آشنایی با فواید عجیب سنگ پا بر پوست بدن

طب سنتی ایران، در میان بسیاری از کشور ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در طب سنتی به مواردی اشاره شده است.


سنگ پا وآثار مفیدش برروی پوست؟

سنگ پا نوعی سنگ آتشفشانی است که تشکیل شده از ماگما خنک کننده می باشد. ولی لازم به ذکر است که سنگ پا تنها تشکیل شده از هر نوعی ماگما نیست. سوراخ هایی که بر روی سنگ پا اغلب مشاهده است را گازها تشکیل داده اند.
هنگامی که آتشفشان فعال می شود، ماگماهایی که خارج می شود این قابلیت را دارد که به سنگ پا تبدیل شود. روش دیگری که برای تشکیل شدن سنگ پا وجود دارد این است که موقعی که مایعات اطراف گاز، جامد شود، هوایی که در سنگ ها وجود دارد، از سنگ خارج می شود و سنگ پا را تشکیل می دهد.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید سنگ پا تنها سنگی است که به دلیل منافذ موجود در آن غرق نشده و روی آب باقی می ماند.

شکل و جنس سنگ پا از گذشته تا به امروز یکسان بوده و دچار تغییر نگشته است. سنگ پا در حقیقت یک سنگ آتشفشانی است که از سرد شدن مواد مذاب به وجود می آید. می توان سنگ پا را در رنگ های قهوه ای، سیاه و قرمز تهیه نمود. این کانی با ارزش دارای خواص اعجاب انگیزی می باشد که در ادامه بیشتر به آن ها می پردازیم.

سنگ پا چه فوایدی دارد؟

در درجه اول، تمام افراد سنگ پا را به عنوان یک لایه بردار می شناسند و معتقدند که سنگ پا سبب از بین رفتن پوست مرده کف پا می شود. اما نکته جالب تر در مورد این کانی این است که، سنگ پا مواد زاید بدن را دفع می کند.

این سنگ خاصیت درمانی داشته و موجب تسکین برخی از بیماری ها می شود. سنگ پا چرک و آلودگی های کف پا را از بین برده و سبب رفع خستگی بدن می گردد. طبق تحقیقات جدید، مقدار قند مازاد بدن در پاشنه پا ذخیره می شود. سنگ پا می تواند باعث دفع این قند اضافه و تنظیم قند خون شود. این امر به کاهش ابتلا به دیابت نیز کمک می کند.

سنگ پا زدن دارای فواید دیگری نیز است. برای مثال، با سنگ پا زدن، غده هیپوفیز تحریک شده و این امر به تولید هورمون رشد کمک بیشتری می کند. با افزایش سطح هورمون رشد در بدن، افزایش قد موجب می گردد.

همینطور می توان گفت که سنگ پا طبی سبب خواهد شد تا بسیاری از بیماری های بدن بهبود یابند و باکتری ها و میکروب های پا از بین روند. همچنین سنگ پا کشیدن سبب بهبود عملکرد رشد بدن خواهد شد و از کوتاهی قد جلوگیری می کند.

سنگ پوکه معدنی هنگامی تشکیل می شود که گدازه داغ آتشفشانی با آب مخلوط شده باشد پوکه ها بعد از کاهش دما، تبدیل به سنگ های سخت و مقاومی می شوند که به آن ها سنگ معدنی گفته می شود. این سنگ های ساینده، بیشتربرای کاربرد های بهداشتی مانند پاک کنندگی پوست استفاده می شوند. برای لایه برداری پوست با استفاده از سنگ پوکه یا همان سنگ پا، ابتدا باید سنگ را مرطوب کرده و پوست خود را نیز با آب گرم خیس کنید. سپس با استفاده از حرکات دایره ای، سنگ را بر روی منطقه مورد نظر از پوست بکشید تا پوست مرده را لایه برداری کند و آن را از بین ببرد. علاوه بر این استفاده از سنگ پا، همچنین می توانید از سنگ برای از بین بردن موها، حذف برخی لکه ها از پارچه و حتی تمیز کردن توالت استفاده کنید.

آشنایی با فواید عجیب سنگ پا بر پوست بدن
آشنایی با فواید عجیب سنگ پا بر پوست بدن

استفاده از سنگ پا به عنوان لایه بردار پوست:

افراد روزانه پول های زیادی را برای کرم های لایه بردار و زیبایی خرج می کنند ولی می توانند به راحتی و تنها با خرید یک سنگ پا پوست خود را لایه برداری کنند. برای این کار ابتدا سنگ پا را خیش کرده و سپس به آرامی و به شکل دایره ای بر روی پوست خود بکشید توجه داشته باشید که سنگ پا را به آرامی بر روی پوست خود بکشید تا آسیبی به پوست شما وارد نکند. با این روش می توانید به راحتی پوستی صاف و زیبا داشته باشید.البته ابتدا پوست خود را به مدت 5 دقیقه در آب گرم خیس کنید تا پوست نرم شود. شایع ترین قسمت بدن که می تواند با استفاده از سنگ پا لایه برداری شود، پاشنه پا ها می باشد. پاشنه ها بخشی از بدن هستند که در اثر راه رفتن موجب تشکیل یک لایه پوستی ضخیم، ترک خورده و نسبتا سخت بر روی سطح پوست می شوند. علاوه بر پاشنه پا، آرنج نیز عضو دیگری است که می تواند چنین وضعیتی داشته و نیاز به لایه برداری داشته باشد. اگر قصد دارید پای خود را سنگ پا بکشید، بهتر است تشت یا ظرف بزرگی را از آب پر کرده و پای خود را در آن قرار دهید برای سایر اعضای بدن نیز شستشو با دوش می تواند راحت تر و مناسب تر باشد.

مزایای دیگر سنگ پا:

برای پاهای نرم تر

قبل از استفاده از سنگ پا آن را خیس نمایید تا راحت تر بتوانید با آن کار کنید. سنگ پا را به آرامی بر روی بخش های پینه بسته قرار داده و به صورت دایره ای بر روی پوست بکشید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که پوست مرده خود کاملا از بین برود. لازم به ذکر است که برای از بین بردن پوست مرده سنگ پا را سفت نکشید، برای این کار زمان زیادی را بگذارید و به آرامی و به تدریج پوست مرده پوست را بردارید. همچنین پیش از استفاده از سنگ پا آن را مرطوب نمایید تا آسیبی به پوست شما وارد نشود.

سنگ پا و زیبایی پوست

افراد زیادی برای از بین بردن پوست های اضافی اطراف ناخن و یا پوست های مرده بدن از لوسیون هایی همچون روغن زیتون استفاده می کنند. با استفاده از سنگ پا نیز می توانید به راحتی و در زمانی کم این پوست ها را از بین ببرید. برای این کار کافیست سنگ پا را به آرامی بر روی پوست مرده خود بکشید. توجه داشته باشید که سنگ حتما باید مرطوب باشد، کشیدن سنگ پای خشک به پوست ممکن است پوست شما را خراش دهد.

بهبود رنگ پوست

همان طور که می دانید پوست صورت تاثیر زیادی بر روی ظاهر چهره شما دارد. بنابراین رنگ پوست از اهمیت زیادی برخوردار است. برای این که پوست کمرنگ و رنگ و رو رفته خود را از بین ببرید و پوستی شاداب داشته باشید، می توانید از سنگ پا استفاده کنید. ماساژ دادن پوست صورت با استفاده از سنگ پا باعث گردش خون در صورت شده و همین امر باعث شفاف شدن صورت شما می شود.

