساختمانی مصرف می‌شوند.</box3>

پر کردن فضاهای خالی و شیب بندی از کاربردهای پوکه معدنی قروه در ساختمان است که به دلیل وزن سبک آن به انتخاب اول همه پیمانکاران انتخاب شده است. در واقع برخی از این سازندگان برای ایجاد شیب در سازه‌های خود ممکن است به یک ماده سبک نیاز داشته باشند که استحکام مکانیکی بالایی نیز داشته باشد. همین دلیل پوکه معدنی می‌تواند بهترین گزینه ممکن برای آنها باشد.

تولید بتن سبک و بلوک پومیس

اما کاربرد پوکه معدنی قروه فقط به موارد بالا ختم نمی‌شود و می‌توان از آن به عنوان ماده اولیه در مصالح ساختمانی استفاده کرد. نمونه بارز این کاربردها تولید بتن سبک و بلوک پومیس است که ضمن حفظ خصوصیات فیزیکی اولیه خود، وزن مصالح را به شکل چشمگیری کاهش داده و به کیفیت کار کمک می‌کند.

 استفاده در ایجاد سطوح شیبدار و جاده سازی

یکی دیگر از کاربردهای پوکه معدنی قروه این است که از آن برای ایجاد سطوح شیبدار و جاده سازی در ابعاد مختلف استفاده می‌شود. پوکه معدنی از درصد تخلخل بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل وزن آن پایین است. در ضمن استحکام مکانیکی آن به صورتی است که می‌تواند فشارهای مختلفی را تحمل کند و از به هم ریختگی تخلخل خود نهایت استفاده را ببرد. پوکه معدنی در جریان سرد شدن جریان گدازه آتشفشانی به وجود می‌آیند و به همین دلیل حباب‌های آن نامنظم هستند که باعث می‌شود استحکام مکانیکی آن بالاتر باشد.
بنابراین پوکه معدنی قروه علاوه بر اینکه می‌تواند سطوح شیبدار را به بهترین شکل ممکن ایجاد کند، وزن چندان بالایی ایجاد نخواهد کرد و مشکلی برای سازه به وجود نمی‌آورد. در ضمن این نوع پوکه تراکم پذیری پایین دارند و احتمال نشست کردن آن در شرایط مختلف بسیار کم است.

مصارف پزشکی

یکی دیگر از مواردی که می‌توان از پوکه معدنی قروه استفاده کرد، مصارف پزشکی آن است که حجم مصرف نسبتاً پایینی دارند اما معمولاً اهمیت آن برای شرکت‌ها بسیار بالاست. مهم‌ترین مصرف پزشکی پوکه معدنی، استفاده از آن به عنوان یک لایه بردار برای پوست است که به عنوان افزودنی به مواد آرایشی اضافه می‌شود. در این حالت پوکه معدنی قروه به حالت پودری نسبتاً زبر به یک کرم یا هر محصول دیگری اضافه شده و در صورت استفاده مکرر، منجر به از بین رفتن سلولهای مرده پوست و جایگزین شدن آنها با سلولهای جدید است.

سنگ پا

سنگ پا آخرین موردی که می‌توان از پوکه معدنی قروه برای مصارف پزشکی و خانگی استفاده کرد. از دیرباز که سنگ پا به عنوان یک وسیله برای از بین بردن ترک پا استفاده می‌شود؛ امروزه که از لحاظ پزشکی نیز استفاده از سنگ پا مناسب تشخیص داده شده است، پوکه معدنی به عنوان بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای این کاربرد شناخته شده است. پوکه معدنی قروه به دلیل استحکام مکانیکی بالا و تخلخل زیاد می‌تواند این هدف را به خوبی میسر کند.

کاربرد پوکه معدنی قروه در گلخانه‌ها و حوزه کشاورزی

یکی دیگر از مواردی که می‌توان پوکه معدنی قروه را به کار برد، حوزه کشاورزی و استفاده از آن در گلخانه‌هاست. طبیعتاً خاک در مناطق مختلف ویژگی‌های متفاوتی دارد و میزان چسبندگی و نگه داشتن آب در آنها متفاوت است. همچنین ریشه گیاهان مختلف متفاوت بوده و میزان نفوذ هر کدام از آنها متفاوت است. بنابراین مهندسین کشاورزی و فعالان این حوزه به ماده‌ای نیاز دارند که بتوانند از تراکم خاک کم کرده و شرایط مناسبی برای نفوذ ریشه فراهم کنند. پوکه معدنی قروه به دلیل دارا بودن تخلخل زیاد علاوه بر این که می‌تواند تراکم خاک را پایین بیاورد، در خلل و فرج خود نیز به نگهداری آب کمک می‌کند و از این طریق رطوبت بیشتری برای رشد گیاهان فراهم می‌کند.

