بسیاری از بزرگترها سنگ پا کشیدن را به ما توصیه می کردند اما ما از فواید سنگ پا اطلاع دقیق نداشتیم که چه مزایا و فواید عجیب و مفیدی برای بدن دارد .در ادامه با ما همراه باشید تا از فواید عجیب سنگ پا مطالب مفیدی را بازگو کنیم. 

آشنایی با فواید عجیب سنگ پا

یکی از قدیمی ترین و مهم ترین اصول در حمام کردن ایرانی ها در گذشته ، سنگ پا کشیدن است . امروزه متخصصان علوم و طب سنتی به این موضوع رسیده اند که ارتباطی بین پوکه معدنی و سنگ پا وجود دارد.کشیدن برای بدن فواید بسیاری دارد و گاهی به درمان بسیاری از بیماری های موجود در بدن کمک می کند. در حقیقت سنگ پا کشیدن نوعی ماساژ درمانی برای پاهاست که علاوه بر لایه برداری پوست کف پا ، جریان خون را در پا افزایش می دهد .
ما در این مقاله قصد داریم فواید سنگ پا را بررسی کنیم و به تاثیرات موثر آن ها در درمان انواع بیماری های بدن بپردازیم.سنگ پا باید خشن و متخلخل باشد و بر کف پا و پاشنه آن کشیده شود تا خواص مطلوب خود را به همراه داشته باشد.با بررسی و مطالعات انجام شده در حا حاضر ،سنگ پا اثر خوب و قابل توجهی بر کل بدن داشته و بر روی سایر اعضای داخلی بدن اثرات مطلوب نمایان می شود.

اثرات موثر و فواید سنگ پا بر بیماری

از نظر متخصصان طب سنتی ایرانی برای بیماری های مربوط به مغز مخصوصا سردرد ف سنگ پا کشیدن بسیار مفید واقع شده است و برای درمان سردرد می توانید از سنگ پا خشن و متخلخل با مالش قوی و طولانی مدت آن را برطرف نمایید. برای آن دسته از افرادی که دارای پوست نازک هستند کشیدن سنگ پا با دقت و حساسیت توصیه می شود تا آسیب به لایه سطحی پوست وارد نشود.
از فواید سنگ پا کشیدن کاهش غلظت خون در اندام های بخش بالایی در بدن است و همچنین با افزایش جریان خود در بدن ،خون در کل بدن جریان پیدا می کند و این امر موجب کاهش بیماری های مربوط به مغز و سردردهای مزمن می گردد.در این میان از فواید سنگ پا می توان به مواردی چون کاهش بیماری های روحی و روانی از جمله افسردگی ، بی خوابی و .. اشاره کرد که با سنگ پا کشیدن به صورت مداوم می توان این بیماری ها بهبود بخشید.
برطرف کردن سردرد و کوفتگی در بدن با استفاده از سنگ پا کشیدن از بین می رود .همانطور که می دانید سنگ پا کشیدن باعث لایه برداری پوست مرده کف پا می شود و همین موضوع خستگی و کوفتگی در بدن را از بین می برد .از سنگ پا کشیدن برای درمان سردردهای مزمن استفاده می شود زیرا خون را از بخش بالایی بدن به پا منتقل می کند و جریان منظم خون در بدن تمام بیماری و مشکلات مربوط به غلظت بالای خون را از بین می برد.
از سنگ پا متخلخل برای کشیدن کف پا استفاده کنید اما شدت آن به حدی نباشد که آسیب به کف پا وارد شود .پس از استفاده از سنگ پا ان را تمیز کرده و در مکان مناسب و به دور از آلودگی قرار دهید زیرا در اثر خراش یا لایه برداری کف پا احتمال انتقال آلودگی وجود دارد،بهتر است مراقب باشید.