پوکه صنعتی چگونه تولید می شود

توسط : پوکه معدنی در تاریخ پنج‌شنبه 17, ژوئن 2021 دسته : مطالب
برچسب : , , , ,

ساختار بتن سبک به این شکل است که به طور معمول با گسترش مواد شیل، خاک رس و سنگ آهک که در کوره چرخشی استخراج شده اند تا یک ساختار متخلخل ایجاد کنند. به منظور ساخت یک ساختار سلولی حاوی حدودا 30 – 50 درصد حفره از حباب های گاز در یک خمیر سیمان استفاده می شود. بتن سبک وزن با جایگزینی کامل یا جزیی مواد مصنوعی یا مصالح طبیعی در یک مخلوط بتن با ایجاد مقدار زیادی از حفره ها تولید می شود.

برنامه های کاربردی صنعتی برای پوکه ها از پوکه ها می توان در تهیه بلوک ها و به عنوان بتن استفاده کرد.

پوکه ها همچنین به عنوان ساینده، به ویژه در شیشه های تلویزیون، تخته مدار کامپیوتر و پیرایش پارچه (مانند جین)، استفاده کرد. پوکه بسیار شکننده است به این معنی است که حتی وقتی که با قدرت بسیار خوبی مورد پردازش قرار می گیرد، لبه های آن در فرایند خرد کردن و له کردن از بین نمی رود.

پوکه ها حتی درکاهش انفجار نیز موثر هستند و هنگامی که پوکه در بمب گذاری استفاده می شود، می تواند به کاهش آسیب از انفجار تصادفی کمک کند.

پوکه به عنوان یک رسانه فیلتراسیون در سیستم های آب شیرین در سراسر جهان عمل می کند پوکه، ترکیبی سبک دارد و در محصولات بتنی استفاده می شود. مقدار پودر R – value در ترکیب بتن باعث می شود تا بتن 4 برابر افزایش قدرت داشته باشد به همین جهت ساختن بتن با پوکه معدنی مزیت بزرگی در صرفه جویی انرژی محسوب می شود.

در صنعت باغبانی از پوکه برای خرد کردن خاک استفاده می شود و پوکه به توانایی متراکم خاک برای حفظ رطوبت کمک می کند پوکه همچنین می تواند به عنوان محیط کشت برای گیاهان در غیر خاک استفاده شود.

پوکه یک پرکننده عالی است این طبیعت غیر کریستالی، غیر سمی و غیر خطرناک است به عنوان مثال، در صنعت رنگ، با چگالی پایین و قدرت مقاومتی که در برابر لکه دارد استفاده می شود صنایع پلاستیک نیز از پوکه به عنوان پرکننده کاربردی استفاده می کنند.

صنعت ساخت و ساز با استفاده از پودر پوزولان بتن پوکه توانسته دوام، طول عمر و قدرت را به برنامه های استفاده شده از بتن مانند جاده ها، پل ها، محصولات بتنی پیش ساخته، بتونه های سیمانی، پانل های شیب دار سبک و بتونه تزیینی اضافه نماید.

پوکه شیمیایی

خواص شیمیایی پوکه معدنی بسیار متفاوت است و عمدتا سیلیکون دی اکسید سیلیکون (سیلیکات آلومینیوم آمورف) برخی از اکسید آلومینیوم و مقدار کمی از اکسید های دیگر را شامل می شود.

 

استفاده از پوکه به عنوان یک محصول سبز

برچسب سبز به طور کلی به محصولات و فرآیند هایی که انرژی را هدر نمی دهند نمی دهند یا به محیط زیست آسیب نمی رساند، داده می شود البته، یک تعریف بسیار ساده در مورد اصطلاح سبز در حال حاضر یک اصطلاح بازاریابی در مورد هر چیزی به شمار می رود.

پوکه معدنی در اصطلاح سبز مهم ترین گام در فرایند تولید صنایع محسوب می شود که از طبیعت مادر مراقبت می کند برخلاف فلزولین، سیلیسیم و خاکستر، پوکه برای تغییر ارایش شیمیایی ساختار نیازی به حرارت دادن ندارد تا آن را مفید جلوه دهد.

کنتراست، به عنوان مثال (سیمان پرتلند) عنصر کلیدی برای بتن محسوب می شود سیمان پورتلند توسط معدن سنگ آهک تولید می شود، سپس خرد شده و با حرارت دیدن در کوره خواص فیزیکی آن تغییر می کند. بنابراین، با توجه به اثرات کربن، انرژی مورد نیاز برای تولید ن هایی سیمان پورتلند، نگرانی عمده صنعت و دولت ها به شمار می رود تولید سیمان بخش مهمی از مراحل تولید گاز های گلخانه ای عمده محسوب می شود.


پوکه معدنی

قروه پوکه سازه تلفن : 09183776025

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code