کاربرد تزیینی به عنوان سنگ آبنما

به احتمال زیاد در بسیاری از تالارهای عروسی، رستوران‌ها و غذاخوری‌ها و همچنین پارک‌های شهرهای مختلف با سنگ آبنما یا مواردی از این قبیل با حجم‌های بسیار بزرگ مواجه شده‌اید که خلل و فرج بسیاری دارند و از آن‌ها برای نورپردازی و زیباسازی استفاده شده است. این آب نماها از پوکه معدنی قروه با اندازه‌های بزرگتر تولید می‌شود به اندازه آنها نسبت به حالت‌های معمولی بزرگتر است. پوکه معدنی قروه به چند دلیل برای استفاده به عنوان سنگ نما مناسب است. تخلخل زیاد، استحکام مکانیکی بالا، و تولید سنگهای با اندازه بزرگتر باعث می‌شود که این گزینه مناسبی محسوب شود.
البته شاید کاربردهای دیگری نیز از پوکه معدنی قروه وجود داشته باشد که در این مطلب به آنها اشاره نشده باشد، اما می‌توان نتیجه گرفت که کاربردهای آن ممکن است از پروژه‌های کلان تا پروژه‌های کوچک و شخصی را شامل شود. برای اطلاع از وضعیت قیمت پوکه معدنی و سفارش پوکه معدنی قروه با ما در تماس باشید.

پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی در واقع از سرد شدن گدازه های آتشفشانی که به سطح زمین راه یافته اند، تشکیل شده است. این ماده به صورت دانه های ریز درشت در طبیعت یافت می شود و سپس توسط دستگاه های مخصوص دانه بندی خواهد شد. این ماده معدنی علاوه بر استحکام بالا، دارای وزن بسیار کمی نیز می باشد.
این محصول قیمت بسیار مناسبی دارد. اغلب از پوکه معدنی به چهار دسته کلی پوکه نخودی، پوکه عدسی، پوکه ماسه ای و پوکه سیاه تقسیم می گردد. کاربرد هر یک از این چهار دسته با یکدیگر متفاوت است اما می توان گفت که به طور کلی از پوکه معدنی قروه در این موارد استفاده می شود:
این ماده به دلیل مقاومت در برابر حشرات و موریانه، به عنوان یکی از بهترین مواد برای عایق بندی حرارتی و صوتی ساختمان ها شناخته می شود.
برخی از افراد از پوکه معدنی قروه در نما سازی ساختمان ها استفاده می کنند. پوکه معدنی قروه به دلیل وزن کم و مقاومت بالا، در کف سازی بنا و پوشش لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از تولید کنندگان مصالح ساختمانی، از پوکه معدنی قروه در ساخت انواع موزاییک ها استفاده می کنند. پوکه معدنی همچنین آب را به خود جذب می کند. از این رو از پوکه معدنی قروه در زهکشی زمین های کشاورزی استفاده می شود تا زمین همواره مرطوب باشد و محصول بهتری به عمل آید.<mark> بتن سبک یکی از مصالح مهم ساختمان سازی است که به وسیله پوکه معدنی قروه تهیه می شود. <mark>از این ماده در کف سازی و شیب بندی تمام طبقات یک ساختمان استفاده می شود. در اغلب تصفیه خانه های آب، پوکه های معدنی قروه به کار رفته است. حفره های موجود در پوکه سبب تجمع گل و لای و تصفیه آب خواهد شد. ایران به عنوان یکی از بزرگترین دارندگان منابع پوکه معدنی، این محصول را به کشورهایی نظیر عربستان، امارات و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می کند پوکه معدنی قروه دارای کیفیت بسیار مناسبی نسبت به سایر انواع پوکه های معدنی است. این محصول در اطراف شهرستان قروه یافت می شود، به همین دلیل به پوکه معدنی قروه مشهور است. این نوع پوکه بیشترین کارایی را در ساختمان سازی دارد در برخی از شهرهای ایران از پوکه معدنی قروه در تولید بلوک سقفی استفاده می شود، زیرا این نوع از پوکه دارای تخلل بیشتری نسبت به سایر انواع این ماده است.


پوکه معدنی

قروه پوکه سازه تلفن : 09183776025

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code