رفع موی زائد با سنگ پا

یکی دیگر از خواص سنگ پا که کم تر کسی از آن مطلع است، رفع موی های زائد بدن می باشد.<mark> با استفاده از سنگ پا دیگر نیازی به اپیلاسیون های سخت و دردناک نمی باشد و تنها با کشیدن سنگ پای مرطوب به صورت دورانی بر روی موهای زائد بدن خود، می توانید آن ها را حذف کنید. این کار را چند بار تکرار کنید تا تمامی موهای زائد از بین برود.</mark> این کار یک روش آسان و بدون درد برای از بین بردن موهای زائد بدن می باشد.

پاشنه های ترک خورده

پاشنه های ترک خورده دردسرهای زیادی داشته و ظاهر بدی را به پاهای شما می دهد. اگر پاشنه ای ترک خوده دارید و تمامی روش ها را تکرار کرده اید باید بگویم که دیگر نیازی به نگرانی نمی باشد و می توانید با سنگ پا به راحتی این ترک ها را درمان کنید. برای این کار ابتدا پاها را در آب و صابون خیسانده و سپس با استفاده از سنگ پا به آرامی آن را ماساژ دهید. این ترک ها در صورتی که عمیق شود، بعد از مدتی دردناک خواهد شد.

حذف جوش های سرسیاه با سنگ پا

از بین بردن جوش های سرسیاه همواره یکی از دغدغه های خانم ها به حساب می آید و هزینه های زیادی را برای این کار صرف کرده و دردهای زیادی را نیز برای حذف آن ها تحمل می کنند. ولی باید بگوییم که به راحتی و با استفاده از سنگ پا می توانید جوش های سرسیاه صورت خود را از بین ببرید. برای این کار لازم است که پوست صورت شما مرطوب باشد و سپس به آرامی و با حرکات دایره ای سنگ پا را بر روی جوش های سرسیاه بکشید این کار را چند بار تکرار کنید تا شاهد نتیجه آن باشید.

از بین بردن منافذ باز پوست

منافذ باز پوست بسیار دردسرساز می باشد زیرا این منافذ باز باعث تجمع چربی ها شده و این چربی ها به جوش تبدیل می شود. برای از بین بردن منافذ باز پوست بهتر است هفته ای یک مرتبه با استفاده از سنگ پا پوست خود را ماساژ دهید. منافذهای باز پوست تاثیر زیادی بر روی پوست گذاشته و بهتر است پیش از این که ظاهر بدی به پوست شما بدهد آن را از بین ببرید.

کاربردهای صنعتی سنگ پا

لایه بردار دندان
درست است که سنگ پا قابل خوردن نیست ولی می توان از سنگ پا به عنوان لایه بردار در خمیر دندان ها استفاده نمود. با استفاده از این کار می توانید جرم های موجود بر روی دندان را از بین ببرید و باعث سفیدی و درخشندگی دندان ها شوید.

تمیز کردن با سنگ پا

با توجه به این که سنگ پا هیچ خراشی بر روی سطح باقی نمیگذارد، به راحتی می توانید تمامی کثیفی ها و لک های موجود بر روی سنگ توالت را با استفاده از سنگ پا تمیز نمایید.

نحوه استفاده از سنگ پا

بیشترین استفاده سنگ پا، از بین بردن پوست های مرده پا می باشد. برای این کار بهتر است پای خود را در آب خیسانده و سپس به آرامی و با گردشی دورانی پوستی صاف و تمیز داشته باشید.
لازم به ذکر است که پیش از استفاد از سنگ پا حتما آن را خیس کنید تا به پوست شما آسیبی وارد نکند.

مراقبت از سنگ پا

در هنگامی که پوست های مرده پوست خود را با استفاده از سنگ پا برطرف می کنید باید آن را در آب خیسانده و به وسیله یک برس و صابون آن را به خوبی شستشو دهید تا کاملا تمیز شود.
بعد از شستشو آن را در جایی قرار دهید که خشک شود. بهتر است که با استفاده از یک نخ سنگ پا را آویزان کنید تا همواره خشک بماند. در صورتی که سنگ پا مرطوب بماند می تواند بستری را برای رشد و تکثیر باکتری ها بر روی پوست فراهم کند.
در صورتی که به طور مکرر از سنگ پا استفاده می کنید، بهتر است هفته ای یک مرتبه آن را در ظرفی بجوشانید تا ضدعفونی شده و تمامی باکتری ها و قارج های موجود بر روی آن از بین برود.
سنگ پا بعد از مدتی باید تعویض شود. در صورتی که از سنگ پا زیاد استفاده می کنید و مدت طولانی ای هست که آن را مصرف می نمایید، باید آن را تعویض کنید.

