پوکه چیست؟

کاربرد پوکه

پوکه سنگی طبیعی است که کاربردهای عملی زیادی دارد. می توان آن را در قطعات بزرگ یا پودرهای ریز به دست آورد. امروزه از پوکه بیشتر بعنوان مصالح ساختمانی استفاده میکنند. همچنین به طور گسترده ای به عنوان یک ماده ساینده در تمیز کردن مواد برای استفاده شخصی و برای استفاده در اطراف خانه استفاده می شود. برای اینکه بدانید کاربرد پوکه چیست با ما همراه باشید.
پوکه سنگی آتشفشانی است که هنگام بیرون ریختن گدازه های با محتوای آب و گاز زیاد از یک آتشفشان تولید می شود. پوکه سنگی سبک است که در نتیجه سرد شدن و انجماد گدازه به وجود می آید. سنگ های پوکه با حباب های ریز گاز پر شده اند. گدازه ای که به جای پوکه، سریعتر به شکل شیشه ای آتشفشانی سخت می شود.
پوکه معمولاً رنگ روشنی دارد و حاوی سیلیس زیاد و آهن و منیزیم کم است. پوکه به اندازه‌ای سبک است که روی آب شناور شود. و بعد از چند روز که آب جذب کند در آب غرق می‌شود. اصطلاح پوکه معمولاً به سنگ های سنگ پا اطلاق می شود. پومیسیت یک نوع سنگ ریز دانه است که در حضور سطوح بالاتر گاز تشکیل می شود.

کاربرد های پوکه


تقریباً سه چهارم کل پوکه استخراج شده در جهان در مصالح ساختمانی سبک وزن مانند بلوک بتنی و بتن استفاده می شود. باقیمانده پوکه تولید شده در باغبانی، محوطه سازی و ساخت ساینده ها استفاده می شود. علاوه بر استفاده پوکه بر روی بدن برای از بین بردن پوست های زائد، برای سنگ زنی و صیقل دادن شیشه تلویزیون ها و همچنین برای تمیز کردن و آماده سازی فلزات روی بردهای مدار استفاده می شود. خمیردندان ها اغلب حاوی مقداری پوکه هستند.

پوکه چیست؟


پوکه به طور گسترده ای به عنوان یک ماده ساینده در صابون ها و مواد شوینده استفاده می شود. یکی از نرم ترین مواد ساینده روی زمین در نظر گرفته می شود. استفاده از پوکه برای بدن بی خطر است زیرا یک ماده معدنی طبیعی و غیر سمی است. می توان از آن برای از بین بردن کثیفی و آلودگی و همچنین لایه برداری پوست استفاده کرد. پوکه همچنین به شکل سنگی طبیعی خود برای از بین بردن بافت زیرین و از بین بردن پوست مرده پا و دست استفاده می شود.
پوکه بیشتر در مناطقی با میدان های آتشفشانی یافت می شود، زیرا نوعی سنگ آذرین است. در حال حاضر پنجاه کشور در سراسر جهان به تولید پوکه می پردازند. ایتالیا بزرگترین تولید کننده پوکه در جهان است و پس از آن شیلی، یونان، ترکیه، ایالات متحده و اسپانیا قرار دارند. در آمریکا، بخش عمده ای از پوکه مورد استفاده در تولید از آریزونا، کالیفرنیا، اورگان و نیومکزیکو می آید.

مجموعه پوکه سازه آماده فروش پوکه معدنی و فروش سنگ پا و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی و قیمت سنگ پا با ما در تماس باشید.

سایر کاربردهای پوکه


پوکه سنگی منحصر به فرد است که با وزن سبک و چگالی کم آن متمایز می شود (پوکه خشک می تواند در آب شناور باشد). معمولاً در بلوک‌های سیمانی و بتنی، نسیم‌ها و به‌عنوان ساینده در پولیش‌ها، مداد پاک‌کن‌ها و صدف‌ها و برای تولید شلوار جین استفاده می‌شود. از پوکه برای رفع خشکی پوست کف پا نیز استفاده می شود..
پوکه در محصولات روزمره یافت می شود و کاربردهای تجاری زیادی دارد. سنگ پا به عنوان لایه بردار شخصی پوست استفاده می شود. شلوار جین با سنگ پا درست می شود. یونانی ها و رومی ها برای از بین بردن موهای زائد، سنگ ها را روی پوست خود می مالیدند. از آنجایی که سنگ ها آب را حفظ می کنند، در باغبانی برای پرورش کاکتوس ها و ساکولنت ها ارزش زیادی دارند.
پوکه آسیاب شده به عنوان یک ماده ساینده در خمیر دندان، پولیش های دندان و پاک کن های مدادی استفاده می شود. برخی از انواع پودر حمام تمیز کننده پوست از پودر پوکه تشکیل شده اند. این پودر همچنین برای ساخت سیمان، فیلتر کردن آب و برای جلوگیری از نشت مواد شیمیایی استفاده می شود.

تفاوت بین پوکه و اسکوریا


سنگ‌های آذرین که از خنک شدن گدازه مذاب ایجاد می‌شوند، بسته به نحوه انتشار گدازه می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند. پوکه و اسکوریا دو نوع از شناخته شده ترین سنگ های آذرین هستند و در حالی که با یکدیگر مخلوط می شوند، با انواع فوران هایی که آنها را تشکیل می دهند متمایز می شوند.

مزایا و اهمیت پوکه چیست؟

lزایا و اهمیت پوکه معدنی ، پوکه معدنی همان طور که از نام آن مشخص است ماده ای اسفنجی و سبک می باشد. این پوکه از سرد شدن گدازه های آتشفشان به وجود می آید.

 انواع پوکه معدنی و صنعتی

انواع پوکه معدنی و صنعتی ، پوکه سازه به عنوان یکی از شرکت های برتر و فعال در حوزه تولید و فرآوری انواع پوکه معدنی قروه و صنعتی پوکه قروه یکی از بر ترین توزیع کننده های پوکه لیکا در سطح کشور است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا