مزایا و اهمیت پوکه معدنی

توسط : پوکه معدنی در تاریخ شنبه 19, ژوئن 2021 دسته : مطالب
برچسب : , , ,

پوکه معدنی

مزایا و اهمیت پوکه معدنی ، پوکه معدنی همان طور که از نام آن مشخص است ماده ای اسفنجی و سبک می باشد. این پوکه از سرد شدن گدازه های آتشفشان به وجود می آید. برای خروج این محصول با ارزش نیاز به علم بوده و باید به صورت صحیح آن را استخراج کرد. از این رو معادن متعددی برای این کار تاسیس شد تا این پوکه به صورت صحیح و اصولی استخراج و آماده استفاده شوند.

ویژگی پوکه معدنی

چگالی کم
خنثی بودن
رسانایی ضعیف
قابلیت جذب و مقاومت بالا
سختی کم

مزایا و اهمیت پوکه معدنی

  • اهمیت و مزایای پوکه معدنی بر کسی پوشیده نمی باشد. امروزه ساختمان سازی ها رو به استفاده از مصالح سبک آورده و تمام سعی خود را می کنند تا از مصالحی استفاده کنند که سبک بوده و وزن کلی ساختمان را کاهش دهد. به همین دلیل استفاده از پوکه های معدنی بسیار رواج پیدا کرده است. از دیگر مزایای این پوکه ها به شرح زیر می باشد:
  • دانسته کم
  • هزینه کم
  • سازگاری با حرارت
  • مقاومت در برابر رطوبت، آتش سوزی و حیوانات موزی
  • کیفیت عایق بندی صوتی و حرارتی
  • پومیس ها تا 1000 درجه سانتی گراد در مقابل حرارت از خود مقاوم نشان می دهد. در صنایع ریخته گری و ذوب فلزات به عنوان سرباره گیر بسیار مناسب است.
  • اسیدها و مواد شیمیایی بر آن بی اثر هستند.
  • پوکه های معدنی به دلیل قدرت جذب و نگهداری بالا و تخلخل زیاد از این محصول در تهیه خاک مخصوص جهت پرورش گل و گیاه به کار برده می شود.

پومیس چیست؟

در واقع پومیس همان نام علمی پوکه معدنی می باشد. پومیس ها یا پوکه های معدنی حاصل فعالیت های آتشفشانی بوده که کاربردهای بسیار فراوانی دارند و از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

پامیس چیست؟

در اصل می توان گفت که پامیس نیز همان پومیس و یا پوکه معدنی هستند که در دل آتشفشان موجود بوده و از آن در مکان های بسیاری کاربرد دارد. برخی از افراد این پوکه معدنی را پامیس و برخی نیز پومیس تلفظ می کنند.

سنگ اسکوریا چیست؟

سنگ اسکوریا در واقع نوعی پوکه معدنی شمرده می شود که به رنگ قهوه ای روشن و سیاه و یا در دیگر موارد در رنگ های روشن تر موجود می باشد.
این سنگ نوعی سنگ آذرین بوده که داخل آن حفره های زیادی وجود دارد. وزن این سنگ ها نیز همانند پوکه های معدنی پایین است و از آن جا که در معادن گوناگون به دست می آید از وزن های مختلفی برخوردار است.
هنگامی که آتشفشان فعال می شود، گازهای موجود در ماگماها و مواد مذاب آتشفشان ها به سرعت از آن ها خارج می شوند و سنگ هایی متخلخل را تشکیل می دهند.

پوکه معدنی سفید چیست؟

پوکه های معدنی سفید یکی از سنگ های رایج در فعالیت های آتشفشانی می باشد. این پوکه ها به رنگ خاکستری روشن مایل یه سفید است. این محصول در مقایسه با دیگر پوکه ها وزن سبک تری دارند.

انواع پوکه معدنی و مزایا و اهمیت پوکه معدنی

پوکه معدنی ماسه ای 

پوکه های معدنی ماسه ای به دلیل وجود دانه های بسیار ریز با عنوان پوکه های معدنی ماسه ای نیز شناخته می شوند. ابعاد این محصول با یکدیگر متفاوت بوده که کیفیت این محصول با توجه به ابعاد این دانه ها تعیین می شود.