خواص سنگ پا

علاوه بر تاثیر سنگ پا بر روی پوست، تاثیر زیادی بر سلامت بدن نیز می گذارد که از جمله این خواص به شرح زیر می باشد:
خواص سنگ پا بر بیماری های مغذی
طب سنتی بر این باورند که سنگ پا برای بیماری هایی همچون سردرد مفید می باشد. در این حالت سنگ پا باید خشن بوده و به مدت طولانی آن را بر روی پوست بکشید.

خواص سنگ پا بر کوفتگی بدن

با توجه به این که سنگ پا لایه بردار می باشد، می تواند تمامی کثیفی ها و عفونت های بدن را خارج کرده و از این طریق گردش خون را در بدن افزایش می دهد و سبب می شود که خستگی و کوفتگی از بدن خارج شود.
به طور کلی می توان گفت که سنگ پا تاثیر زیادی بر روی سلامتی پوست و بدن دارد و از بین بردن پوست های مرده بدن باعث می شود که گردش خون در بدن زیاد شده و این گردش خون تاثیر زیادی بر روی بدن می گذارد.
همچنین از بین بردن پوست های خشن پوست باعث می شود که اکسیژن رسانی به پوست درست انجام شده و همین امر تاثیر بسیار زیادی بر روی سیستم ایمنی بدن و سلامتی افراد می گذارد.

از فواید سنگ پا کشیدن کاهش غلظت خون در اندام های بخش بالایی در بدن است


بسیاری از بزرگترها سنگ پا کشیدن را به ما توصیه می کردند اما ما از فواید سنگ پا اطلاع دقیق نداشتیم که چه مزایا و فواید عجیب و مفیدی برای بدن دارد .در ادامه با ما همراه باشید تا از فواید عجیب سنگ پا مطالب مفیدی را بازگو کنیم.

آشنایی با فواید عجیب سنگ پا

یکی از قدیمی ترین و مهم ترین اصول در حمام کردن ایرانی ها در گذشته ، سنگ پا کشیدن است . امروزه متخصصان علوم و طب سنتی به این موضوع رسیده اند که ارتباطی بین پوکه معدنی و سنگ پا وجود دارد.کشیدن برای بدن فواید بسیاری دارد و گاهی به درمان بسیاری از بیماری های موجود در بدن کمک می کند. در حقیقت سنگ پا کشیدن نوعی ماساژ درمانی برای پاهاست که علاوه بر لایه برداری پوست کف پا ، جریان خون را در پا افزایش می دهد .ما در این مقاله قصد داریم فواید سنگ پا را بررسی کنیم و به تاثیرات موثر آن ها در درمان انواع بیماری های بدن بپردازیم.سنگ پا باید خشن و متخلخل باشد و بر کف پا و پاشنه آن کشیده شود تا خواص مطلوب خود را به همراه داشته باشد.با بررسی و مطالعات انجام شده در حا حاضر ،سنگ پا اثر خوب و قابل توجهی بر کل بدن داشته و بر روی سایر اعضای داخلی بدن اثرات مطلوب نمایان می شود.

اثرات موثر و فواید سنگ پا بر بیماری

از نظر متخصصان طب سنتی ایرانی برای بیماری های مربوط به مغز مخصوصا سردرد ف سنگ پا کشیدن بسیار مفید واقع شده است و برای درمان سردرد می توانید از سنگ پا خشن و متخلخل با مالش قوی و طولانی مدت آن را برطرف نمایید. برای آن دسته از افرادی که دارای پوست نازک هستند کشیدن سنگ پا با دقت و حساسیت توصیه می شود تا آسیب به لایه سطحی پوست وارد نشود.از فواید سنگ پا کشیدن کاهش غلظت خون در اندام های بخش بالایی در بدن است و همچنین با افزایش جریان خود در بدن ،خون در کل بدن جریان پیدا می کند و این امر موجب کاهش بیماری های مربوط به مغز و سردردهای مزمن می گردد.

در این میان از فواید سنگ پا می توان به مواردی چون کاهش بیماری های روحی و روانی از جمله افسردگی ، بی خوابی و .. اشاره کرد که با سنگ پا کشیدن به صورت مداوم می توان این بیماری ها بهبود بخشید.برطرف کردن سردرد و کوفتگی در بدن با استفاده از سنگ پا کشیدن از بین می رود .همانطور که می دانید سنگ پا کشیدن باعث لایه برداری پوست مرده کف پا می شود و همین موضوع خستگی و کوفتگی در بدن را از بین می برد .از سنگ پا کشیدن برای درمان سردردهای مزمن استفاده می شود زیرا خون را از بخش بالایی بدن به پا منتقل می کند و جریان منظم خون در بدن تمام بیماری و مشکلات مربوط به غلظت بالای خون را از بین می برد.از سنگ پا متخلخل برای کشیدن کف پا استفاده کنید اما شدت آن به حدی نباشد که آسیب به کف پا وارد شود .پس از استفاده از سنگ پا ان را تمیز کرده و در مکان مناسب و به دور از آلودگی قرار دهید زیرا در اثر خراش یا لایه برداری کف پا احتمال انتقال آلودگی وجود دارد،بهتر است مراقب باشید.

تاثیر سنگ پا بر روی سلامتی بدن

از دیدگاه متخصص های طب سنتی در بیماری مربوط به مغز و اعصاب به خصوص سردرد سنگ پا کشیدن بسیار مفید است .از فواید سنگ پا می توان به تاثیر آن بر روی بیماری های مغز و اعصاب اشاره کرد.برای خرید انواع پوکه معدنی می توانید به وبسایت پوکه ساز مراجعه فرمایید و از مشاورین این مجموعه در این زمینه استفاده کنید.برای کشیدن سنگ پا از سنگ های خشن با مالش های طولانی برای مدت طولانی استفاده کنید.البته برای آن دسته از افرادی که دارای پوست نازک و حساسی هستند و تحمل کشیدن سنگ پا را ندارند باید از سنگ پای مناسب استفاده کنند.برای آن دسته از افرادی که پوست خشن و سخت دارند بهتر است برای تاثیر بهتر سنگ پا بر روی سلامتی بدن از ورود به حمام تا انتهای آن از سنگ پا برای مالش پا استفاده کنید.

استفاده از سنگ پا موجب کاهش غلظت خون در اندام بدن می شود و جریان خون را به سایر اندام ها می رساند و همین موضوع باعث کاهش سردرد و بیماری های مربوط به مغز و اعصاب و روان می شود.از دیگر فواید سنگ پا بر روی بدن می توان به کاهش افسردگی ، بی خوابی ، مشکلات روانی از جمله فکر و خیال و .. را کاهش و بهبود می بخشد و چنان چه به طور مداوم از سنگ پا استفاده شود فواید سنگ پا بر روی بیماری های مغز بیشتر می شود.از دیگر فواید سنگ پا می توان به تنظیم قند خون در بدن اشاره کرد .برای آن دسته از افرادی که دارای دیابت نوع 2 هستند توصیه می شود که به مدت ده دقیقه روزانه از سنگ پا باعث تنظیم انسولین خون می شود.برای بیماران که مبتلا به دیابت هستند خون رسانی در بخش های پایین بدن به صورت صحیح انجام نمی شود و ممکن است فرد بیمار در قسمت پا دچار ترک پا و پوسته پوسته شدن پا شوند.

