پوکه معدنی و نحوه درست شدن آن

توسط : پوکه معدنی در تاریخ دوشنبه 04, آوریل 2022 دسته : مطالب
برچسب :

پوکه معدنی سنگی طبیعی است که کاربردهای بسیاری دارد. این نوع سنگ هم بصورت تکه های بزرگ و هم بصورت پودر میفروشند. در حالی که بیشترین کاربرد پوکه در جهان در مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین به طور گسترده ای به عنوان ساینده در تمیز کردن لوازم هم برای استفاده شخصی و هم برای استفاده در خانه بکار گرفته میشود.
پوکه معدنی و نحوه درست شدن ان به این شکل است که در نتیجه فوران آتشفشان تشکیل می شود، اما فوران هایی که باعث ایجاد این سنگ سفید یا خاکستری روشن می شوند به مراتب خشن تر و منفجره تر از آنهایی هستند که سنگ های دیگر آتشفشانی ایجاد می کنند. وقتی فوران های شدیدی اتفاق می افتد، به طور کلی علاوه بر تشکیل ماگمایی که ناشی از تجمع عظیم فشار گاز رخ میدهد.
وقتی ماگما به سطح زمین نفوذ می کند و به گدازه تبدیل می شود، تغییر فشار باعث می شود که گازی، که در هنگام تشکیل سنگ اسکوریا حل نشده است، به سطح حباب زده و یک قسمت تقریبا کف دار و کف مانند به سمت گدازه ها ایجاد کند.
وقتی سرانجام این جریانهای نامرتب خنک شوند، آنچه در سطح گدازه قرار میگیرد پوکه است. پوکه هنگامی که روی آب شناور است اندازه یک لیوان متوسط آب به خود جذب میکند و بعد از آن در آب غرق میشود و این نوع سنگهای متخلخل به مدتی در روی آب شناور هستند.

کاربرد پوکه معدنی


از پوکه معدنی میتوانیم در خیلی از صنایع و کارها استفاده کنید. ما در ادامه مقاله قصد داریم کاربردهای پوکه معدنی را در صنایع مختلف برای شما توضیح بدهیم.

  • در صنعت کشاورزی(پای گلدان، گلخانه ها)
  • در بیشتر پروژه های ساختمانی و عمرانی از پوکه معدنی مورد استفاده قرار میگیرد
  • برای تصفیه خانه های آب و فاضلاب
  • ساخت سدهای آبی و هتل
  • محصولات پزشکی و آرایشی
  • صنعت نساجی و پارچه سازی
  • آکواریوم
  • آبنماها
پوکه معدنی و نحوه درست شدن آن

نحوه تشکیل پوکه معدنی


پوکه معدنی ، سنگ آتشفشانی است که هنگام پرتاب گدازه با مقدار آب و گاز زیاد از آتشفشان تولید می شود. این ماده معدنی سبک و سنگی در نتیجه خنک سازی و سخت شدن گدازه ایجاد می شود. سنگ های پوکه با حباب های کوچک گاز پر شده اند. گدازه ای که سریعتر سفت می شود منجر به تشکیل شیشه های آتشفشانی به جای پوکه می شود.
پوکه معمولاً کم رنگ، حاوی سیلیس زیاد و آهن و منیزیم کمی است. پوکه به اندازه کافی سبک است که روی آب شناور است اما با غرقاب شدن غرق می شود. اصطلاح “پوکه” معمولاً به سنگهای بزرگ پوکه اطلاق می شود. pumicite یک نسخه خاکستری دانه ریز پوکه است که در حضور سطوح بالاتر گاز تشکیل می شود.