پوکه معدنی عدسی

پوکه های معدنی در ابعاد و اندازه های عدس بوده و به همین دلیل به آن پوکه عدسی می گویند. این پوکه ها با توجه به دانه ها متفاوت می باشد. همچنین از این دانه ها در شیب بندی یا کفسازی و یا بلوک سازی ساختمان به کار برده می شود.

پوکه معدنی فندقی

این پوکه ها با توجه به نوع کاربرد متفاوت می باشد. پوکه های فندقی کاربردهای زیادی داشته و اکثرا در کشاورزی و شیب بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

پوکه معدنی مخلوط

پوکه های معدنی مخلوط همان گونه که از نام آن پیداست از ترکیب دو نوع سایز تشکیل شده است به همین علت در این پوکه ها سایزهای مختلفی دیده می شود.

وزن مخصوص پوکه معدنی

همان طور که در بالا عنوان کردیم، در پوکه های معدنی حفرات بیضی و یا مدور شکلی موجود می باشد که ویسکوزیته بسیار کمی دارد و به همین دلیل در آب شناور می شود و پس از گذشت مدت زمان زیادی سنگ اشباع گشته و در آب فرو می رود.

قیمت پوکه معدنی

همان طور که گفتیم پوکه های معدنی تخلخل های مختلفی داشته که کیفیت محصول را تعیین می کند به همین دلیل قیمت ثابتی را نمی توان برای این محصول تعیین کرد. از جمله عوامل دیگری که بر روی هزینه پوکه معدنی دارد می توان به ابعاد این محصول، نوع سنگ و … اشاره کرد.

خرید پوکه معدنی

در هنگام خرید پوکه معدنی ابتدا باید نوع کاربرد مورد نظر خود را در نظر گرفته و بر اساس آن پوکه ای مناسب را خریداری نمایید. بهتر است پیش از خرید این محصول با انواع آن آشنا شده و سپس با یک متخصص مشورت کنید تا محصولی مناسب را خریداری کنید.

جهت خرید محصولی با کیفیت بالا و ضمانت در کیفیت می توانید با ما در تماس باشید.

کاربرد ومزایا و اهمیت پوکه معدنی

از پوکه های معدنی در شیب بندی ساختمان استفاده می شود.
برای کفسازی ساختمان این محصول به کار برده می شود.
این محصول وزن سبکی داشته و از آن در ساختمان سازی ها استفاده می شود.
از جمله اصلی ترین کاربردهای این محصول در سبک سازی ساختمان می باشد.
همچنین این پوکه ها در صنعت تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.
برای عایق بندی ساختمان این محصول کاربرد دارد.
از پوکه های معدنی در صنعت کشاورزی استفاده می شود.
در مکان های پر سر و صدا مانند موتورخانه ها این پوکه ها به عنوان عایق صدا استفاده می شود.
از این محصول در ساخت آب نماها استفاده می گردد.

کاربرد پوکه معدنی در صنعت

پوکه های معدنی در صنعت نیز مورد استفاده قرار گرفته و از آن برای ساخت لوازم بهداشتی به کار برده می شود. از این محصول می توان در ساخت انواع پودرهای شونیده، خمیر دندان، برخی از کرم ها و … استفاده کرد.

لازم به ذکر است که سایر پوکه معدنی ها از قبیل : پوکه معدنی قروه ، پوکه سفید تبریز ، پوکه معدنی بومهن ، پوکه قروه و…از تولیدات شرکت پوکه سازه می باشد.

پوکه معدنی دارای چه مزیت هایی می باشد؟

مزیای این نوع سنگ از قبیل : مقاومت در برابر رطوبت، آتش سوزی ، سازگار با حرارت ، کم هزینه ، و…می باشد.
از جمله مزایای دیگر آن سبک بودن و مقاوت بالای آن است که این خصوصیات در ساختمان سازی بسیار کاربردی است.

نحوه قیمت گذاری بر روی این نوع سنگ چگونه می باشد ؟

همانطور که می دانید نمی توان قیمت ثابتی برای پوکه در نظر گرفت ، چرا که در ابعاد مختلف و درجه های متفاوت می باشد .
جهت اطلاع دقیق از قیمت پوکه می توانید با کارشناسان پوکه سازه در ارتباط باشید.


پوکه معدنی

قروه پوکه سازه تلفن : 09183776025

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code