استفاده از سنگ پا در بیماران دیابتی می تواند سیستم خون رسانی را در بخش های مختلف بدن افزایش دهد و به بیماران دیابتی کمک فراوانی داشته باشد.برای استفاده از سنگ پا بهتر است از تمیز بودن سنگ پا مطمئن شوید و آن را در معرض آلودگی های مختلف قرار ندهید تا با ایجاد خراش های کوچک در کف پا باعث انتقال میکروب از یک فرد به فرد دیگر می شود.برای استفاده از سنگ پا در صورت داشتن بیماری دیابت مسائل مربوط به بهداشت را رعایت نمایید تا مشکلاتی نظیر انتقال آلودگی از شخصی به شخص دیگر ایجاد نشود.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به وبسایت پوکه ساز مراجعه فرمایید و از راهنمایی مشاورین و کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید.همکاران ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات مشتریان می باشد.

فواید سنگ پا برای پوست بدن

سنگ پا یکی از روشهای ایده آل برای اهداف مختلفی از جمله از بین بردن پوست مرده بدن مورد استفاده قرار می گیرد و برخی این سنگ را نوعی سنگ گیاهی می دانند اما واقعیت این است که سنگ پا یکی از انواع سنگهای معدنی که از پوکه استخراج میشود. است. برخی از مزایای سنگ پا برای سلامتی عبارتند از :
• صاف و روشن کردن پوست تیره، خشن و کدر پا و سایر نقاط مختلف بدن، زیرا تا زمانی که سلول های مرده پوست تمیز یا لایه برداری شوند می توان از این سنگ استفاده کرد. نتایج تحقیقات نشان می دهد که این سنگ پوست را سفید نمی کند اما فایده آن این است که یک لایه بردار برای از بین بردن پوست مرده است، که آن را تمیز و روشن می کند.
• می توان از آن برای لایه برداری پوست به روش ملایم استفاده کرد ، زیرا باعث شادابی قسمت های دارای پوست مرده بدن می شود، فقط قبل از استفاده سنگ را خوب خیس کنید و با حرکات دورانی صورت را به آرامی با آن مالش دهید و این روش را هفته ای یک بار انجام دهید و همچنین به تحریک فعالیت گردش خون کمک می کند.
اکثر مردم از سنگ پا برای برای از بین بردن پوست مرده و سفت و پینه پا استفاده می کنند، اما میتوان از این سنگ برای تحقق اهداف دیگری استفاده کرد و می توانیداز آن برای نظافت قسمت هایی از خانه ها، تحریک رشد گیاهان استفاده کنید.

تمیز کردن اجاق گاز و فر با سنگ پا

بسیاری از خانمها لحظه تمیز کردن اجاق یا فر را بسیار سخت میدانند، اما آنچه که ما کشف کرده ایم این است که سنگ پا این روند را برای شما تسهیل می کند، زیرا بهتر از چوب پنبه است با توجه به اینکه قبل از شروع به کار باید از نرم و مرطوب بودن سنگ اطمینان حاصل شود. شما با استفاده از این سنگ از شر چربی روی اجاق گاز خلاص میشوید .

انرژی گیاه را برای جذب رطوبت

باغداران از اهمیت خاک خوب برای سلامت گیاهان آگاه هستند، زیرا افزودن سنگ پا به خاک باعث حفظ آب در آن می شود و علاوه بر در نظر گرفتن یک نوع نرم کننده با قرار دادن خرده ریزهای سنگ پا در خاک، برای حفظ خواص حیاتی تغذیه ای گیاهان نیز مفید میباشد.