پوکه معدنی در چه مواردی استفاده میشود

تقریباً سه چهارم کل پوکه که سالانه تولید می شود، در مصالح ساختمانی سبک مانند بلوک بتونی و بتن استفاده می شود. از پودر پوکه باقیمانده در باغبانی، محوطه سازی و ساخت ساینده استفاده می شود، از پوکه برای آسیاب و صیقل دادن شیشه برای تلویزیون و همچنین تمیز کردن و تهیه فلز روی صفحه مدار استفاده می شود. خمیرهای تمیزکننده دندان اغلب حاوی کمی از پوکه هستند.
از پوکه به عنوان ساینده در صابون ها و پاک کننده ها استفاده می شود. این ماده یکی از نرم ترین ساینده های روی زمین محسوب می شود. استفاده از پوکه بر روی بدن بی خطر است زیرا ماده معدنی طبیعی است و غیر سمی است. می تواند برای از بین بردن آلودگی، چروک و همچنین برای لایه برداری پوست استفاده شود. پوکه همچنین به شکل سنگ طبیعی خود برای سایش پینه ها و از بین بردن پوست مرده پا و دست استفاده می شود.


کدام شهرها و کشورهای جهان پوکه تولید میکنند

پوکه بیشتر در مناطقی که دارای میدان های آتشفشانی هستند یافت می شود، زیرا نوعی سنگ آتشفشانی است. در حال حاضر، پنجاه کشور در سراسر جهان پوکه را تولید می کنند. بزرگترین تولید کننده پوکه جهان ایتالیا است و پس از آن شیلی، یونان، ترکیه، ایالات متحده و اسپانیا قرار دارند. در آمریكا، بیشتر پوكه های مورد استفاده برای تولید از آریزونا، كالیفرنیا، اورگان و نیومكزیكو به بازار می آیند.


تولید پوکه و پودر آن


پوکه به دو صورت سنگ و پودر پوکه تولید می شود. “Pumicite” نامی است که به پوکه بسیار ریز دانه (با قطر کمتر از ۴ میلی متر تا اندازه های زیر میلی متر) گفته می شود. این کلمه را می توان مترادف با “خاکستر آتشفشانی” استفاده کرد. این ماده از ذخایر خاکستر آتشفشانی استخراج می شود، یا می تواند با خرد کردن پوکه سنگ تولید شود.
در سال ۲۰۱۱ حدود ۵۰۰۰۰۰ تن پوکه و پودر پوکه در ایالات متحده استخراج شده است. ارزش کل این پوکه در حدود ۱۱۲۰۰۰۰۰۰ دلار یا به طور متوسط حدود ۲۳ دلار در هر تن در معدن بود. تمام تولیدات پوکه در ایالات متحده در غرب رودخانه می سی سی پی انجام می شود.

نحوه خرید پوکه معدنی


شما میتوانید برای خرید پوکه با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید این نکته را هم بگوییم که خرید پوکه به صورت فله ای است. در حقیقت شما به میزان حجمی از پوکه معدنی که مورد نیاز شما میباشد را باید به نمایندگی فروش ما اعلام می کنید. این مسئله را هم نباید فراموش کرد که باید نوع پوکه را به نمایندگی فروش اطلاع رسانی کنید.


قیمت پوکه معدنی


قیمت هر پوکه ی معدنی در هر شرکت و نمایندگی هر معدن فرق میکند.
مثلاً قیمت یک تن پوکه عدسی با یک تن پوکه نخودی متفاوت است.

مزایا و اهمیت پوکه معدنی چیست؟

مزایا و اهمیت پوکه معدنی ، پوکه معدنی همان طور که از نام آن مشخص است ماده ای اسفنجی و سبک می باشد. این پوکه از سرد شدن گدازه های آتشفشان به وجود می آید. 

انواع پوکه معدنی وصنعتی

انواع پوکه معدنی و صنعتی ، پوکه سازه به عنوان یکی از شرکت های برتر و فعال در حوزه تولید و فرآوری انواع پوکه معدنی و صنعتی پوکه قروه یکی از بر ترین توزیع کننده های پوکه لیکا در سطح کشور است.


پوکه معدنی

قروه پوکه سازه تلفن : 09183776025

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code