پوکه معدنی یا Pumice  به عنوان سنگ آتشفشانی از خانواده سنگ آذرین است.همانطور که می دانید سنگ های آذرین از مواد مذاب ماگما تشکیل شده است.سبک دانه های کمیاب که پوکه معدنی نامیده می شوند دارای انواع مختلفی هستند و در صنایع مختلف کاربرد دارند. ما در این مقاله قصد داریم کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی و باغبانی شرح دهیم، با ما همراه باشید.

کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی

کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی و باغبانی را اینگونه می توان شرح داد که اضافه کردن پوکه معدنی در خاک مزایای مهمی از جمله نگهداری و حفظ آب در خاک را شامل می شود. از موارد مهم در کشاورزی توجه ویژه به پوکه معدنی است.تخلخل زیاد پوکه های معدنی باعث می شود که آب را برای مدت زیاد در خود نگه دارند و زمانی که پوکه معدنی در خاک وجود داشته باشد بخش عمده ای از آب را در خود نگه می دارد.

از دیگر ویژگی های مهم پوکه معدنی در کشاورزی می توان به جذب بالای آب اشاره کرد که موجب می شود رطوبت خاک دیرتر از بین رود و با آبیاری مواد آلی و غذایی موجود در خاک شسته نشود و در خاک باقی بماند.خلل و فرج موجود در پوکه معدنی در کشاورزی ،هوادهی در خاک را بالا می برد و باعث می شود ریشه گیاهان اکسیژن بیشتر را دریافت کنند و رشد مناسبی را داشته باشد .نقش فعال پوکه معدنی در اکسیژن دهی به ریشه و خاک موجب می شود که نیاز گیاهان به اکسیژن برطرف شود .

مصارف پوکه معدنی در کشاورزی و باغبانی

•    کاربرد پوکه معدنی در رشد و پرورش گیاهان و چمن
•    نقش مهم پوکه معدنی در روف گاردن ( باغچه پشت بام)
•    مراقبت و اکسیژن دهی به ریشه و سایر اجزای گیاهان
•    پوشش دهی کامل دانه ها در بخش کشاورزی

اصلاح خاک و چمن با پوکه معدنی

به طور کلی در بخش کشاورزی و باغبانی با دو نوع خاک ماسه ای و رسی مواجه هستیم . در خاک های ماسه ای به دلیل وجود فاصله بین ذرات خاک، هوادهی در ریشه و اکسیژن رسانی به خوبی انجام می شود اما وجود فاصله در این بخش باعث می شود رطوبت و آب موجود در خاک به سرعت از بین رود و نیاز به آبیاری زیاد باشد.در مقابل آبیاری زیاد در کشاورزی علاوه بر مصرف زیاد آب موجب می شود که مواد آلی و مغدی موجود در خاک از شسته شود و از دست رود .

در نوع دوم خاک های باغبانی از نوع رسی، به دلیل وجود رس در این خاک ها ذرات به یکدیگر چسبیده و فضای موجود در خاک کم خواهد  بود.از این رو برای برطرف کردن مشکلات هر دو نوع خاک بهتر است از پوکه معدنی در کشاورزی استفاده شود تا مشکلات موجود برطرف شود .با اضافه کردن پوکه معدنی به خاک ماسه ای میزان رظوبت و جذب آب در آن بیشتر می شود.

در خاک های رسی کاربرد پوکه معدنی به شرح زیر است:

•    کاهش ترک خوردگی و جلوگیری از تراک خاک
•    ایجاد فضای مناسب جهت زهکشی و جا به جایی هوا
•    بهبود انتشار ریشه گیاهان و رشد و نمو آن ها در فصل

به راستی که کاربردهای پوکه معدنی زیاد است و بیشتر مصارف آن در بخش کشاورزی و ساختمانی است که مورد توجه آن ها قرار گرفته است . شرکت های تولید کننده پوکه معدنی تلاش می کنند که ذرات سبکدانه پوکه معدنی را معرفی کنند و در بخش های مختلف بیشتر از آن استفاده کنند .برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین و کارشناسان متخصص مجموعه پوکه ساز در ارتباط باشید و از راهنمایی این عزیزان بهره مند شوید .همکاران ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما می باشند.

کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی و باغبانی

مزایای استفاده از پوکه معدنی قروه نسبت به خاک در بخش کشاورزی

از مزایای استفاده از پوکه معدنی قروه در بخش کشاورزی می توان به عدم تبخیر آب و مرطوب ماندن طولانی مدت خاک اشاره کرد ، علاوه بر این مواد غذایی و آب موجود در خاک باعث تقویت بیشتر گیاهان و محصولات کشاورزی می شود.پوکه معدنی قروه از رشد و تکثیر گیاهان هرز جلوگیری می کند و باعث می شود که حشرات و موجودات موذی از جمله سوسک ، پشه و موش .. به محصولات کشاورزی نزدیک نشوند  و به دلیل خلل و فرج موجود در آن ها هوا به راحتی در خاک جا به جا می شود.از ترک خوردگی خاک های کشاورزی جلوگیری کرده و به خاطر اینکه پوکه معدنی املاح معدنی فراوانی به همراه خود دارد می توان آن را به گیاه انتقال دهد و باعث رشد و نمو بیشتر آن ها گردد.وجود پوکه معدنی در کشاورزی به رشد و تقویت گیاهان و محصولات کشاورزی کمک فراوانی می کند.

قیمت پوکه معدنی مناسب خاک کشاورزی

چنانچه قصد خرید پوکه معدنی در کشاورزی را دارید اما اطلاع از قیمت و هزینه های آن ندارید می توانید با مراجعه به وبسایت پوکه ساز با مشاورین و کارشناسان این مجموعه در تماس باشید و از قیمت انواع پوکه معدنی که مورد استفاده در ساختمان و کشاورزی است اطلاع پیدا کنید.مشاورین ما با دانش و شناختی که از پوکه های معدنی و کاربرد آن ها دارند می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.پس بهتر است قبل از خرید با مشاوران مجموعه ما مشورت داشته باشید تا توصیه های لازم برای خرید بهترین پوکه معدنی قروه را برای شما داشته باشند.

چرا از پوکه معدنی در کشاورزی استفاده می شود؟

از آنجایی که تاثیر پوکه معدنی بر روی محصولات کشاورزی و باغداری بسیار موثر و مفید است از این رو می خواهیم به بررسی این موضوع که چرا از پوکه معدنی در بخش کشاورزی استفاده می شود بپردازیم.از مهم ترین کاربردهای استفاده از پوکه معدنی در بخش کشاورزی استفاده از آن ها به عنوان خاک است.خاک به سرعت آب موجود در خود را تبخیر می کند اما پوکه های معدنی آب را برای مدت طولانی در خود نگه می دارند به همین دلیل پوکه های معدنی در بخش کشاورزی نقش مهم و اساسی را ایفا می کنند.

پوکه های معدنی دارای تخلخل بوده و یکی از موارد مهم رشد خوب گیاه متخلخل بودن خاک است که در پوکه های معدنی دیده می شود.پوکه های معدنی مقدار زیادی املاح معدنی را در خود ذخیره دارند که باعث می شود به سلامت و رشد گیاه کمک کند.از پوکه معدنی در بخش باغداری و کشاورزی استفاده می شود زیرا به دلیل حرارت بالای خود موجب ضد باکتریایی این بخش می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و خرید انواع پوکه های معدنی می توانید با مراجعه به وبسایت پوکه ساز با کارشناسان و مشاورین مجموعه در تماس باشید و از راهنمایی آن ها بهره مند شوید.