برداشتن موهای زائد

این یکی از روشهای طبیعی برای از بین بردن مو های زائد است، زیرا از طریق مراحل زیر می توان بدون احساس درد از شر موهای زائد بدن خلاص شد:
• پوست را با آب گرم خوب خیس کنید و آنرا با سنگ پا لایه برداری کنید تا زمانی که پوست مرده از بین برود و موها صاف نشوند.
• پوست را با یک حوله خشک کنید.
• سنگ پا را با حرکت دورانی به مو بمالید و کمی فشار دهید تا مو از بین برود.
• این روند بیش از یک بار در هفته تکرار می شود تا سرانجام از شر موهای زائد خلاص شوید.
روغن زیتون یکی از مفیدترین عناصر طبیعی برای سلامتی پوست است ، اما جایگزین دیگری نیز وجود دارد که سنگ پا است، زیرا با از بین بردن پوست مرده باعث نرم و صاف شدن پوت میشود. با استفاده از این سنگ باعث خلاص شدن از شر پوست اضافی در اطراف ناخن ها می شوید ، اما از کرم های مرطوب کننده دست و پا استفاده کنید.

آشنایی با فواید عجیب سنگ پا بر پوست بدن
آشنایی با فواید عجیب سنگ پا بر پوست بدن

استفاده از سنگ پا برای لایه برداری از پوست مرده بدن

بسیاری از خانم ها پوست صورت را لایه برداری می کنند، اما متأسفانه از قسمت های باقی مانده بدن غافل می شوند، که باعث کدر شدن پوست می شود ، وقتی میبینید که از بین بردن مو با استفاده از موم باعث رشد بیشتر موهای زائد می شود، مشخص خواهد شد که پوست باید در حین دوش گرفتن خوب تمیز شود. سنگ پا یک راه موثر برای از بین بردن موهای زائد است، زیرا لایه برداری از بدن با استفاده از آن باعث باز شدن منافذ پوست بدن می شود:
• اگر زنی از پاشنه ترک خورده یا خشن رنج می برد ، بهترین راه حل پاک کردن پوست مرده با استفاده از سنگ پا است .
• به همین ترتیب ، اگر پوست زانوها یا آرنج ها نسبت به سایر نواحی بدن تیره یا خشن باشند، در این صورت به طور منظم از سنگ پا استفاده کنید و با مرطوب کردن مناسب بدن ، نتیجه آن ظرف یک ماه مشخص می شود.

سنگ پا مخصوص موهای زیر پوست

دلیل ظاهر شدن مو در زیر پوست و لکه های سیاه ناشی از آن می تواند به این دلیل باشد که وقتی سر مو تراشیده می شود، دوباره رشد می کند. سطح متخلخل سنگ پا به از بین بردن تمام سلول های مرده موجود در منافذ مسدود شده کمک میکند، اما باید اطمینان حاصل شود که پوست عاری از هرگونه عفونت و تحریک است و باید به آرامی از آن استفاده شود زیرا علاوه بر استفاده از روش زیر می تواند باعث ساییدگی بالاترین لایه پوست شود:
• استحمام در آب گرم به روش معمول.
• با حرکت آرام و دورانی بر روی قسمتی از پوست که مو در حال رشد است را با سنگ پا بمالید.
• با استفاده از آب سلولهای مرده پوست را بشویید، سپس بدن خود را خشک کرده و از مرطوب کننده استفاده کنید.

روش های جایگزینی برای سنگ پا

پوست انواع مختلفی دارد که می تواند در اثر استفاده از سنگ پا آسیب ببیند، به ویژه کسانی که دارای گردش خون ضعیف ، پوست نازک هستند یا افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف میکنند یا افرادی که از دیابت رنج می برند ، علاوه بر این سنگ پا ممکن است دارای مقداری باکتری در منافذ آن باشد.
حوله
بعد از اینکه بدن برای مدتی بدن خود را در وان خیس کردید، می توان از یک حوله خشن برای از بین بردن پوست مرده، به ویژه در ناحیه پا استفاده کرد ، زیرا این روش احتمال وقوع زخم در پوست را کم میکند زیرا حوله سخت است اما باعث تحریک انواع پوست های حساس نمی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا